خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ابتکار تولید کننده مازندران برای کاهش هزینه تولید محصولات لبنی

یک تولید کننده محصول لبنی برای کاهش هزینه‌های تولید طرح ایجاد کارگاه در واحدهای تولید شیر را عملیاتی کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، فعالیت شرکت‌های لبنی در استان تا حدودی رو به گسترش است و با وجود ایجاد چندین واحد تولیدی متعدد این صنعت هنوز در استان رونق داشته و متقاضی برای تولید محصولات لبنی زیاد است.

افزایش نهادهای دامی و به تبع آن روند رو به رشد قیمت شیر از چالش‌های است که تولید کنندگان شیر و بعضا محصولات لبنی همیشه با آن دچار چالش هستند.

اما یک تولید کننده آملی با ابتکار خاص و تغییر در روند تولید هزینه‌های تولید محصولات لبنی را کاهش داده و با وجود سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی در این زمینه در کسادی بازار از روند تولیدات خویش راضی است.

علی رضا مسلم زاده که داری تجربه چندین ساله در زمینه تولیدات دامی است در این ارتباط اظهار کرد: بنده طرح تولید لبنیات را در واحدهای دامی کلید زدم.

وی اضافه کرد: در این روش هزینه حمل شیر را برای تولید کنندگان یک تن شیر حذف کردم و کارگاه تولید لبنیات را در محل دامداری استقرار دادم.

این تولید کننده اضافه کرد: شناخت نوع شیر متناسب با محصول تولیدی از دیگر برنامه‌های بود که پی ریزی کردیم، به عنوان نمونه شیر چرب که داری ارزش بسیار جدی برای تولید کنندگان است را در محصول خاص‌تر و متناسب با تولید هدایت کردیم.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر پنج واحد تولید شیر ظرفیت کوچک را شناسایی کردیم، افزود: در کنار تولید شیر این واحدها کارگاه تولید لبنیات، دوغ، پنیر، ماست راه اندازی شده است.

مسلم‌زاده خاطر نشان کرد: با اجرای این شیوه هزینه کارگری و هزینه حمل برای تولید کننده شیر کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه بنده به عنوان تولید کننده شیر با قیمت مناسب‌تر تحویل گرفته و این کاهش هزینه در قیمت تمام شده محصول بنده اثر گذار است در نتیجه قیمت تولیدی دوغ بندهدر حال حاضر با چهار هزار و 200 تومان نصف قیمت دوغ تولیدی شرکت‌های لبنی در اختیار واسطه‌ها قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: از طرفی برنامه دارم که مجموعه عرضه به صورت مستقیم را در برخی از شهرهای استان راه اندازی کنم که مصرف کننده‌ها به صورت مستقیم این محصولات تولیدی ما را در اختیار قرار بگیرند.

این تولید کننده هدفش  از این اقدام  حمایت از تولید کنندگان شیر اعلام کرد و گفت: از طرفی برای  مصرف کننده رقبت به خرید لبنیات ایجاد می‌شود و به نوعی نبا دارم بازار رقابتی در تولید را ترویج دهم.

وی کل محصول تولیدی در حال حاضر این مجموعه را 20 تن در روز اعلام کرد و گفت: نیاز بازار بسیار بیشتر از محصول تولیدی ما هست و بنای ایجاد چالش برای سایر تولید کنندگان ندارم ولی می‌تواند این شیوه الگوی باشد برای سایر تولید کنندگان شیر حدود یک تن که هزینه تولیدی خویش را کاهش را به نفع خودشان و حتی مصرف کننده کاهش دهند.

مسلم زاده در ادامه به  تولید ماست در ظرف‌های سفالی اشاره کرد و افزود: این ظرف‌ها ویژه رستوران‌ها است و ایده اصلی بنده به دلیل مشکلاتی که در صنعت پتروشیمی برای تولید ظروف یک بار مصرف به وجود آمده را عملیاتی کردم.

وی اضافه کرد: در این شیوه سفارشات را از مراکز عرضه غذا دریافت کرده و پس از تولید ماست ظرف‌ها برگشتی را به صورت کاملا بهداشتی شستشو داده و برای استفاده مجدد در چرخه تولید قرار می‌دهیم که مورد تایید مسؤولان محیط زیست هم قرار دارد.

این تولید کننده با اعلام اینکه در حال حاضر 430 مشتری ثابت در سطح استان مازندران دارد، گفت: میزان تولیدات ما در حال حاضر 20 تن است که بنا داریم بر حجم تولیدات خودمان اضافه کنیم.

این تولید کننده محصولات لبنی در ادامه از برنامه ریزی برای تولید کود ارگانیک در واحدهای کوچک دامی خبر داد و گفت: طرح اولیه در این زمینه تدوین شده و برای عملیاتی کردن آن نیاز به حمایت‌های مالی و تسهیلاتی داریم.

وی اضافه کرد: هدف گذاری برای تولید کود ارگانیک مورد نیاز برای واحدهای تولید گلخانه‌ای را در دستور کار داریم که قابلیت صادراتی نیز دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 91875

مطالب مرتبط :
منزوی

وقتی بروکراسی های اداری تولید کننده را نا امید می کند/ اشتغال زایی برای خانم های خانه دار با تولید انبوه دستگاه ریسندگی

تولید دستگاه ریسندگی در قالب اشتغال خانگی و تولید ثروت پا به عرصه صنعت کشور گذاشت.

گردشگری

گردشگری روستایی گامی مهم در تحقق جهش تولید

توسعه گردشگری روستایی مهمترین گام اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در راستای جهش تولید است.

میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است

بر طبق گزارشی در نشست سالیانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی؛

میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است

یک مطالعه جدید نشان می دهد که میزان ابتلا به کووید۱۹ در افراد مبتلا به بیماری های روماتیسمی کم است و بیشتر افراد آلوده دوره خفیف بیماری را تجربه می کنند. علاوه بر این، مرگ و میر در بین بیماران روماتیسمی آلوده به کووید۱۹ کم بوده است، این در نشست سالیانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی گزارش شده است.

خاکی که از هوا آب می گیرد!

توسط دانشمندان دانشگاه آوستین صورت پذیرفت:

خاکی که از هوا آب می گیرد!

شما به طور معمول محصولات متنوع و قابل پرورش زیادی در مناطق خشک نمی بینید - به ویژه هنگامی که آبیاری عملی و یا مقرون به صرفه نباشد. اما این حقیقت می تواند با توسعه آنچه که به عنوان "خاک خودآبیار" توصیف می شود، تغییر کند.

خواجه حسنی

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان مطرح کرد؛

مطالبه ایجاد صنایع پایین دستی از الزامات جهش تولید و افزایش اشتغال

رضا خواجه حسنی گفت: طرح توجه به صنایع پایین دستی درجهت فرآوری محصولات صنعتی و معدنی باید مورد مطالبه مسئولان و علی الخصوص مردم استان قرار گیرد تا شاهد رشداقتصادی، اشتغال پایدار و همچنین بهره برداری بیشتر از ثروت ها و ظرفیت های صنعتی و معدنی استان باشیم.

صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

صادرات ۵۵۰ میلیون دلار گیاهان دارویی/ جایگاه پنجم دنیا در تولید علم حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی، برای ایران

گیاهان دارویی در سطح جهان دارای اهمیت ویژه‌ای است که این اهمیت روز به روز بیشتر شده و کشور ایران به دلیل برخورداری از سابقه تاریخی و استعدادهای بالقوه جغرافیایی، اقلیمی و تنوع گونه‌های گیاهی می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه بشری در زمینه گیاهان دارویی باشد.

ی

یادداشت ؛

تقابل تفکر برجامی و کرونایی با تفکر جهادی و مقاومت

تفکر جهادی با عقلانیت ولایی خود در خط مقابله با شیوع کرونا هم خود با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی به‌خصوص در محرم و صفر و هم با کمک‌های مؤمنانه خود به نیازمندان خوش درخشیدند.

تولید عسل درشمال غرب گیلان ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت:

تولید عسل درشمال غرب گیلان ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: زنبورداران این شهرستان بیش از ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته عسل تولید کردند.

تولید

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

راه توسعه‌ای که مدیر یک مجموعه تولیدی برنامه ریزی کرده است/ الگو برداری از خارج مدل سازی در کشور

الگو برداری تولید از خارج کشور و مدل سازی در داخل شیوه‌ای است که مدیر یک مجموعه تولیدی آن را در برنامه کاری خویش قرار داده و در زمره تولید کنندگان موفق قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی؛

کمک به بهینه‌سازی و تولیدات از اهداف بسیج علمی خراسان جنوبی است

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی گفت: کمک به بهینه‌سازی و تولیدات از اهداف بسیج علمی خراسان جنوبی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب