رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

خوزستان روزهای سختی در پیش دارد/ ماندن در خانه بهترین راه پیشگیری از کرونا

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان گفت: امکان این وجود دارد که در هفته های آینده کووید ۱۹، آنفولانزا، تنگی نفس بعد از بارش پاییزی و تنگی نفس ناشی از افزایش آلاینده های صنعتی دست به دست هم بدهند و کار را از این بدتر کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، بیماری کروناویروس یا کووید 19 از سال گذشته در جهان شیوع پیدا کرد و نخستین بیماران مبتلا به این بیماری به شدت واگیردار در روز چهارشنبه 30 بهمن ماه سال 1398 در ایران شناسایی شدند.

با گذشت چند ماه از شیوع بیماری کرونا در کشور این ویروس خطرناک روز به روز پیشرفت می کند و افراد زیادتری را مبتلا می کند.

بستری شدن 32 بیمار بدحال در بیمارستان ها

در همین ارتباط دکتر فرهاد سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان اظهار کرد: امروز بیماری کووید 19 به صورت فعال از افراد بیمار در حال انتقال به دیگران است.

وی درباره وضعیت شهرستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان بیان کرد: در روزهای گذشته به صورت متوسط روزانه 60 بیمار را در شهرستان های آبادان خرمشهر و شادگان داشته ایم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان اضافه کرد: به صورت متوسط روزانه 20 تا 25 نفر در بیمارستان ها بستری می شوند ولی خوشبختانه در روزهای اخیر یک بالانسی بین بیمارانی که بستری می شوند و بیمارانی که ترخیص شدند به وجود آمد.

وی در تکمیل این بخش از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر 152 بیمار بستری در بیمارستان ها داریم که متاسفانه 32 نفر از آنها در وضعیت بدی قرار دارند که در بخش مراقبت های ویژه هستند.

ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی

سلمان زاده در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون بیماری به صورت فعال انتقال پیدا می کند در صورتی که مردم عزیز رعایت نکنند در روزهای آینده به ویژه در چند هفته آینده اوضاع بدتر از این می شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان با اشاره به شرایط پیش رو تاکید کرد: امکان این وجود دارد که در هفته های آینده کووید 19، آنفولانزا، تنگی نفس بعد از بارش پاییزی و تنگی نفس ناشی از افزایش آلاینده های صنعتی دست به دست هم بدهند و کار را از این بدتر کنند.

وی یادآور شد: بنابراین دستورالعمل واحدی که از ابتلا به همه اینها پیشگیری می کند ماندن در خانه، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در مراسمات و تجمعات چه مراسمات خانگی و چه مراسماتی که در بیرون برگزار می شود خواهد بود.

سلمان زاده در پایان سخنان خود گفت: از همه مهم تر استفاده از ماسک می تواند از خطرات کووید 19، آنفولانزا، تنگی نفس بعد از بارش پاییزی و تنگی نفس ناشی از افزایش آلاینده های صنعتی پیشگیری کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶:۵۷

شناسه خبر: 91713

مطالب مرتبط :
آزمایش گزینه جدید درمان سندروم حاد تنقسی کووید ۱۹ « یک هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی گزارش کردند:

آزمایش موفقیت آمیز گزینه جدید درمان کووید ۱۹ « هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی یک هورمون شایع تیروئید را بعنوان گزینه جدید برای درمان سندروم تنفسی حاد کووید ۱۹ با موفقیت آزمایش کردند،

عضو شورای شهر خرمشهر

فوت عضو شورای شهر خرمشهر به علت کرونا

پس از چند روز بستری شدن در بیمارستان عضو شورای شهر خرمشهر دار فانی را وداع گفت.

رادیولوژی متحرک دیجیتال

از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان انجام شد

راه اندازی نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال جنوب غرب خوزستان

نخستین رادیولوژی متحرک دیجیتال در جنوب غرب استان خوزستان راه اندازی شد.

نماز جماعت در آبادان

همزمان با عید غدیر

مساجد آبادان پس از چند ماه بازگشایی شدند

امام جمعه آبادان از بازگشایی مساجد این شهر پس از چند ماه خبر داد.

کرونا را شکست می دهیم

معاون دانشکده علوم پزشکی آبادان:

آزمایش داروی ضد کرونا در آبادان موفقیت آمیز بود/ تاثیر خیره کننده بر روی ۶۰ بیمار بستری در بیمارستان

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی آبادان از موفقیت تیم تحقیقاتی عفونی این دانشکده در درمان کرونا و توقف مرگ ناشی از این بیماری خبر داد و گفت: بررسی تاثیر یک داروی ضدویروسی بر بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌ های ویژه بیمارستان آیت ‌الله طالقانی آبادان توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان حاکی از موفقیت در درمان این بیماران و کاهش طول بستری در بیمارستان بوده است.

ییماارن قلبی کرونایی

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

بهبود حال بیماران کرونایی در آبادان/ تأثیر مثبت یک داروی ضد ویروس بر روی بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹بستری

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان گفت: یک داروی ضدویروس در آبادان سبب بهبود حال مبتلایان به کرونا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب