محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند بررسی کردند؛

طبق یک مطالعه، مصرف آسپرین با کاهش ۴۷ درصدی خطر مرگ بیماران کووید۱۹ همراه بود

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند نشان دادند که در بیماران کووید۱۹ که روزانه با دوز کم آسپرین برای بیماری های قلبی عروقی استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که آسپرین مصرف نمی کنند، خطر عوارض و مرگ آنها به طور قابل توجهی کمتر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل ازzmescience، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند نشان دادند که در بیماران کووید19 که روزانه با دوز کم آسپرین برای بیماری های قلبی عروقی استفاده می کنند، در مقایسه با افرادی که آسپرین مصرف نمی کنند، خطر عوارض و مرگ آنها به طور قابل توجهی کمتر است.

محققان پرونده پزشکی 412 بیمار کووید19، با سن به طور متوسط 55 سال را که طی چند ماه گذشته به دلیل عوارض عفونت SARS-CoV-2 در بیمارستان بستری شده بودند، بررسی کردند. حدود یک چهارم بیماران روزانه با دوز کم آسپرین (معمولاً 81 میلی گرم) قبل از بستری شدن یا بلافاصله پس از بستری برای مدیریت بیماری قلبی عروقی خود استفاده می کردند.

محققان دریافتند که مصرف آسپرین با کاهش 44 درصدی خطر قرار دادن دستگاه تنفس مکانیکی، کاهش 43 درصدی در خطر پذیرش ICU و مهمتر از همه کاهش 47 درصدی خطر مرگ همراه است. در بیمارستان در مقایسه با کسانی که آسپرین مصرف نمی کردند. بیماران در گروه آسپرین افزایش قابل توجهی در عوارض جانبی مانند خونریزی اساسی در هنگام بستری را تجربه نکردند. این مطالعه قطعاً ارتباط یا همبستگی را نشان داد اما به یاد داشته باشید همبستگی به معنای علیت نیست.

با این وجود، این امیدوار کننده است زیرا اگر این یافته تأیید شود (از طریق آزمایش های بالینی با اندازه نمونه بزرگتر) ، آسپرین را به عنوان اولین داروی بدون نسخه پزشک برای کاهش مرگ و میر در بیماران کووید19 تبدیل می کند. آسپرین یک عامل ضد پلاکتی بسیار قوی است. به محض تعامل آسپرین با پلاکت، آن پلاکت غیرفعال می شود و دیگر نمی تواند لخته ایجاد کند.

در ماه جولای مطالعه ای در ژورنال کالج قلب و عروق آمریکا منتشر شد که اثر داروهای ضد انعقاد خون را بر نتایج بیماران کووید19 بستری در بیمارستان بررسی کرد. همانند مطالعه اخیر آسپرین، محققان دریافتند که داروهای ضد انعقاد خون به میزان قابل توجهی خطر مرگ را در بین گروه خاصی از افراد مبتلا به کووید19 کاهش می دهد. اگرچه این مطالعات دلگرم کننده است، اما باید منتظر انجام مطالعات بیشتر باشیم. آسپرین در اواخر دهه 1890 به شکل استیل سالیسیلیک اسید به وجود آمد که شیمی دان فلیکس هافمن در بایر در آلمان از آن برای روماتیسم پدرش استفاده کرد اما سالیسین، که از پوست گیاه بید است، صدها سال قبل از آن به طور گسترده ای استفاده شده است.

در حال حاضر، آسپیرین نه تنها برای کاهش درد، تب، یا التهاب استفاده می شود بلکه سنگ بنای درمانی برای جلوگیری از حمله قلبی یا سکته مغزی از سال 1970 است اما این دارو بدون خطر نیست. بیشترین خطر مرتبط با آسپرین خونریزی از دستگاه گوارش است بنابراین افرادی که سابقه زخم معده یا خونریزی از معده دارند نباید آن را مصرف کنند.

به روزرسانی آزمایش: RECOVERY اکنون آسپرین به عنوان یک درمان احتمالی برای بیماران بستری شده در بیمارستان با کووید19 در حال مطالعه است.

 

خبر خوب، آزمایش بهبودی یک مطالعه بالینی تصادفی کنترل شده بالقوه از درمان های بالقوه کووید19، آسپرین را به عنوان یک درمان احتمالی بررسی می کند. چرا آسپرین؟ بیماران مبتلا به کووید19 بیشتر در معرض خطر تشکیل لخته خون در رگهای خونی خود هستند. پلاکت ها، تکه های سلول کوچک در خون که خونریزی را متوقف می کنند، به نظر می رسد در کووید19 بیش فعالی هستند و ممکن است در عوارض لخته شدن نقش داشته باشند.

از آسپرین در حال حاضر به طور گسترده ای برای جلوگیری از لخته شدن خون در بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود اما ثبت نام بیماران در یک آزمایش بالینی تصادفی بهترین روش برای ارزیابی اینکه آیا مزایای واضحی برای بیماران مبتلا به کووید19 وجود دارد یا خیر و آیا این مزایا از عوارض جانبی احتمالی بیشتر است خطر خونریزی انتظار می رود حداقل 2000 بیمار روزانه 150 میلی گرم آسپرین همراه با رژیم معمول دریافت کنند. امیدوارم طی چند ماه آینده، بدانیم که آیا آسپرین واقعاً برای بیماران مبتلا به کووید19 مفید است یا خیر.

آزمایش ریکاوری برای اولین بار نشان داد که دگزامتازون، استروئیدی که ارزان و به طور گسترده ای نیز در دسترس است، می تواند جان افرادی را که به شدت مبتلا به کووید19 هستند نجات دهد. همچنین نشان داد که داروی ضد مالاریا هیدروکسی کلروکین هیچ فایده ای در درمان بیماران کووید19 ندارد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/science/aspirin-reduces-risk-death-covid-19/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵:۰۵

شناسه خبر: 92006

مطالب مرتبط :
داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر بیشتری برای تعویض مفصل زانو و مفصل ران ارتباط دارد

بر طبق گزارشی کالج آمریکایی روماتولوژی؛

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر تعویض مفصل زانو و ران همراه است

تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

با تلاش یک تیم بین المللی؛

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

با همکاری پروفسور شاهین حمدی؛

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد. اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.

اولین رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی در آذرماه پژوهش  برگزار می شود

مقارن با روز جهانی معلولان؛

رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی در آذرماه پژوهش برگزار می شود

ابراهیم صادقی رئیس مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان « رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی را با عنوان همنت وسایل کمکی» در آذرماه پژوهش ۱۳۹۹ و مقارن با روز جهانی معلولان برگزار می کند.

اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

تشکیل اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی/ حدود ۳۰ درصد جمعیت نیازمند این خدمات هستند

ابراهیم صادقی رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی متشکل از نمایندگان همه دانشکده های علوم پزشکی، دانشگاه اصفهان و سازمانهای مرتبط با این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تشکیل شد، گفت:حدود ۳۰ درصد جمعیت بصورت موقت یا مستمر نیازمند این خدمات هستند.

غضنفری

تولید روزانه یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار ماسک در قم تولید میشود

تولید فراوان و دپوی انبوه ماسک در قم

غضنفری گفت: ۲۰ میلیون ماسک دپو شده در استان وجود دارد و ذخیره راهبردی ماسک برای سه ماه آینده نیز تکمیل‌شده است.

کرونا

کرونا قم را نفس گیر کرده

افسارگسیختگی کووید-۱۹

اضافه شدن ده شهروند قمی دیگر به آمار فوتی های کرونا

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

با حضور مسئول سازمان بسیج علمی استان اصفهان؛

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان

دومین نشست تعاملی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان با عوامل اجرایی دومین جشنواره علمی پژوهشی ذوب آهن اصفهان «گرامیداشت دانشمند شهید حسن طهرانی مقدم» در حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

کرونا

کارشناس سلامت خانواده تاکید کرد

لزوم توجه مضاعف بانوان باردار به رعایت شیوه نامه های بهداشتی

کارشناس سلامت خانواده تاکید کرد: با توجه به شرایط فیزیولوژیکی بانوان باردار رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط آنان و چندان می باشد.

داروی گیاهی ضد کرونا

علم و فناوری گزارش می دهد:

ورود ۴ داروی گیاهی به چرخه درمان کرونا

چهار دارو گیاهی که در روند درمان تاثیر مثبتی دارند برای بهبود علائم کرونا از کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو مصوبه گرفته اند که دو مورد از آنها توانسته مجوز تولید موقت ۶ ماهه و دو داروی دیگر در آستانه اخذ مجوز هستند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب