استان یزد به رکورد بستری ۹۰۰ بیمار کرونایی رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد گفت: تا قبل از این بیشترین تعداد بیمار ما در روز اول فروردین به ۵۰۱ نفر می رسید اما هم اکنون قریب به ۹۰۰ بیمار در بیمارستان های ما بستری هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی يزد ظهر امروز در جلسه ستاد مردمی امدادگران و حافظان سلامت اظهار داشت: موج سوم کرونا غافلگیرانه استان یزد را درنوردید و هنوز نیز ادامه دارد.

محمدرضا وفائی نسب اظهار داشت: رفتار این ویروس شناخته شده نیست. مواردی مشاهده شده که حتی جوانان بدون بیماری زمینه ای نیز مبتلا شده و درگذشته اند و در مقابل افراد مسن با چندین بیماری زمینه ای بهبود یافته اند. لذا تنها راه این است که افراد دچار این بیماری ها نشوند.

وی با اشاره به ابتلای خانوادگی به کرونا در یزد گفت: به نظر می رسد موج سوم بیشتر در خانواده ها اتفاق افتاده، گویا خانواده ها مدتی رفت و آمد نداشته و اکنون دلتنگ شده و رفت و آمد را از سر گرفته اند.

این مقام مسئول اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته 165 بیمار جدید در بیمارستان های استان یزد بستری شدند. بستری بیماران امکانات نیاز دارد. هر بیمار کرونایی که در بیمارستان بستری می شود ۱۵ برابر بیمار عادی نیاز به اکسیژن دارد.

وی اضافه کرد: تا قبل از این بیشترین تعداد بیمار ما در روز اول فروردین به ۵۰۱ نفر می رسید اما هم اکنون قریب به  ۹۰۰ بیمار در بیمارستان های ما بستری هستند.

وفائی نسب مهمترین کمبود یزد را تامین اکسیژن معرفی کرد و اظهار داشت: تنها 10 درصد بیماران عادی به اکسیژن نیاز پیدا می کنند اما تقریبا تمامی بیماران کرونایی چندین برابر بیماران عادی به اکسیژن نیاز دارند. بیمارستان های ما اکسیژن ساز داشتند اما ظرفیت آن ها معمولی بود فلذا دستگاه های قبلی پاسخگوی این حجم از بیمار با استفاده بالا از اکسیژن نیستند.

وی اضافه کرد: با این شرایط مجبور هستیم دستگاه اکسیژن ساز تهیه کنیم. در همین راستا ۳ دستگاه قرارداد بسته شده که تا آخر هفته تحویل داده می شود. حواله یک دستگاه نیز با پیگیری بسیج اصناف و سردار فلاح زاده برای بیمارستان ابرکوه صادر شدهاست. اما حداقل ۷ دستگاه اکسیژن ساز دیگر نیاز داریم  که از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تا ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شهید صدوقی يزد گفت: نمیتوانیم خیلی روی بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه حساب کنیم ولی این مساله نیز پیش بینی شده اما در صورت استفاده از این اماکن نیز باید تامین اکسیژن آن ها مدنظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲:۲۳

شناسه خبر: 91712

مطالب مرتبط :
جهاد علیه کرونا

چگونه اتاق فرد کرونایی را ضدعفونی کنیم؟

نحوه ضد عفونی کردن اتاق بیمار کرونایی

در این روزها که امکان ابتلا یکی از افراد خانه به کرونا محتمل است برای جلوگیری از آلوده شدن دیگر اعضای خانواده چه راهکاری مناسب تر است ؟

نوری شادکام

الگوی موفقی در مدیریت کرونا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از بیمارستان ضیایی اردکان به عنوان الگوی موفقی در مدیریت کرونا یاد کرد.

اردکان

صفر تا صد صدور مجوز واحدهای فولادی آلاینده در اردکان

شهرستان اردکان استان یزد در چند هفته اخیر به دلیل صدور مجوز برای واحدهای جدید تولیدی به صحنه اعتراضات مردمی تبدیل شده است.

کرونا

معاون سیاسی استانداری کرمان خبر داد؛

کرمان با ۶ شهرمبتلا به کرونا در وضعیت وخیم است / اصناف کرمان به مدت ۲ هفته تعطیل شدند /کرمان شرایط جنگی به خود گرفته است

محمد بصیری با تأکید بر اینکه وضعیت شش شهرستان سیرجان، رفسنجان، بافت، بردسیر، زرند و کرمان همچنان فوق حاد است، گفت: هفت راهبرد مورد نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید در استان کرمان انجام شود و از تمامی اعضای قرار گاه زیستی استان بخصوص سپاه و جمعیت هلال احمر و گروه های مردم نهاد کمک خواهیم گرفت.

۲۲

صاحب نظران از کنترل بیماری کرونا می گویند اما

شکست کرونا شاید زمانی دیگر

با توجه به اینکه مساله مهم این روزها، بیماری همه گیر کرونا است و همه به نحوی نگران سلامتی خود هستیم باید بدانیم که یکی از عوامل ایجاد کننده و تشدید کننده این وضعیت، مشکلاتی است که در سبک زندگی مان وجود دارد و اصلاح سبک زندگی چه به لحاظ روانی و چه به لحاظ فیزیکی می‌تواند یکی از راه های پیشگیری از این بیماری باشد.

۱

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفت:

قطع زنجیره انتقال کرونا بدون همراهی مردم امکان پذیر نیست

واعظ پور گفت: شهروندان برای قطع زنجیره کرونا باید هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی دو متری را تحت هر شرایطی رعایت کنند.

۱

بستری ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان

شاکر مدیر بیمارستان ضیایی اردکان اعلام کرد: هم اکنون ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان ضیایی اردکان بستری هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب