در روزهای کرونایی نگرانی از امحا پسماندهای پزشکی در قم کاهش یافت

نابودی کامل پسماندهای کرونایی در قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت : وضعیت امحای پسماندهای پزشکی در قم بهبود می یابد .

سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم, پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اهمیت توجه به زباله‌های عفونی مطب‌ها و کلینیک‌های بهداشتی گفت : امروز همه بیمارستان‌های قم جز یکی دو مورد مجهز به دستگاه‌های هیدروکلاو برای رفع خطر عفونی زباله‌های خود هستند، در حالی که روزانه بیش از چهار تُن زباله دیگر از مطب‌ها، کلینیک‌ها و درمانگاه‌های قم و به صورت زباله عادی جمع‌آوری می‌شود که این زباله‌ها نیز نیاز به دفع خطر عفونی دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه این زباله‌ها در سایت پسماند البرز به صورت بهداشتی دفن می‌شوند، خاطر نشان کرد: دستگاه اهدایی کشور چین به شهرداری قم به عنوان یک دستگاه امحای پسماندهای پزشکی و با همه هزینه‌های گمرکی، راه اندازی و نگهداری خود می‌تواند به کمک ما بیاید و حتی می‌توان به بومی سازی تکنولوژی جدید این دستگاه نیز اندیشید.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این نشست، این دستگاه را دارای ظرفیت خاص بی خطرسازی زباله‌های عفونی برای مراکز درمانی معرفی کرد و گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم متولی بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی نیستند.

حسن بختیاری ادامه داد: این دستگاه باید در جای مناسب خود به کار گرفته شود، چراکه عملکرد واقعی آن، امحای میکروارگانیسم‌های موجود در پسماندهای پزشکی است.

همچنین عبدالله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این نشست تصریح کرد: جزئیات کارکرد این دستگاه در جلسه امروز مورد بحث نیست و تنها به دنبال مصوّبه ای برای اخذ مجوّز پذیرش آن هستیم.

در نهایت شورای اسلامی شهر قم اخذ مجوز پذیرش یک دستگاه امحای پسماندهای پزشکی کشور چین به شهرداری قم را تصویب کرد.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳:۱۷

شناسه خبر: 91901

مطالب مرتبط :
راهکار های پیگیری از کرونا

هموپرفیوژن امیدی برای درمان کووید۱۹

از گوشه و کنار کشور خبرهایی مبنی بر درمانهای گوناگون برای کوبید ۱۹ شنیده می شود که توسط دانشگاههای علوم پزشکی که مرجع تایید یا رد این نسخ درمانی هستند تکذیب یا تایید می گردند.

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

این دستگاه در کل دنیا سفارش محوراست؛

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله «دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی»، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ساختیم، گفتند: اختراعاتی داشتیم، تجربیاتی به دستمان آمده بود که تا مشتری نخواهد هر چه قدر هم یک محصول نوآورانه و فناورانه باشد به سمتش نرویم، اما این دستگاه را تقاضا محور (متقاضی شهر داری) ساختیم و نظارت شهرداری هم روی آن بود، با این همه با تغییر مدیریت در شهرداری تجاری سازی دستگاه بدون نتیجه ماند.

خبرگزاری علم و فناوری

پیش بینی تولید ۶ هزار تن زباله در مازندران/ اختصاص تسهیلات برای ورود شرکت‌های دانش بنیان برای ساماندهی پسماند مازندران

رئیس سازمان پسماند مازندران، گفت: در صورت نداشتن برنامه مدون برای ساماندهی پسماند طی چهار سال آینده حجم پسماندهای مازندران به حدود ۶ هزار تن در روز می‌رسد.

زباله

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

بیم‌ها و امیدهای ساماندهی پسماند در مازندران

ایجاد دو کارخانه زباله سوز اگرچه زمینه ساماندهی ۶۰۰ تن زباله در مازندران را فراهم می‌کند اما دپو غیر بهداشتی روزانه دو هزار ۴۰۰ تن زباله تولیدی دیگر چالش جدی حوزه پسماند در مازندران است.

کرونا

کرونا قم را نفس گیر کرده

افسارگسیختگی کووید-۱۹

اضافه شدن ده شهروند قمی دیگر به آمار فوتی های کرونا

مشعل پلاسمایی

روشن شدن مشعل انرژی های نو با فناوری پلاسما

یک شرکت دانش‌بنیان با بومی سازی فناوری و طراحی مشعل‌های پلاسمایی جهت امحای زباله های خطرناک، امکان تجزیه و تبدیل زباله‌ به انرژی را فراهم کرده است که علاوه بر حفظ محیط زیست باعث ارز آوری یک میلیون دلاری در سال هم شده است.

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند/ پیشگیری فقط با پروژسترون یا روش مانع باشد

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا؛

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی خطرناک است

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) ، زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند باید استفاده از پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند، توصیه احتیاط آمیز پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا روش مانع می باشد.

نوریان

مدیر کل انتقال خون قم گفت :

اهدا پلاسماتوسط ۱۴۰ بیمار کرونایی تا کنون

نوریان مدیرکل انتقال خون قم گفت:از ابتدای اجرای طرح اهدای پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا تاکنون ۱۴۰ بیمار بهبودیافته قمی پلاسمای خون خود را اهدا کرده اند.

جهاد علیه کرونا

چگونه اتاق فرد کرونایی را ضدعفونی کنیم؟

نحوه ضد عفونی کردن اتاق بیمار کرونایی

در این روزها که امکان ابتلا یکی از افراد خانه به کرونا محتمل است برای جلوگیری از آلوده شدن دیگر اعضای خانواده چه راهکاری مناسب تر است ؟

دکتر قدیر

دکتر قدیر از کرونا در قم گفت

از کرونا در قم چه خبر؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم : در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به نوزدهم آبان ماه ۱۰۷ نفر در اورژانس مراکز درمانی با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا پذیرش شده اند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب