معاون سیاسی استانداری کرمان خبر داد؛

کرمان با ۶ شهرمبتلا به کرونا در وضعیت وخیم است / اصناف کرمان به مدت ۲ هفته تعطیل شدند /کرمان شرایط جنگی به خود گرفته است

محمد بصیری با تأکید بر اینکه وضعیت شش شهرستان سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان همچنان فوق حاد است، گفت: هفت راهبرد مورد نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید در استان کرمان انجام شود و از تمامی اعضای قرار گاه زیستی استان بخصوص سپاه و جمعیت هلال احمر و گروه های مردم نهاد کمک خواهیم گرفت.

 به گزارش خبرنگار ما از کرمان ؛محمد صادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه باید تعداد مراجعین ادارات را کاهش دهیم، گفت: دورکاری نباید به گونه ای باشد که موجب ترغیب کارکنان به سفر شود؛ بنابراین طبق بخشنامه های اجرایی به دستگاه های اجرایی استان، دورکاری کارمندان در استان به صورت یک روز در میان خواهد بود.

وی افزود: در شهرستان های سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان از پنجشنبه ۹۹/۸/۸به مدت دو هفته کلیه صنوف به استثنای اصناف ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم ( ۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) تعطیل شدند.


بصیری ادامه داد:  صنوفی که ما یحتاج ضروری مردم را تامین می کنند، شامل؛ فروشگاه‌های زنجیره‌ای مایحتاج مردم، سوپرمارکت‌ها، میوه و سبزی فروشی ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها، میادین میوه و تره بار، لبنیات فروشی، نانوایی‌ها، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر، جایگاه های سوخت، تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی، درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی پخش دارو و مواد غذایی، مراکز تامین آمبولانس داروخانه ها  تعطیل نیستند.


معاون سیاسی استانداری کرمان تاکید کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و شرکتهای دولتی، نهادها، موسسات عمومی و شرکتهای غیردولتی به استثنای مراکز بهداشتی، درمانی در شهرستانهای سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان از پنج شنبه ۹۹/۸/۸ تا دو هفته نسبت به کاهش کارکنان تا ۵۰ درصد اقدام کنند و برنامه حضور کارکنان را طوری تنظیم نمایند تا خللی به ارائه خدمات به مراجعین ایجاد نشود.


وی تصریح کرد: ادارات و مراکز مذکور موظفند از طریق میز خدمت به مراجعه کنندگان، روز و ساعت مراجعه را اعلام نمایند به نحوی که فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در زمان مراجعه آنها به طور کامل رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه سازمان هایی که مأموریت های ویژه پدافندی، امدادی، تعزیراتی و امنیتی دارند به طور استثنا می توانند از تیم های عملیاتی استفاده کنند، اظهار کرد: محدودیت های اعمالی در شش شهرستان کرمان، بافت، رفسنجان، سیرجان، بردسیر و زرند همچنان ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه وضعیت شش شهرستان یاد شده همچنان فوق حاد است، ابراز کرد: هفت راهبرد مورد نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید در استان کرمان انجام شود و از تمامی اعضای قرار گاه زیستی استان بخصوص سپاه و جمعیت هلال احمر و گروههای مردم نهاد کمک خواهیم گرفت.

بصیری ادامه داد: راهبردها شامل تشدید نظارت‌ ها، افزایش تست‌های تشخیصی، قرنطینه خانگی، آموزش اطلاع رسانی و فرهنگسازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، ایجاد محدودیت‌های هدفمند و هوشمند و انجام درمان سرپایی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه در گروه سنی سالمندان تعداد مبتلایان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا افزایش یافته است، عنوان کرد: طرح هایی برای مراقبت از این گروه سنی در دست اجرا داریم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه اگر بتوانیم درمان سرپایی را تقویت کنیم، بار بستری ها کمتر خواهد شد، اظهار کرد: مصوبات ستاد کرونا بسیار خوب بوده؛ اما متاسفانه در اجرا به خوبی عملیاتی نشده است لذا به دنببال اجرای ممترین طرح یعنی برگزاری میز های خدمت در کاهش مراجعین به ادارات دولتی و دیگر دستگاه ها هستیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای اجرا به همکاری مردم نیاز داریم که در همین راستا اقناع سازی مردم برای همکاری نیز بسیار مهم است لذا فردا یکشنبه یک جلسه با حضور تمامی اعضای ستاد کرونا در جهت مقابله با این بیماری شکل خواهیم داد و اخرین مصوبات لازم الاجرا را در این نست به صمع و نظر مردم کرمان خواهیم رساند واز نظریات کارشناسی همه در این مسیر استفاده خواهیم برد.

انتهای پیام /طهماسبی

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳:۲۹

شناسه خبر: 91711

مطالب مرتبط :
فرشیدی

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت وگو با علم وفناوری هرمزگان :

تجمع بیش از ۱۰نفر ممنوع است/ بندرعباس، بستک وکیش جزو شهرهای قرمز

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تجمع بیش از ۱۰نفر در مجامع عمومی خبرداد و گفت: شهرهای بندرعباس، بستک و کیش جو مناطق قرمز بوده و رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت است.

نوری شادکام

الگوی موفقی در مدیریت کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بیمارستان ضیایی اردکان به عنوان الگوی موفقی در مدیریت کرونا یاد کرد.

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا برگزار شد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا/ WHO، دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. این سازمان، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

وفائی نسب

استان یزد به رکورد بستری ۹۰۰ بیمار کرونایی رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد گفت: تا قبل از این بیشترین تعداد بیمار ما در روز اول فروردین به ۵۰۱ نفر می رسید اما هم اکنون قریب به ۹۰۰ بیمار در بیمارستان های ما بستری هستند.

۲۲

صاحب نظران از کنترل بیماری کرونا می گویند اما

شکست کرونا شاید زمانی دیگر

با توجه به اینکه مساله مهم این روزها، بیماری همه گیر کرونا است و همه به نحوی نگران سلامتی خود هستیم باید بدانیم که یکی از عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده این وضعیت، مشکلاتی است که در سبک زندگی مان وجود دارد و اصلاح سبک زندگی چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ فیزیکی می‌تواند یکی از راه های پیشگیری از این بیماری باشد.

رشیدی نژاد

ریاست دانکشده علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

شیوع افسار گسیخته کرونا در کرمان /مبتلایان از مرز هزار نفر گذشتند/ اعمال دوباره محدودیت های بهداشتی

حمیدرضا رشیدی‌نژاد گفت: استان کرمان با وجود پهنه های معدنی ، زمین های وسیع کشاورزی و اجبار به جمع شدن افراد در کنار یکدیگر در راستای برداشت محصولات زراعی - باغی و حتی استخراج د رمعادن ، عدم توجه مردم به پروتکل های بهداشتی شیوع دوباره کرونا در کرمان نه تنها ادارات را به دورکاری مجبور ساخت بلکه اصناف نیز دوباره در ۶ شهر اجبارا با تعطیلی یک هفته ایی روبه رو شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب