بر طبق گزارشی کالج آمریکایی روماتولوژی؛

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر تعویض مفصل زانو و ران همراه است

تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

 

آرتروز(OA) یک بیماری شایع مفصلی است که بیشتر افراد میانسال تا سالخوردگان را درگیر می کند. قبلاً به طور معمول به عنوان "فرسودگی" مفاصل شناخته می شد، اما اکنون می دانیم که آرتروز یک بیماری در کل مفصل است که شامل غضروف، پوشش مفصل، رباط ها و استخوان است.

کمبود ویتامین K با آرتروز مرتبط است و تحقیقات اخیر نشان می دهد که مکمل ویتامین K ممکن است پیشرفت آرتروز را کاهش دهد. با این حال، تاکنون هیچ مطالعه ای ارزیابی نکرده است که آیا تضاد ویتامین K با استفاده از وارفارین، داروی ضد انعقاد، می تواند برای آرتروز مضر باشد. این مطالعه جدید رابطه وارفارین، دارویی را که معمولاً برای فیبریلاسیون دهلیزی تجویز می شود - که کنترل کننده ضربان قلب لرزون یا نامنظم است - با خطر جایگزینی زانو و مفصل ران در مرحله نهایی OA ارزیابی کرد.

دکتر پریانکا بالال همیار مطالعه و متخصص روماتولوژی مرکز پزشکی دانشگاه بوستون می گوید: ما این فرضیه را مطرح کردیم که اختلال در عملکرد پروتئین های استخوانی و غضروف وابسته به ویتامین K از طریق تضاد ویتامین K ممکن است منجر به ناهنجاری در عملکرد لوندروسیت ها با اثرات سو ad بر سلامت غضروف شود، که به نوبه خود می تواند خطر ایجاد یا بدتر شدن آرتروز را افزایش دهد. از آنجا که ضد انعقاد خوراکی مستقیم گزینه های جایگزینی برای ضد انعقاد خون است که مانع عملکرد ویتامین K نمی شود ، مشخص کردن این خطر وارفارین هنگام انتخاب گزینه ضد انعقاد خون در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تأمین کنندگان و بیماران قرار می دهد. "

در مطالعه توجیهی و مورد شاهدی از داده های شبکه بهبود سلامت، یک پایگاه داده سوابق الکترونیکی پزشکی مبتنی بر پزشکان عمومی از انگلستان (انگلستان) استفاده شده است که نماینده جمعیت عمومی است. نمونه مورد مطالعه به بزرگسالان 40-89 سال مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی محدود شد، زیرا این تشخیص درمان ضد انعقاد خون را لازم می کند. آنها وارفارین را که یک آنتاگونیست ویتامین K است، با داروهای ضد انعقاد خوراکی مستقیم که ویتامین K را مهار نمی کنند مقایسه کردند و اولین بار در سال 2008 در انگلیس به بازار عرضه شدند.

در میان سایر موارد استثنا، هر کسی که قبل از سال 2014 زانو یا مفصل ران خود را جایگزین کرده باشد، هر کسی که بیماری های همراه زیادی داشته باشد و عمل جراحی را محدود کند، افرادی که وارفارین یا داروهای ضد انعقاد خوراکی مستقیم در طی یک سال قبل از دوره مطالعه مصرف می کنند و هر کسی که از این دو دارو استفاده می کند دوره مطالعه آنها موارد را به عنوان کسی که بین سالهای 2014 تا 2018 زانو یا مفصل ران خود را تعویض کرده بود شناسایی کردند. هر مورد با چهار کنترل از نظر سن و جنس مطابقت داشت. وارفارین و استفاده مستقیم ضد انعقادی خوراکی به عنوان داشتن یک یا چند نسخه پس از ورود به مطالعه و طی یک سال قبل از تاریخ شاخص تعریف شد.

 

محققان نحوه وارفارین را در مقایسه با داروهای ضد انعقاد خوراکی مستقیم در مقایسه با خطر جایگزینی زانو یا مفصل ران ارزیابی کردند. این مطالعه شامل 913 بیمار بود که تعویض مفصل زانو یا مفصل ران ، سن و جنسیت چهار به یک و 3،652 گروه کنترل داشتند. میانگین سنی آنها 74 سال و 46٪ زن بودند. از 913 مورد جراحی، 64.9٪ از افراد وارفارین و 1/35٪ از آنها از داروهای ضد انعقادی خوراکی بودند.

آنها پس از تنظیم برای مخدوش کنندگان بالقوه، دریافتند که مصرف کنندگان وارفارین 1.57 برابر بیشتر از مصرف مستقیم ضد انعقاد خوراکی احتمال تعویض مفصل زانو یا تعویض مفصل ران دارند. آنها همچنین گزارش کردند با افزایش مدت زمان استفاده از وارفارین در مقایسه با استفاده مستقیم از داروهای ضد انعقاد خوراکی، خطر جراحی تعویض مفصل زانو یا مفصل ران را افزایش دادند.

محققان تأکید می کنند که داده های آنها از اهمیت ویتامین K کافی در محدود کردن پیشرفت آرتروز در بیماران پشتیبانی می کند و توجه به استفاده از داروهای ضد انعقاد مستقیم خوراکی به جای وارفارین را در مواردی که افراد با آرتروز نشان داده می شود یا در معرض خطر بیماری هستند، افزایش می دهد.

دکتر بالال می گوید: "تحقیقات ما از اهمیت ویتامین K کافی و پروتئین های وابسته برای محدود کردن پیشرفت آرتروز پشتیبانی می کند." "با توجه به این اثرات سو بالقوه وارفارین بر سلامت مفاصل، مطالعه ما نشان می دهد که داروهای ضد انعقاد مستقیم خوراکی می تواند برای کنترل فیبریلاسیون دهلیزی در بیماران مبتلا به آرتروز در نظر گرفته شود. مراحل بعدی برای تحقیق در گروه ما طراحی و راه اندازی یک آزمایش تصادفی کاملاً قدرتمند است. برای آزمایش اثر مکمل ویتامین K برای نتایج آرتروز. "

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20201106/Anticoagulant-drug-linked-to-greater-risk-of-knee-and-hip-replacements-in-patients-with-osteoarthritis.aspx

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵:۳۷

شناسه خبر: 91880

مطالب مرتبط :
طبق یک مطالعه، مصرف آسپرین با کاهش ۴۷ درصدی خطر مرگ بیماران کووید۱۹ همراه بود

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند بررسی کردند؛

طبق یک مطالعه، مصرف آسپرین با کاهش ۴۷ درصدی خطر مرگ بیماران کووید۱۹ همراه بود

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند نشان دادند که در بیماران کووید۱۹ که روزانه با دوز کم آسپرین برای بیماری های قلبی عروقی استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که آسپرین مصرف نمی کنند، خطر عوارض و مرگ آنها به طور قابل توجهی کمتر است.

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

با حضور مسئول سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

زانو

ایجاد سازه بافت ترکیبی برای بازسازی غضروف

محققان موسسه پزشکی ویک فارست (WFIRM) روشی را برای چاپ مجدد نوعی غضروف ایجاد کرده اند که روزی می تواند به بازیابی عملکرد زانو آسیب دیده در اثر آرتروز یا آسیب کمک کند.

تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها در قالب مرکز رشد ایجاد کرد / در مرکز رشد حسان ۸پروژه به نمونه آزمایشگاهی یا نیمه صنعتی رسیده است

مسئول مرکز رشد حسان و عضو نخبگان بسیج علمی پژوهشی استان اصفهان؛

تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها /تکمیل ۸ پروژه در مرکز رشد حسان

مسول مرکز رشد حسان با اشاره به این که مرکز رشد حسان بعنوان برترینهای جایزه ملی شهید طهراتی مقدم انتخاب شده است، گفت: تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها در قالب مرکز رشد ایجاد کرد بطوری که تا به امروز در مرکز رشد حسان ۸پروژه به نمونه آزمایشگاهی یا نیمه صنعتی رسیده است.

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند/ پیشگیری فقط با پروژسترون یا روش مانع باشد

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا؛

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی خطرناک است

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) ، زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند باید استفاده از پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند، توصیه احتیاط آمیز پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا روش مانع می باشد.

بخور

درمان کرونا با بخور جوش‌شیرین؛ شایعه یا واقعیت؟

شاید شما هم شنیده باشید که از بخور جوش شیرین به عنوان درمان کرونا یاد می شود اما آیا این درمان ها مبنای علمی دارد؟

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمـی پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

آغار به کار مرکز رشد و نوآوری بسیج شهرستان برخوار با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک

در راستای اهداف بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان اصفهان «مرکز رشد بسیج شهرستان برخوار» برای فعالیت در سه حوزه علمی مکانیک، الکترونیک و کشاورزی در حمایت و هدایت از طرح ها، ایده ها، ابتکارات و اختراعات بسیجیان و نخبگان شهرستان برخوار افتتاح شده و در مرحله اول هم با استقرار ۴ هسته فناور در حوزه الکترونیک کار خود را آغاز کرد.

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم  خواهد شد

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج گزارش کردند؛

ژن درمانی برای بازسازی عصب بینایی منجر به درمان جدید گلوکوم خواهد شد+عکس

پزشکان اعصاب بالینی در دانشگاه کمبریج از ژن درمانی برای بازسازی آکسونهای آسیب دیده در چشم استفاده کردند که می تواند به توسعه روشهای درمانی جدید برای گلوکوم، یکی از مهمترین دلایل نابینایی در سراسر جهان کمک کند. آنها با بیان مولکول آداپتور پروترودین که به طور معمول در نورون های غیر احیا کننده در سطوح پایین یافت می شود، به این مهم دست یافتند.

آزمایش گزینه جدید درمان سندروم حاد تنقسی کووید ۱۹ « یک هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی گزارش کردند:

آزمایش موفقیت آمیز گزینه جدید درمان کووید ۱۹ « هورمون شایع تیروئید»

محققان امریکایی یک هورمون شایع تیروئید را بعنوان گزینه جدید برای درمان سندروم تنفسی حاد کووید ۱۹ با موفقیت آزمایش کردند،

قومیت آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

گزارش مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند؛

اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی کووید۱۹ مرتبط اند

تجزیه و تحلیل فعالیت مرکز سکته مغزی انگلستان و اسکاتلند در طول موج اول شیوع ویروس کرونا نشان می دهد که اقوام آسیایی به شدت با سکته مغزی COVID مرتبط اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب