بهبود راندمان آبياري و افزايش بهره‌وري امري ضروري است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد گفت: بهبود راندمان آبياري و افزايش بهره‌وري امري ضروري است در همین راستا كارگاه آموزشي يك روزه آشنايي، بهره‌برداري و استفاده بهينه از شبكه آبياري باراني در روستاي خوي از توابع مركز جهاد كشاورزي سورشجان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ فرهاد رفیعی مدير جهاد كشاورزي شهرستان شهركرد گفت: به منظور آشنايي هر چه بيشتر كشاورزان به ويژه مجريان طرح‌هاي آبياري تحت فشار با روش‌هاي بهره‌برداري و استفاده بهينه از سيستم‌هاي آبياري باراني، كارگاه آموزشي با حضور دهيار روستاي خوي و نمايندگان كشاورزان برگزار شد.

فرهاد رفيعي افزود: در اين كارگاه آموزشي كارشناسان آب و خاك استان و شهرستان در خصوص نحوه صحيح حفاظت از سيستم‌ها در زمان آماده‌سازي بستر بذر، داشت و برداشت محصولات و نحوه صحيح محاسبه دبي آب‌پاش‌ها و حجم مخزن استخر با توجه به نوع كشت و ... توضيحاتي ارائه نمودند.

وي گفت: بهره‌گيري از آبياري‌هاي نوين در بخش كشاورزي و توسعه سيستم‌هاي آبياري تحت فشار مي‌تواند نقش مهمي در افزايش بهره‌وري داشته باشد.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان شهركرد خاطر نشان كرد: براي جبران كم‌آبي و كاهش تلفات آب در بخش كشاورزي كه بزرگترين و مهمترين مصرف كننده آب است، تغيير الگوي كشت، بهبود راندمان آبي و افزايش بهره‌وري امري ضروري است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵:۰۹

شناسه خبر: 91887

مطالب مرتبط :
آمران سلامت

پایان طرح آمران سلامت درشهرستان شهرکرد

طرح آمران سلامت به پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۸ نقطه از شهرستان شهرکرد برگزار شد.

خاکی که از هوا آب می گیرد!

توسط دانشمندان دانشگاه آوستین صورت پذیرفت:

خاکی که از هوا آب می گیرد!

شما به طور معمول محصولات متنوع و قابل پرورش زیادی در مناطق خشک نمی بینید - به ویژه هنگامی که آبیاری عملی و یا مقرون به صرفه نباشد. اما این حقیقت می تواند با توسعه آنچه که به عنوان "خاک خودآبیار" توصیف می شود، تغییر کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب