با تلاش یک تیم بین المللی؛

پوشش هوشمند باعث ایجاد فشار روی مثانه های کم کار می شود

سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نیو اطللس، سندرم مثانه کم کار، وضعیتی است که باعث می شود مبتلایان نتوانند به درستی عضو را به دلیل ضعیف شدن عضلات تخلیه کنند، اما یک تیم بین المللی از محققان یک ایمپلنت پزشکی پیشرفته هوشمندی  ایجاد کرده اند که می تواند مدیریت آن را، با پیچیدن دور مثانه برای انبساط و انقباض آن بسیار آسان تر کند.

لری چنگ، نویسنده این مطالعه، از دانشگاه ایالتی پن می گوید: "محققان از مدتها قبل علاقه مند به مطالعه كنترل ادرار بوده اند، زیرا بسیاری از بیماری ها و شرایط به این امر مربوط می شود." "به طور خاص دو مورد وجود دارد که محققان در حال مطالعه آن هستند.

شرط اول اجبار است، ادرار از مثانه هنگامی که عضله در یک بیماری ضعیف است به طوری که واقعاً نمی تواند نیروی کافی برای بیرون آوردن ادرار ایجاد کند. دوم مثانه بیش فعال، که در آن فرد تمایل ناگهانی یا مکرر به دفع ادرار را تجربه می کند، که مربوط به بی اختیاری ادرار است. "

چنگ و تیم وی حداقل برای شروع، مثانه های کم عملکرد را کانون تحقیقات خود قرار داده اند. مهندسان یک بسته پلیمری مارپیچی شکل تولید کردند که با حسگرها جاسازی شده و به راحتی در اطراف مثانه قرار می گیرد. این سنسورها قادر به تشخیص زمان تخلیه مثانه هستند و سپس سیگنالی را به یک نخ الکترونیکی بافته شده از طریق پلیمر منتقل می کنند که باعث انبساط یا انقباض آن می شود.

به این ترتیب می توان بدون نیاز به چسب یا بخیه، دور لای مثانه کاشت این از مواد کاملاً زیست سازگار ساخته شده است که باعث می شود بتواند برای مدت طولانی در بدن با خیال راحت کار کند. این چراغ همچنین دارای چراغ های LED است که برای کمک به تعدیل عملکرد مثانه از طریق آنچه به عنوان اپتوژنتیک شناخته می شود، طراحی شده است، جایی که از پالس های نور برای کنترل رفتار سلول های خاص استفاده می شود. این تیم می نویسد که می توان از این روش برای "دستکاری ادرار در زمان دلخواه" استفاده کرد.

این تیم توانست با موفقیت پیکربندی های مختلفی از کاشت خود را در مدل های موش سندرم مثانه کم کار نشان دهد. امید این است که این فناوری بتواند بیشتر توسعه یابد تا بتوان از آن برای درمان بی اختیاری ادرار ناشی از مثانه های بیش فعال نیز استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/medical/smart-wrap-encases-underactive-bladders-squeeze-urine/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 92029

مطالب مرتبط :
عفونت ادراری

به تازگی رخ داد :

درمان و عدم بازگشت عفونت ادراری با واکسن های مثانه

محققان واکسنی تولید کرده اند که دستگاه ادراری را پاکسازی می کند.

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی  ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

بعد از اینکه Pfizer و BioNTech از یک کاندید واکسن ویروس کرونا با اثربخشی ۹۰٪ خبر دادند، اکنون، فقط یک هفته بعد، Moderna اعلام کرد که واکسن آن از بیماری پنهان نیز جلوگیری می کند. تجزیه و تحلیل موقت فاز ۳ نشان می دهد واکسن آزمایشی ۹۴.۵٪ در جلوگیری از کووید۱۹ موثر است، حتی خوش بینانه ترین تخمین ها را نیز پشت سر می گذارد.

ذخیره خون اصفهان از ۷ روز به ۳ روز رسیده/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مدیرکل انتقال خون اصفهان؛

ذخیره خون از یک هفته به ۳ روز رسیده است/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مجید زینلی مدیر کل انتقال خون استان اصفهان، گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از اهداکنندگان سازمان انتقال خون استان اصفهان کم شده است و ذخیره خون این سازمان از ۷ روز تقریبا به ۳ روز رسیده است، همچنین روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود که میانگین روزانه چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ واحد پلاسما است.

نمایشگاه دستاوردهای جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

تهویه

دستگاه تنفسی می تواند الکل را سریعتر از بدن پاک کند

محققان کانادایی دستگاهی را ابداع کردند که می تواند الکل را سریعتر از بدن پاک کند و میزان مسمومیت با الکل را کاهش دهد.

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

با همکاری پروفسور شاهین حمدی؛

فناوری جدید اختلالات بلع در مبتلایان سکته مغزی یا آسیب مغزی را درمان می کند

وقتی کسی سکته مغزی یا آسیب مغزی را تجربه کرده باشد، غیر معمول نیست که توانایی بلعیدن صحیح را از دست بدهد. اما حالا شرکت فاگنسیس انگلستان با همکاری پروفسور شاهین حمدی به فناوری جدیدی دست یافته که با اعمال آن طی سه جلسه در سه روز متوالی، بیمار دوباره بطور طبیعی قورت می دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب