با همکاری پروفسور شاهین حمدی؛

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد. اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نیو اطلس، وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد.  اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی توانسته به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.  

این فناوری که به فاژنیکس معروف است، توسط شرکت فاگنسیس انگلستان تولید می شود. این دستگاه از یک واحد پایه مجهز به صفحه لمسی تشکیل شده است که از طریق کابل برق به یک لوله نازک بلند و قابل انعطاف یکبار مصرف متصل می شود.

در یک جلسه 10 دقیقه ای در روز و به مدت سه روز متوالی، لوله نازک بلند و قابل انعطاف از طریق بینی بیمار و تا انتهای حلق وی وارد می شود (معروف به حلق). الکترودهای موجود در لوله نازک بلند و قابل انعطاف، پالس های الکتریکی ملایمی را به بافت گلو می رسانند.

تحریک حاصله در امتداد مسیرهای عصبی منتهی به گلو تا مراکز کنترل بلع آسیب دیده در مغز حرکت می کند. گزارش شده است که طی سه جلسه، افزایش فعالیت الکتریکی در این مراکز به آنها کمک می کند تا کنترل گلو را دوباره برقرار کنند، و در نهایت به بیمار اجازه می دهد دوباره بطور طبیعی قورت دهد (در عوض استفاده از لوله تغذیه).

مطالعه اخیر با بودجه فاگنسیس توسط دانشمندان دانشگاه های ناتینگهام و منچستر انگلیس و دانشگاه مونستر آلمان انجام شده است. این شامل 255 بیمار از انگلستان، آلمان و اتریش است که در مجموع 5 اختلال عصبی مختلف دارند که باعث دیسفاژی (مشکل در بلع) می شود.

هر آزمودنی یک دسته از سه درمان استاندارد روزانه را دریافت کرد. هنگامی که آنها سه ماه بعد ارزیابی شدند، مشخص شد که اکثریت کاهش قابل توجهی در شدت دیسفاژی خود را تجربه کرده اند، گزارش می شود بسیار بیشتر از آنچه در غیر این صورت بود.

پروفسو رشاهین حامی از ناتینگهام، که همچنین مدیر ارشد فنی فاگنسیس است، می گوید: "این مطالعه به طور قطعی نشان می دهد که تحریک الکتریکی گلو در این بیماران می تواند به بهبود توانایی بلعیدن ایمن آنها کمک کند." "ما به وضوح نشان می دهیم که استفاده از دستگاه آسان، ایمن و از همه مهمتر باعث بهبودی در بلع در طیف وسیعی از اختلالات می شود."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/medical/phagenyx-throat-stimulation-swallowing-disorders/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 92028

مطالب مرتبط :
کرونا و مغز

اگر میگرن دارید باید از «سونامی‌های مغزی» اطلاع داشته باشید

آزمایشات بر روی موش‌های آزمایشگاهی نشان داده که یک مکانیسم شبیه به سونامی در مغز می‌تواند میگرن را پیش‌بینی کند.

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

نمایشگاه دستاوردهای جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

با تلاش یک تیم بین المللی؛

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

استرس کرونا

با استرس دوران کرونا چه کنیم؟

برای فائق آمدن بر استرس و اضطراب در قدم اول باید استرس خود را شناسایی کنیم تا بتوانیم رفتارمان را مدیریت کنیم.

اولین رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی در آذرماه پژوهش  برگزار می شود

مقارن با روز جهانی معلولان؛

رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی در آذرماه پژوهش برگزار می شود

ابراهیم صادقی رئیس مرکز تحقیقات اختلالات اسکلتی و عضلانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان « رویداد فناوری و کارآفرینی خدمات توانبخشی را با عنوان همنت وسایل کمکی» در آذرماه پژوهش ۱۳۹۹ و مقارن با روز جهانی معلولان برگزار می کند.

اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

تشکیل اولین شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی/ حدود ۳۰ درصد جمعیت نیازمند این خدمات هستند

ابراهیم صادقی رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با بیان این که شورای راهبردی تحقیقات و فناوری در خدمات توانبخشی متشکل از نمایندگان همه دانشکده های علوم پزشکی، دانشگاه اصفهان و سازمانهای مرتبط با این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تشکیل شد، گفت:حدود ۳۰ درصد جمعیت بصورت موقت یا مستمر نیازمند این خدمات هستند.

کرونا ویروس

آخرین و دقیق‌ترین تصاویر از ساختار ویروس کرونا که شاید به درمان آن کمک کند

دانشمندان امیدوارند با رسیدن به مدل سه بعدی و دقیق از ساختار بیرونی و درونی ویروس کووید ۱۹ بتوانند قدمی مهم را در یافتن درمان و بهبود بیماری کرونا بردارند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب