بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم به بهره برداری رسید

افتتاح بیمارستان امیر المومنین (ع) در قم

آیین افتتاح رسمی بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم امروز با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم آیین افتتاح رسمی بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت امروز پنجشنبه هم زمان با  بهره‌برداری از یک‌هزار و ۵۵۰ طرح‌ ملی وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش در سراسر کشور و سه طرح بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمان، قم و مشهد به صورت ویدئو کنفرانس با حضور روحانی ،رئیس‌جمهور و نمکی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار و به صورت زنده از شبکه خبر پخش شد.

بیمارستان  ۲۳۰ تختخوابی امیرالمومنین(ع) قم  موقوفه فقیه پارسا و نیکوکار، مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد باقر خوانساری است.

کلنگ احداث این بیمارستان خیرساز سال ۹۴ بر زمین زده شد و این مجموعه درمانی با ۲۲۰ تخت، در ۹ طبقه احداث‌ شده است.

مرکز درمانی امیرالمومنین در محوطه مجموعه بیمارستانی شهید بهشتی با ۲۱ هزار مترمربع زیربنا احداث شده‌، و دارای پد بالگرد بر روی بام برای انتقال مصدومان، بخش زنان، اعصاب و روان، جراحی، اطفال، ارتوپد، گوش و حلق و بینی، چشم و واحدهای پاراکلینیکی ازجمله تصویربرداری، سی‌تی‌اسکن، آزمایشگاه و داروخانه است. 

پیش از شیوع کرونا این بیمارستان بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با توجه به آغاز با شیوع ویروس کووید ۱۹ و تکمیل ظرفیت تمام بیمارستان های قم، بهره برداری از این مرکز درمانی برای ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا در دستور کار قرار گرفت و به این منظور۶۰۰ میلیارد ریال از سوی  دولت به دانشگاه علوم پرشکی قم برای تکمیل این بیمارستان تخصیص یافت.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹:۲۳

شناسه خبر: 92031

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب