استارت‌آپ ها و لزوم حمایت از آنها

استارت‌آپ های جنوب کشور در حوزه هاي سلامت ديجيتال، آموزش الكترونيكي و توليد محتوا، تجارت الكترونيكي، بازي و رسانه ديجيتال، شهر هوشمند مورد حمایت قرار می گیرند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در برهه کنونی و در محافل گوناگون بسیار از ترکیب استارت آپ درست و گاهی هم نادرست استفاده می شود اما آنچه که اهمیت دارد، فراگیری استارت آپ حداقل در اذهان عمومی مردم می باشد که در مراحل بعد باید این ذهنیت به سمت استقبال از استارت آپ ها، همکاری با آن ها و خریداری محصولاتشان سوق داده شود .

در تعریفی ساده، استارت آپ، کسب و کاری نوپا می باشد که با سرعت بالا، هزینه کم و مهم تر از همه داشتن یک ایده نو و جدید شکل می گیرد .

 

شاید اگر به دنبال علت فراگیری و در بورس قرار گرفتن استارت آپ ها باشیم، به توان به شرایط و اوضاع کشور نگاهی انداخت تا حدودی از علل آن مشخص شود. ایران جز کشورهایی در دنیاست که به میزان بسیاری زیادی خروجی رشته های مهندسی از دانشگاه های خود دارد که این مهم از یک سوی فرصت و از سویی دیگر تهدید می باشد. در طرف دیگر قضیه، شرایط کشور به نحوی نیست که دولت و نظام بتواند برای همه افراد جامعه از جمله تمامی این مهندسین فارغ التحصیل شغل فراهم آورد و از سویی دیگر نیز شرایط اقتصادی کشور و مردم نیز به نحوی نیست که بتوانند سرمایه گذاری های عظیمی را در کارها صورت دهند و همچنین این نکته نیز قابل توجه است که کشور در شرایط تحریم به سر می برد پس در این شرایط مردم به ویژه جوانان و تحصیل کرده ها که بسیاری از آن ها از مدت ها قبل و حتی در دوران دانشجویی ایده هایی نیز در ذهن خود پرورانده اند، برای عملیاتی کردن آن ها، جایی را بهتر از استارت آپ ها نخواهند یافت که بتوانند با فکر و ایده خود، با سرعت بالا و هزینه کم بر روی آن کار کرده و به مرحله ساخت و در صورت سوددهی به تولید انبوه برسانند .

عصر حاضر را عصر تکنولوژی و ایده های نو نامیده اند، ایده هایی که بسیاری از آن ها از دل استارت آپ های روز دنیا خارج شده و حتی توانسته جهانی را متحول نماید .

مهم ترین و موفق ترین استارت آپ های دنیا طبق نظر متخصصین و کارشناسان بایت دنس، دی دی چاسکینگ، استرایپ، اسپیس ایکس، ایر بی ان بی، واتساپ می باشد، همچنین موفق ترین و شناخته شده ترین استارت آپ های کشورمان نیز می توان به دیجی کالا، آپارات، کافه بازار، دیوار و اسنپ اشاره کرد .

احد آزادی‌خواه، نماینده ملایر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده بیشتر مردم از اپلیشکیشن‌ها و استارتاپ هایی همچون دیجی کالا، تپسی، شیپور و اسنپ با شیوع ویروس کرونا، گفت: مردم در ایام کرونا با استفاده از این اپلیکیشن ها توانستند به راحتی نیازهای روزمره شان را تامین ‌کنند. این به معنای پیوند ناگسستنی زندگی مردم با استارت آپ ها است .

بدون شک در دوران کرونا که طبق تاکید موکد مسئولان وزارت بهداشت و کادر درمان کم ترین میزان حضور مردم در سطح جامعه لازم می باشد، استارت آپ های مختلف و فروش آنلاین توانسته خدمت بسیاری خوبی برا یآحاد مردم باشد .

 

لزوم حمایت از استارت آپ ها

 

حال در این شرایط نیاز است که افراد، گروه ها و ارگان هایی که توانایی و امکان حمایت از استارت آپ ها را دارند، وارد گود شده و به هر طریق ممکن موجبات رشد و پیشرفت این استارت آپ ها را به وجود آورند .

در همین خصوص شتابدهنده مشترك همراه اول و دانشگاه شيراز از استارت آپ هاي جنوب كشور در حوزه هاي سلامت ديجيتال، آموزش الكترونيكي و توليد محتوا، تجارت الكترونيكي، بازي و رسانه ديجيتال، شهر هوشمند حمايت خواهد كرد .

 

شتابدهنده و فضای اشتراکی هاب شیراز

 

شتابدهنده هاب شیراز با هدف خلق کسب وکارهاي نوپا با ایده های نوآورانه در حوزه هاي شهر هوشمند، سلامت همراه، تجارت الکترونیک، تبلیغات، خدمات مالی و بیمه، حمل و نقل ،گردشکری، آموزش، ارتباطات و رسانه  هاب شیراز آماده ارائه خدمات به اکوسیستم کارآفرینی کشور است.  ما از پشتیبانی و مشارکت مستقیم همراه اول و دانشگاه شیراز برخورداریم. ما در هاب چرخه قدرتمندی را ساخته ایم که می تواند رهبران و تیمهای قدرتمند را خلق کند. رهبران و تیمهایی که بتوانند دنیایی متفاوت و زندگیهایی بهتر را برای مردم ایران و دنیا بسازند .

هاب شیراز همزمان که به توسعه کارآفرینی کشور کمک می کند، یک شرکت فعال در حوزه سرمایه گذاری  استارتاپ ها  نیز به شمار می رود. ترکیب این دو فعالیت، یک شبکه قدرتمند از کارآفرینی و ثروت آفرینی را برای استارتاپها و شرکتها ایجاد می کند .

لازم به توضيح است ، آخرين مهلت ثبت نام پايان آبانماه سال جاري مي باشد و علاقمندان و صاحبان استارت آپ های مرتبط جهت ثبت نام و دريافت اطلاعات بيشتر به سايت www.Hubshiraz.ir مراجعه نماييد .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲:۰۱

شناسه خبر: 92001

مطالب مرتبط :
نیک محمدی هاب شیراز

مدیرعامل شرکت هاب شیراز در گفتگو با علم و فناوری:

ده سال آینده متعلق به شرکت های دانش بنیان خواهد بود/ هاب شیراز حامی ایده های جدید

علی نیک محمدی، مدیرعامل شرکت هاب شیراز گفت: حداقل ۱۰ سال آینده در سیطره شرکت های دانش بنیان خواهد بود و آنان پیشتاز عرصه های مختلف خواهند بود که شرکت هاب شیراز حامی و پشتیبان ایده های جدید و نو خواهد بود.

آغاز روند عمرانی مرکز رشد قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم خبر داد :

آغاز عملیات عمرانی مرکز رشد بسیج علمی قم

مهندس کاویانی مسئول بسیج علمی پژوهشی قم گفت : مرکز رشد این سازمان را به نقطه ثقل و مرکزی شهر جهت سهولت دسترسی علاقه مندان علوم در شهر و استان قم انتقال دادیم .

استارت آپ

فعال شدن مددجویان بهزیستی فارس در استارآپ‌ها

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: بیش از یکهزار و ۸۴۷ نفر از مددجویان و افراد تحت پوشش بهزیستی در استان فارس درخواست فعالیت و اشتغال در حوزه استار تاپ ها ( نو آفرین) را داده اند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب