خودباوری قطعه گمشده چرخدنده پیشرفت کشور

خودباوری جوهرعلوم و فناوری

مهندس کاویانی مسئول بسیج علمی پژوهشی استان قم : خود باوری و اتکا به توان بومی اصلی ترین قطعه گمشده علم و صنعت اینروزهای کشور است .

مهندس کاویانی مسئول بسیج علمی پژوهشی استان قم : خود باوری و اتکا به توان بومی اصلی ترین قطعه گمشده علم و صنعت اینروزهای کشور است .

وی با اشاره به پیشرفتهای چشم گیر در صنعت هوا و فضا ادامه داد : باتوجه به علوم پایه و صنایع مادر که در ایران بسیار به روز و تقریبا کامل است , امروزه بحمدالله در بیشتر صنایع حتی صنعتی مانند صنایع موشکی و یا هوا و فضا از کشورهای پیشرفته کم نداریم .
کاویانی گفت : آن چیزی که امروز کشور را دچار رخوت و سستی کرده , تبلیغات منفی دشمن و عدم خودباوریست , زیرا حتی اگر توان انجام کارهای بسیاری رو داشته باشیم , چنانچه که به لحاظ علمی – فناوری – حمایت نظام و دیگر پارامتر ها به صورت آماده داریم , اما باز عده ای به دچار کمبود اعتماد به نفس ناشی از تبلیغات دشمنان , به سراغ خود تخریبی و نا امید کردن میروند .

ایشان با اشاره به موضوع ماهواره ها و ماهواره بر ها افزودند : کشوری که توان علمی -فناوری بالایی در سطح بین الملل در حوزه ماهواره و فضا دارد , با خود تخریبی عده ای مواجه میشوند که امثال ماهواره امید را به تمسخر گرفتند , و مکررا اصرار بر عمر کوتاه ماهواره بر روی مدار داشتند , بی آنکه بدانند هر ماهواره ای عمری هرچند کوتاه یا بلند برای قرارگیری در جو دارد و ماهواره ای مانند امید یا امثالهم همانند عمر برنامه ریزی شده خود در جو قرار گرفت و نه به علت عدم توانایی یا نقص در فناوری.

وی با اشاره به ماهواره امید  افزود  : آنچیز که صنعت فضایی را به چالش میکشد ماهواره برهایی است که ماهواره را در جو قرار میدهد , که به حمدالله در این رشته کشور به خودکفایی و بومی سازی موفق رسیده , و نیز اکثر بخش ها به همین منوال است , عده ای با تمسخر و استهزا پیشرفت ها را زیر سوال برده و نیز با سبک شمردن جایگاه علمی - فناوری کشور , سیاه نمایی و بذر نا امیدی در دل مردم و مخترعین و مبتکرین و یا استعدادهایی که در کشور میتوانند شکوفا شوند , اما به خارج مهاجرت کنند , کاشته و خواسته یا ناخواسته کشور را به التماس و گدایی تکنولوژی از غرب میبرند .

مهندس کاویانی مسئول بسیج عملی پژوهشی استان در آخر گفت : سازمان بسیج علمی -پژوهشی با حمایت از محققین و پژوهشگران و مخترعین در هر رشته ای به دنبال جامعه عمل پوشاندن به وظیفه و ماموریت خطیر خود است و لذا از اشخاص متخصص یا پژوهشگر و یا علاقه مندان به علم و فناوری جهت آموزش – حمایت ازطرح های ایشان دعوت به عمل آورده و آغوش خودرا برای عزیزان باز کرده است .

زمان انتشار: دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳:۴۴

شناسه خبر: 91747

مطالب مرتبط :
شهادت این شهید،  امضای خونینی بر این حقیقت است که دستیابی به پیشرفت  علمی تنها راه اقتدار است

بیانیه‌ای به مناسبت شهادت شهیدفخری زاده؛

شهادت این شهید، امضای خونینی بر این حقیقت است که دستیابی به پیشرفت علمی تنها راه اقتدار است

بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به نمایندگی از جامعه بسیجیان عرصه علم و پژوهش این استان، طی بیانیه‌ای شهادت محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام را محکوم می‌نماید.

۰۲۱۲

در ادامه اجرای رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت۹۹ ؛

مقابله مقتدرانه باور ۳۷۳ با اهداف دورایستا برای نخستین بار /سامانه های پدافندی کشور درتراز جهانی

در روند اجرای این مرحله از رزمایش، با تهاجم هواگردهای راهبردی و دور ایستای نیروی حمله‌ور، سامانه پدافند هوایی بومی باور ۳۷۳برای نخستین بار در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور به اجرای نمایش قدرت پرداخت.

حاتمی

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج:

تحریم بهانه هست، با مدیریت جهادی مشکلات حل می شود /منشأ مشکلات همینجاست آدرس غلط ندهید

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج:: امروز رسانه های بیگانه سعی در تضعیف اراده ما دارند و آدرس غلط به ما می دهند و تمام مشکلات را ناشی از تحریم می دانند اما تحریم بهانه است و باید خودمان با مدیریت جهادی این مشکلات را رفع کنیم.

ماهواره نور

مدیر علمی و پژوهشی ناحیه علمی بسیج دانشجویی استان کرمانشاه:

امنیت پایدار و اقتصاد پیشرو در گرو پیشرفت علمی کشور است

مدیر علمی و پژوهشی ناحیه علمی بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: اگر نیازمند اقتصاد پیشرو، امنیت پایدار، اقتدار، رفاه و آرامش هستیم همه این ها در گرو رشد علمی محقق خواهد شد.

ماهواره

ماهواره‌ای که رسانه‌های غربی را تلخکام کرد/ هرچه ایران موفق‌تر عصبانیت آمریکا بیشتر

قرار گرفتن ماهواره ایرانی در مدار زمین و اعتراف رسانه‌های غربی که در ابتدا سعی در عدم پوشش این موفقیت داشتند کام رسانه‌های معاند را تلخ کرد

ماهواره

مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شد/ ابلاغ ساخت از هفته آینده

عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: مشخصات فنی ماهواره‌ پیام ۲ که از نوع سنجشی است، ازسوی سازمان فضایی ایران تأیید شده و هفته آینده مراحل ابلاغ ساخت آن انجام می‌شود.

بیر زیب

ماهواره‌ امیرکبیر توسط ۹۱ دانشمند ایرانی ساخته می شود

عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: ساخت ماهواره‌ای از نوع سنجشی و با دقت یک متر توسط ۹۱ دانشمنددانشگاه صنعتی امیرکبیر در فاز نخست با کادر تخصصی ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ دانشجوی مقاطع ارشد و دکتری انجام می شود.

ی

گفتگو با نخبه ایلامی :

نظام اجتماعی و سیاسی ایران بر پایه حق ، عدالت و حقوق انسان ها پایه ریزی شده و اجرا می شود

اعتقادات دینی ، توکل بر خدا و ترس از وابستگی و گرفتار شدن در لایه های پر زرق و برق دنیوی و جلوه های رنگارنگ آن ، که مسئولان عالی نظام ، علما و اندیشمندان مملکت به آن معتقد و پایبند بوده اند ، از معیار های شاخص سرآمد بودن ایران در عرصه های مختلف محسوب می گردد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب