کارشناس سلامت خانواده تاکید کرد

لزوم توجه مضاعف بانوان باردار به رعایت شیوه نامه های بهداشتی

کارشناس سلامت خانواده تاکید کرد: با توجه به شرایط فیزیولوژیکی بانوان باردار رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط آنان و چندان می باشد.

صدیقه علیشاهی کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار کرد: با شیوع کرونا یکی از دغدغه‌های مردم حفظ سلامت بانوان باردار است. اینگونه تصور می شود که احتمال ابتلای بانوان باردار به کرونا بیشتر است و یا اینکه اگر مبتلا شوند بیماری برای آن ها سخت تر خواهد بود.

وی گفت: با توجه به شرایط فیزیولوژیکی بانوان باردار و اینکه در زمان بارداری ضعف سیستم ایمنی داریم این تصور  گزاره  درستی است. این بانوان اگر مبتلا شوند احتمال اینکه بیماری شدید تر شود و به خصوص دستگاه تنفسی را درگیر کند بیشتر است.

وی افزود: به همین دلیل بهترین کاری که می توانیم  انجام دهیم این است که از ابتلای این دسته از افراد به کرونا پیشگیری کنیم. به این  منظور بانوان باردار باید تا جایی که می توانند از تردد پرهیز کرده و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند. حتی برای دریافت هر گونه مشاوره به  صورت تلفنی با مراقبین سلامت یا پزشک خود ارتباط بگیرند.

علیشاهی اظهار کرد: اگر نیاز به حضور در جامعه شد این دسته از  بانوان  باید حتماً فاصله فیزیکی، استفاده از  ماسک و شست و شوی دست را رعایت کنند.

 وی تاکید کرد: بانوان باید دقت کنند که در این دوره باید تغذیه مناسب داشته باشند و از مصرف مایعات گرم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا غافل نشوند. همچنین درصورت مشاهده علائم کرونا سریعاً درخواست کمک پزشکی سریع کنند.

کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت استان یزد ابراز داشت: با رعایت این اصول می‌توان از ابتلا به کرونا پیشگیری کرد و بانوان باید از نگرانی  بیش از اندازه در این زمینه اجتناب کنند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰:۳۸

شناسه خبر: 92004

مطالب مرتبط :
۱

۱۸ و ۱۹ آذرماه برگزار می شود؛

چهارمین کنفرانس ملی حفاظت خاک و آبخیزداری با محوریت گرد و غبار

"چهارمین کنفرانس ملی حفاظت خاک و آبخیزداری با محوریت گرد و غبار، آذر ۹۹" در تاریخ ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۹ توسط پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری برگزار می گردد.

استرس کرونا

با استرس دوران کرونا چه کنیم؟

برای فائق آمدن بر استرس و اضطراب در قدم اول باید استرس خود را شناسایی کنیم تا بتوانیم رفتارمان را مدیریت کنیم.

نساجی

یک کارشناس صنعت نساجی مطرح کرد

مزایا و معایب تهیه پارچه از الیاف طبیعی

سروشیان اظهار کرد: استفاده از منسوجات طبیعی ومصنوعی هر یک مزایا و معایبی دارند که باید در استفاده نهایی از محصول لحاظ شوند.

کرونا

کرونا قم را نفس گیر کرده

افسارگسیختگی کووید-۱۹

اضافه شدن ده شهروند قمی دیگر به آمار فوتی های کرونا

طبق یک مطالعه، مصرف آسپرین با کاهش ۴۷ درصدی خطر مرگ بیماران کووید۱۹ همراه بود

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند بررسی کردند؛

طبق یک مطالعه، مصرف آسپرین با کاهش ۴۷ درصدی خطر مرگ بیماران کووید۱۹ همراه بود

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند نشان دادند که در بیماران کووید۱۹ که روزانه با دوز کم آسپرین برای بیماری های قلبی عروقی استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که آسپرین مصرف نمی کنند، خطر عوارض و مرگ آنها به طور قابل توجهی کمتر است.

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

با حضور مسئول سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

داروی گیاهی ضد کرونا

علم و فناوری گزارش می دهد:

ورود ۴ داروی گیاهی به چرخه درمان کرونا

چهار دارو گیاهی که در روند درمان تاثیر مثبتی دارند برای بهبود علائم کرونا از کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو مصوبه گرفته اند که دو مورد از آنها توانسته مجوز تولید موقت ۶ ماهه و دو داروی دیگر در آستانه اخذ مجوز هستند

جشنواره

برگزاری جشنواره علم و فناوری جهادگران در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد از برگزاری جشنواره علم و فناوری جهادگران یزد خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب