وقتی بروکراسی های اداری تولید کننده را نا امید می کند/ اشتغال زایی برای خانم های خانه دار با تولید انبوه دستگاه ریسندگی

تولید دستگاه ریسندگی در قالب اشتغال خانگی و تولید ثروت پا به عرصه صنعت کشور گذاشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری؛ شرکت رسام رستاریسان زاگرس در سال 1398 با هدف بهینه سازی صنعت ریسندگی کشور و تولید الیاف طبیعی با کیفیت و استفاده از ظرفیت نیروی انسانی فعال خصوصا در قالب اشتغال خانگی و تولید ثروت پا به عرصه صنعت کشور گذاشت.

رسالت این شرکت در گام اول طراحی و تولید کامل ترین دستگاه نخ ریسی خانگی با بهترین کیفیت و سپس تولید انواع نخ با کیفیت (استحکام کششی بالا، یکنواخت در ضخامت و تاب) بوده است .

ایجاد تحول در تولید نخ و فراورده های جانبی (انواغع صنایع دستی شامل فرش و گبه و ... ) از دیگر اهداف شرکت می باشد.

محمد جواد منزوی طراح دستگاه ریسندگی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری اظهار کرد: دستگاه نخ ریسی در واقع یک دستگاه نیمه اتومات برای تولید انواع نخ با کیفیت بالا و تاب و ضخامت یکنواخت می باشد.

وی تصریح کرد: در طراحی این محصول تا جای ممکن سعی شده که بیشترین امکانات ممکن در اختیار کاربر به منظور کنترل میزان تاب و ضخامت نخ قرار گیرد.

منزوی ادامه داد: سهولت کاربر در هنگام استفاده از دستگاه، قابلیت تولید نخ های دولاتاب، امکان تنظیم میزان تاب و ضخامت نخ، قابلیت بازکردن نخ تولید شده به همراه دوک، تولید حداکثری در یک شیفت تولیدی، مصرف انرژی پایین و استهلاک کم دستگاه و قابلیت کارخانگی (تولید در یک فضای محدود) از مهم ترین ویژگی های این محصول به شمار می رود.

صفر تا صد هزینه ها به عهده خودم بوده است

وی با اشاره به اینکه برای گرفتن کد ریسندگی این محصول اقدامات زیادی انجام شده است گفت: از صفر تا صد هزینه ها با خودمان بوده است.

منزوی با اذعان بر اینکه هدف ما این استان که این دستگاه را به محروم ترین نقطه از استان هم ببریم گفت: زنان خانه دار به راحتی می توانند با خرید این محصول در خانه مشغول به ریسندگی شوند و برای خود درآمد زایی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه زنان جویای کار را ما آموزش رایگان می دهیم گفت:  برای چند نفر از زنان سرپرست خانواده ای که وضعیت خوبی نداشته اند وام را تهیه و در اختیار ان ها گذاشته ایم تا بتوانند دستگاه را خریداری کنند و با آن کار کنند.

منزوی با بیان اینکه اگر این بروکراسی های اداری نبود ما موفق تر عمل می کردیم گفت: اگر 900 میلیون وام به ما تعلق میگرفت به راحتی می توانستیم 300 دستگاه را تولید کنیم و زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم چندین نفر را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کار خونگی و کم خرج است گفت: هر دستگاه 1 نفر را مشغول به کار می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، دستگاه ریسندگی با چهل مزیت تولید بیش از پنج برابر ریسندگی سنتی با دوک، وجود مواد اولیه و خریدار نخ در تمام سال، ایجاد اشتغال خانگی پایدار با کمترین هزینه، قابلیت ریسیدن انواع پشم گوسفند و بزف حفظ سلامت و بهداشت روانی، شباهت تولیدات با نونه سنتی، آموزش راحت و سریع، قابلیت تاباندن چندین لایه نخ به یکدیگر، بالا بودن کیفیت نخ ریسیده شده با توجه به دخالت دو دست در تنظیم میزان پشم دهیف توانایی تولید نخ با ضخامت و تاب دلخواه و ... در استان چهارمحال و بختیاری تولید شده است.

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸:۰۱

شناسه خبر: 92021

مطالب مرتبط :
تجویدی

در چهارمحال و بختیاری؛

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری برگزار می شود

معاون علمی و پژوهشی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فن آوری استان چهارمحال و بختیاری دوم آذرماه سال جاری برگزار می شود.

لبنیات سنتی

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ابتکار تولید کننده مازندران برای کاهش هزینه تولید محصولات لبنی

یک تولید کننده محصول لبنی برای کاهش هزینه‌های تولید طرح ایجاد کارگاه در واحدهای تولید شیر را عملیاتی کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب