محققان امریکایی گزارش کردند:

آزمایش موفقیت آمیز گزینه جدید درمان کووید ۱۹ « هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی یک هورمون شایع تیروئید را بعنوان گزینه جدید برای درمان سندروم تنفسی حاد کووید ۱۹ با موفقیت آزمایش کردند،

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان امریکایی یک هورمون شایع تیروئید را بعنوان گزینه جدید برای درمان سندروم تنفسی حاد کووید 19 با موفقیت آزمایش کردند، دو نفر مرد اولین افرادی در جهان هستند که این درمان آزمایشی را دریافت کرده و بهبود یافته اند. پزشکان این هورمون را مستقیماً از طریق لوله تنفسی به ریه های بیمار می رسانند. این هم بخش جدیدی از این مطالعه است.

هر زمان که تلفن زنگ می خورد، به نظر می رسید کریستین اسمولی خبرهای ناخوشایند تری درباره همسرش که به کووید19 مبتلا شد و در یک بخش مراقبت های ویژه به خاطر این که نمی توانست تنفس کند تحت دستگاه ونتیلاتور بود بشنود.

وقتی پرستاری با امید تماس گرفت، اسمولی برای بدترین حالت آماده شده بود - البته بدون خطر و هیچ مدرک محکمی برای نجات شوهرش نداشت.

اسمولی گفت: "آنها پرسیدند که آیا می خواهم در مورد امتحان یک آزمایش تجربی برای او فکر کنم؟" "درمانی که قبلاً هرگز انجام نشده بود."

دکتر تیم ریچ از اسنتیا و دکتر دیوید اینگبار از دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا سال ها بررسی کرده بودند که آیا می توان یک هورمون شایع تیروئید را برای درمان سندرم تنفسی حاد (ARDS) ، نوعی اغلب کشنده از نارسایی ریه، دوباره استفاده کرد. پزشکان اواخر سال گذشته تایید فدرال را برای آزمایش این درمان دریافت کردند، بنابراین وقتی کووید19باعث افزایش ناگهانی سندرم تنفسی حاد ARDS شد، آنها برای اولین بیمار خود - شوهر اسمولی، باب شلیخت - آماده بودند.

اسمولی گفت: "این ترسناک بود." "اما من نمی دانم که من واقعاً گزینه ای داشتم. زیرا گزینه دیگر خوب نبود."

چرخش بعدی به حدی چشمگیر بود که ریچ و اینگبار تحقیقات خود را  بصورت منحصر به فرد برای یک ارائه دهنده پزشکی منطقه ای در جهان  برای مطالعات کووید19شهری و دانشگاهی - به یک مطالعه فاز 2 سازمان غذا و داروی ایالات متحده توسعه داده اند. پزشکان نسبت به تاثیری که درمان آنها می تواند در میان بیماری همه گیر داشته باشد خوشبین هستند.

ریچ، متخصص ریه، می گوید: "دانش بسیار فنی زیادی برای درک این زیست شناسی وجود داشته است، اما ظرافت در سادگی آن است." "این یک داروی طراحی شده نیست. این چیزی است که ما می دانیم ریه از آن استفاده کرده و استفاده می کند."

درمان های جدید در برابر همه گیری که منجر به 150،672 عفونت شناخته شده ، 10334 بستری در بیمارستان و 2475 مرگ در میان مردم مینه سوتا شده است، مورد نیاز است. فقط داروی ضد ویروس مورد تایید FDA به عنوان یک درمان کووید19 برای بیماران بستری در بیمارستان استفاده شده است، در حالی که درمان هایی مانند تزریق پلاسما به صورت آزمایشی باقی مانده و فقط تحت مجوز اضطراری در دسترس هستند.

ریچ و اینگبار در هنگام همه گیری H1N1 در سال 2009، هنگامی که خانواده های کسانی که در اثر ARDS مربوط به آنفلوانزا فوت کردند، اجازه کالبد شکافی پیدا کردند. ریچ دریافت که ریه قربانیان فاقد T3، هورمون تیروئید است که به طور معمول قابل تشخیص است.

اینگبارمی گوید: T3 التهاب را کاهش می دهد و سلولهای اپیتلیال در ریه ها را جذب می کند تا مایعات را جذب کند - این برای بیماران مبتلا به ARDS حیاتی است.

اینگبار گفت: "بخشی از این آسیب حاد ریه با ARDS نشت ریه ها است و تمایل به پر شدن از مایعات دارند." "این  وضعیت واقعا سختی است که اکسیژن وارد بدن شود یا دی اکسید کربن خارج شود. "

 

هنگامی که اسمولی همسرش شلیخت را در اورژانس در گرند راپیدز در 26 مارس  بستری کرد ، سرفه و گرفتگی داشت.

شلیخت، 68 ساله، اولین مورد مثبت شناخته شده ای از ایویتاسکا در مورد بیماری کووید19 بود. اسمولی تماشاگر کادر پزشکی پوشیده بود که با لباس محافظ کامل شوهرش را به اتاق جداگانه منتقل می کردند. او ظرف دو روز به دولوت منتقل شد.

چند هفته بعد، برادر او مری الن اوانجلیستا در موقعیتی مشابه قرار گرفت.

اوانگلیستا، که در جورجیا زندگی می کند، پس از اینکه یک هفته در خانه بیمار بود، از وایت خواست که با اورژانس تماس بگیرد. او را اواخر شب روی دستگاه تنفسی در دولوت قرار دادند زیرا ویروس منجر به ARDS شد.

پزشکان به اوانگلیستا گفتند که برادر 51 ساله وی ممکن است زنده نماند و از آنها خواست هورمون تیروئید را امتحان کند.

او گفت: "و هر روز، فقط کمی امید بیشتری داشتم."

وایت بیش از یک ماه را در بیمارستان دولوت گذراند اما از بهار به خانه بازگشت و در تلاش است تا قدرت کافی برای بازگشت به کار را بدست آورد. با اشعه ایکس قفسه سینه بعد از ماه ها ریه های سالم نشان داده شده است.

اینگبار با بیان اینکه بسیاری از بازماندگان دچار زخم ریه هستند که می تواند باعث مشکلات تنفسی برای سالها و نیاز به اکسیژن اضافی شود ، گفت: "این در واقع بهبودی بسیار سریعتر از آن است که در ARDS معمولی مشاهده می کنیم."

وایت قصد دارد برای تعطیلات به دیدار خانواده اش در جورجیا برود.

شلیخت گفت که او "100٪ سالم" احساس می کند و در ساخت یک مرکز رویداد در نزدیکی خانه برای عروسی آینده پسرش کمک کرده است.

"هر دیدار واقعاً چشم انداز این بود که چقدر به مرگ نزدیک بودیم ".

 

برای بررسی ایمنی آزمایش متوقف شد

در حالی که زمان بهبودی و برگشت ناگهانی علائم نشان می دهد که T3 موثر است، اما پزشکان نمی توانند دلیل بهبودی مردان به دلیل سایر مراقبت های پزشکی را رد کنند.

این آزمایش ماهها پس از معالجه شلیخت و وایت برای بررسی ایمنی متوقف شد، اما ریچ و اینگبار به تازگی حق الزحمه را برای درمان بیشتر بیماران در دولوت دریافت کرده و قصد دارند به سه بیمارستان در دو شهر دوقلو گسترش دهند.

گام بعدی برای اثبات علت و معلول، جذب 68 بیمار مبتلا به ARDS از کووید19 یا سایر علل برای مطالعه مورد تأیید FDA و مقایسه 50 بیمار با T3 مکمل با 18 بیمار تحت مراقبت های استاندارد است.

ARDS به دلایل مختلفی از جمله گرما، ضربه فیزیکی یا مواد استنشاقی ناشی می شود. تحقیقات نشان داد که هرگونه آسیب ریه ای بیشتر آنزیمی تولید می کند که T3 را تجزیه می کند.

اینگبار  می گوید: "تخریب محلی واقعی هورمون وجود دارد که دلیل کم بودن غلظت آن را توضیح می دهد."

نکته مهم: پزشکان این هورمون را مستقیماً از طریق لوله تنفسی به ریه های بیمار می رسانند

پزشکان این هورمون را مستقیماً از طریق لوله تنفسی به ریه های بیمار می رسانند. این بخش جدیدی از این مطالعه است، زیرا افراد بیمار از سالها قبل هورمون های تیروئید دریافت کرده اند، اما هرگز به این روش مستقیم به ریه های نمی روند.

مرکز پزشکی در تلاش است تا یک فرمولاسیون پودر T3 اختراع شده تولید کند. این فرم استنشاقی یا نبولایزر ارزانتر و آسانتر قابل تجویز است، به این معنی که در صورت اثبات ایمنی و موثر بودن، بیماران بیشتری می توانند آن را دریافت کنند.

اینگبار خاطرنشان می کند: "امید ما این است که این روش درمانی علاوه بر ARDS برای برخی از بیماری های دیگر نیز مفید باشد." وی و ریچ ممکن است در مراحل اولیه درمان بررسی کنند تا ببینند آیا مانع آسیب ریه بیماران می شود یا نه.

امید غالب نه تنها زنده ماندن بلکه بازگشت به زندگی بدون مشکلات مزمن تنفسی و معلولیت است

موفقیت در مطالعه در حال انجام با این که آیا مکمل T3 به ​​اندازه کافی مایعات ریه را از بین می برد و به شما امکان می دهد سطح اکسیژن خون سالم را اندازه گیری کنید، اندازه گیری می شود. ریچ تاکید کرد: امید غالب نه تنها زنده ماندن بلکه بازگشت به زندگی بدون مشکلات مزمن تنفسی و معلولیت است.

ریچ می گوید: "هرگونه زنده ماندن از ARDS، به ویژه COVID ARDS، هیجان انگیز است، اما زنده ماندن کافی نیست." " با درمان این بیماری تا پایان عمر ریه آسیب دیده نیست."

بهبودهای شلیخت و وایت در یک مجله پزشکی آینده منتشر خواهد شد. این دو مرد، اولین افرادی در جهان هستند که این درمان آزمایشی را دریافت کردند ، پس از معاینه وایت در بیمارستانی که بسیاری از روزهای بیماری را در آنها گذرانده بودند، با یکدیگر دیدار کردند.

وایت گفت: "من یک مرد بسیار خوش شانس هستم که امروز اینجا نشسته ام."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2020-11-experimental-hormone-therapy-recovery-covid.html

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 91782

مطالب مرتبط :
هورمون ۲

تغییر هورمون های انسانی با تغییر فصل

بررسی میلیون ها آزمایش خون تعداد زیادی هورمون انسانی را نشان می دهد که در الگوی فصلی واضح قرار می گیرند اگرچه این تغییرات از نظر اندازه اندک هستند.

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر بیشتری برای تعویض مفصل زانو و مفصل ران ارتباط دارد

بر طبق گزارشی کالج آمریکایی روماتولوژی؛

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر تعویض مفصل زانو و ران همراه است

تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

نوریان

مدیر کل انتقال خون قم گفت :

اهدا پلاسماتوسط ۱۴۰ بیمار کرونایی تا کنون

نوریان مدیرکل انتقال خون قم گفت:از ابتدای اجرای طرح اهدای پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا تاکنون ۱۴۰ بیمار بهبودیافته قمی پلاسمای خون خود را اهدا کرده اند.

در روزهای کرونایی نگرانی از امحا پسماندهای پزشکی در قم کاهش یافت

نابودی کامل پسماندهای کرونایی در قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت : وضعیت امحای پسماندهای پزشکی در قم بهبود می یابد .

میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است

بر طبق گزارشی در نشست سالیانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی؛

میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است

یک مطالعه جدید نشان می دهد که میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است و بیشتر افراد آلوده دوره خفیف بیماری را تجربه می کنند. علاوه بر این، مرگ و میر در بین بیماران روماتیسمی آلوده به کووید۱۹ کم بوده است، این در نشست سالیانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی گزارش شده است.

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمـی پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان اصفهان «مرکز رشد بسیج شهرستان برخوار» برای فعالیت در سه حوزه علمی مکانیک، الکترونیک و کشاورزی در حمایت و هدایت از طرح ها، ایده ها، ابتکارات و اختراعات بسیجیان و نخبگان شهرستان برخوار افتتاح شده و در مرحله اول هم با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک کار خود را آغاز کرد.

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم  خواهد شد

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم خواهد شد+عکس

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج از ژن درمانی برای بازسازی آکسونهای آسیب دیده در چشم استفاده کردند که می تواند به توسعه روشهای درمانی جدید برای گلوکوم، یکی از مهمترین دلایل نابینایی در سراسر جهان کمک کند. آنها با بیان مولکول آداپتور پروترودین که به طور معمول در نورون های غیر احیا کننده در سطوح پایین یافت می شود، به این مهم دست یافتند.

قومیت آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

گزارش مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند؛

اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

تجزیه و تحلیل فعالیت مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند در طول موج اول شیوع ویروس کرونا نشان می دهد که اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی COVID مرتبط اند.

منشا بخشی از ریزگردها و گرد و غبار دشت سگزی هنوز بطور دقیق مشخص نیست

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان؛

منشا بخشی از ریزگردها و گرد و غبار دشت سگزی هنوز بطور دقیق مشخص نیست

مسعود برهانی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان، گفت: منشا بخشی از ریزگردها و گردو غبار دشت سگزی خارج از منطقه است. حتی بعضی، منشا این ذرات را مناطقی از شمال استان و استان سمنان می دانند. بنابراین برای رفع موثر و کامل مشکل، لازم است مناطق برداشت این ذرات بطور دقیق مشخص شود که این کار مستلزم انجام مطالعات و تحقیقات بیشتر است.

ژن درمانی برای بیماری اوتیسم باعث ضعف پاها می شود و توانایی راه رفتن دو نفر را از بین می برد

پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بیماری اوتیسم باعث ضعف پاها می شود و توانایی راه رفتن دو نفر را از بین می برد

پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو گزارش کردند: یک آزمایش بالینی کوچک از ژن درمانی برای سندرم آنجلمن - یک بیماری نادر ژنتیکی مربوط به اوتیسم – بر روی پنج کودک با دوزهای مختلف انجام شد، پس از آنکه دو شرکت کننده توانایی راه رفتن را به طور موقت از دست دادند، به گفته کارشناسان، مسئله ایمنی برای حل و فصل مهم است، وگرنه درمان موثر به نظر می رسد، و آزمایش می تواند استراتژی های درمانی را برای شرایط مغزی مشابه هدایت کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب