مقارن با روز جهانی معلولان؛

رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی در آذرماه پژوهش برگزار می شود

ابراهیم صادقی رئیس مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان « رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی را با عنوان همنت وسایل کمکی» در آذرماه پژوهش ۱۳۹۹ و مقارن با روز جهانی معلولان برگزار می کند.

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری از اصفهان، ابراهیم صادقی رئیس مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان «رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی را با عنوان همنت وسایل کمکی» در آذرماه پژوهش 1399 و مقارن با روز جهانی معلولان برگزار می کند.

دکتر صادقی با بیان این که  تشکیل شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی ایده ای بود که از آذرماه پژوهش 1398 پیگیری کردیم، گفت: اخیرا این شورا با حدود 18 نفر شامل معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نمایندگانی از دانشکده ها ، معاون توانبخشی و کارشناسان سازمان بهزیستی، جمعیت هلال احمر و دانشگاه اصفهان تشکیل شد.

وی گفت: بعنوان اولین اقدام عملیاتی شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی «  همنت وسایل کمکی» را در آذرماه پژوهش 1399 برگزار می کنیم.

صادقی ادامه داد:  با احتساب عوارض ثانویه برخی از بیماریها، افزایش سالمندی و حوادث، بخش بزرگی از جمعیت کشور ما در طول زندگی خود دچار کم توانی موقت یا مستمر می شوند. استفاده از فناوریهای روز در قالب وسایل کمکی، راهکاری است که سازمان بهداشت جهانی برای بهبود وضعیت سلامت و زندگی افراد کم توان ارایه کرده است. از این رو رویدادی فناورانه (به نام همنت) برای وسایل کمکی مورد نیاز افراد کم توان برگزار می شود.

 

محورهای رویداد

 عضو هیئت علمی دانشکده علوم توانبخشی، اظهار کرد: محورهای اصلی این رویداد با توجه به نیازها و اولویتها در سه حوزه اصلی تعریف شده است.

فناوری‌های دیجیتال (برای آموزش خود مراقبتی، آموزش دروس نابینایان/کم بینایان، آموزش کودکان دارای اختلالات یادگیری، آموزش ناشنوایان و کم شنوایان، شبکه های اجتماعی برای زندگی مستقل و ...)

فناوری در وسایل کمک حرکتی (صندلی چرخدار، واکر، فریمهای ایستادن، آویزهای حمل و نقل و ...)

فناوری برای مناسب سازی منزل (دستشویی، حمام، اتاق خواب، غذاخوردن، نظافت شخصی، لباس پوشیدن و کارهای روزمره)

وی خاطرنشان کرد: در این رویداد ایده ها از نظر فنی، علمی و کسب و کار داوری می شود وایده های برگزیده مورد حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه قرار می گیرند.  

همنت (مخفف همکاری، مشکل گشایی، نوآوری و توانمندسازی) یک رویداد کارآفرینی است که شرکت کنندگان با حضور در آن با روش ایده‌پردازی مبتنی بر نیاز جامعه، تفکر نظام مند و روش توسعه ایده، طراحی محصول و فعالیت تیمی آشنا می شوند تا بتوانند یک کسب و کار موفق و تکرار پذیر را تجربه کنند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹:۵۴

شناسه خبر: 92026

مطالب مرتبط :
کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

الذربزیطسظش

در اقدامی امیدوارکننده :

واکسن جدید فلج اطفال به مبارزه برای از بین بردن بیماری های فلج کننده پیوست

این واکسن اصلاح شده به دنبال پایان دادن به شیوع بیماری فلج اطفال در خاورمیانه و آفریقا است.

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

رویداد

رویداد علمی منسوجات هوشمند در قم برگزار میشود

رویداد علمی البسه و منسوجات هوشمند در قم

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از قم : در تاریخ ۱۶ آذر رویداد علمی البسه و منسوجات هوشمند در استان قم برگزار میشود .

دکتر قدیر

کرونا در قم شکننده اما همچنان نفس گیر است

آخرین وضعیت کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان قم تا ۲۳ آبان ماه را اعلام کرد.

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

با تلاش یک تیم بین المللی؛

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

با همکاری پروفسور شاهین حمدی؛

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد. اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.

اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

تشکیل اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی/ حدود ۳۰ درصد جمعیت نیازمند این خدمات هستند

ابراهیم صادقی رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی متشکل از نمایندگان همه دانشکده های علوم پزشکی، دانشگاه اصفهان و سازمانهای مرتبط با این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تشکیل شد، گفت:حدود ۳۰ درصد جمعیت بصورت موقت یا مستمر نیازمند این خدمات هستند.

کرونا ویروس

آخرین و دقیق‌ترین تصاویر از ساختار ویروس کرونا که شاید به درمان آن کمک کند

دانشمندان امیدوارند با رسیدن به مدل سه بعدی و دقیق از ساختار بیرونی و درونی ویروس کووید ۱۹ بتوانند قدمی مهم را در یافتن درمان و بهبود بیماری کرونا بردارند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب