با همراهی سپاه امام سجاد (ع)

شبکه آبرسانی ۲۸ روستای هرمزگان با مشارکت آب و فاضلاب و بسیج سازندگی اصلاح و توسعه می یابد

​مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب هرمزگان از انعقاد تفاهمنامه همکاری با سازمان بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان برای آبرسانی به روستاهای هرمزگان خبر داد.

یه گزارش خبرگزاری علم وفناوری ازهرمزگان، امین قصمی صیح امروز در مراسم انعقاد قرارداد همکاری که با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: در اجرای این تفاهم نامه قرار است اقداماتی از جمله تأمين، انتقال و توزيع آب شرب از طريق ارتقا كيفي، توسعه شبكه و آبرساني سيار در مناطق محروم، كم‌تر برخوردار و روستايي استان هرمزگان با مشاركت طرفين و جلب همكاري بخش غيردولتي به ويژه جوانان مستعد داوطلب و جهادگر مناطق صورت گیرد.

وی با با بیان اینکه با انعقاد این تفاهم نامه به دنبال تحقق رهنمودها و منويات مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) در سال جهش توليد به منظور كمك به رفع محروميت و عمران و آباداني مناطق محروم هستیم، ادامه داد، هم‌افزايي بين دستگاهي با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در جهت كمك به رفع مشكل آب شرب مناطق محروم، كم‌تر برخوردار و روستايي، راهبري و بهره برداري از تاسيسات ايجاد شده شامل ايستگاه پمپاژ آب، خط انتقال و شبكه توزيع آب، اصلاح شبكه‌هاي قديمي و فرسوده و گسترش خدمات آبرساني سيار و... از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، با انعقاد این تفاهم نامه، اجراي پروژه‌هاي آبرساني تك روستايي، احداث مجتمع‌هاي روستايي و تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام و همچنین توسعه و بهسازي ناوگان آبرساني سيار در دستور کار طرفین قرار خواهد گرفت.

قصمی به اعتبار پروژه های موضوع این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: برای اجرای پروژه های این تفاهم نامه تا سقف 20 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که 70 درصد آن از سوی شرکت آب و فاضلاب هرمزگان و 30 درصد از طرف بسیج سازندگی تامین خواهد شد.

به گفته وی، شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ضمن مطالعه اولويت بندي پروژه‌هاي آبرساني مناطق محروم و روستايي، فهرستی از پروژه‌هاي قابل انجام بصورت مشترك و واگذاري به بسيج سازندگي را تهیه و برای اجرای مشارکتی آن اقدام خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به تعداد روستاهای پیش بینی شده در این تفاهم نامه اشاره کرد و  افزود: در اجرای این تفاهم نامه اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی 28 روستای هرمزگان پیش بینی شده است.

سپاه تامین کننده منابع مالی است

در ادامه ، اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان با بیان اینکه این تفاهم نامه برای دو سال امضا شده است، گفت: سپاه ضمن تامین منابع مالی توافق شده در اولویت بندی پروژه ها با شرکت آب و فاضلاب هرمزگان مشارکت خواهد کرد.

به گفته وی، منابع مالي، تجهيزات، ماشين آلات، مصالح و... نیز بر اساس سهم توافق شده از سوی بسیج سازندگی تأمين خواهد شد.

سالاری ادامه داد: سازماندهي و بكارگيري نيروهاي داوطلب جهادي، اقدامات فرهنگي در مديريت مصرف، جمع‌آوري اطلاعات پايه، ارايه خدمات جهادي در زمان بحران، كمك به شناسايي و بكارگيري ظرفيت خيرين، مشاركت‌هاي مردمي و ساير نهادها، كمك به شناسايي نقاط داراي اولويت و ... از جمله تعهداتی است که سپاه در جهت تحقق این تفاهم نامه به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲:۳۰

شناسه خبر: 91724

مطالب مرتبط :
۴

رییس سازمان بسیج علمی کشور با حضور در بندرعباس:

اقتدار و جهش علمی نیازمند زیرساخت های قوی و مستحکم دانشی است

سردار رحیمی در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان هرمزگان گفت: امروز براساس بیانیه گام دوم باید تمام هم و غممان را بر پژوهش بگذاریم.

همواره نوع آوری و خلاقیت با وجود تحریم ها در مجموعه نخبه انقلابی غلامرضا محمودی نهادینه شده است

تحریم ها پلی برای پیشرفت و نوآوری

همواره نوآوری و خلاقیت با وجود تحریم ها در مجموعه نخبه انقلابی غلامرضا محمودی نهادینه شده است.

۴۴

فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان :

میزبان ۶۰۰برنامه در هفته بسیج هستیم/۶۰۰قرارگاه تحول محلات در هرمزگان

فرمانده سپاه امام سجاد هرمزگان با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: ۶۰۰ برنامه فرهنگی در هفته بسیج اجرا می شود

همایش تجلیل از۳۰ نخبه بسیجی شهرستان دهاقان برگزار شد

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی؛

همایش تجلیل از۳۰ نخبه بسیجی شهرستان دهاقان برگزار شد

به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی همایش تجلیل از۳۰ نخبه بسیجی شهرستان دهاقان شامل قبول شدگان رتبه های زیر هزار رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزمون سراسری، برترینهای دانشگاه فرهنگیان همچنین برگزیدگان مسابقات کشوری در رشته زمین شناسی و مسابقات پرورشی برگزار شد.

۲۲

گزارش خبری/ معاون راهبری ونظارت بربهره برداری آب وفاضلاب کشور در ویدئوکنفرانسی تاکید کرد

تولید آبشیرین کن سیریک با ظرفیت حداکثری

در جلسه ویدئو کنفرانس امام جمعه بندرعباس و مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان با معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، وضعیت آب شهرستان سیریک بررسی شد.

۲۲۲۲

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان :

لبیک سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان به فرمایشات مقام معظم رهبری/ حمایت از محرومان با اجرای رزمایش کمک‌ مومنانه

سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان در لبیک به ‌فرمایش رهبر معظم انقلاب پای کار آمده و با اجرای رزمایش سراسری کمک مؤمنانه، به نیازمندان و فقرا و کسانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان آسیب دیده‌اند، کمک می‌کنند.

۱۱۱

فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان :

مسیرحاج قاسم مسدود نمی شود

سردار اباذر سالاری در مراسم بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت : دشمن به دنبال مسدود کرده راه حاج قاسم است اما بداند که تازه اول راه هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب