امیر پویا چراغی:

تدکس (TEDx) چیست؟

دبیر تدکس زنجان تد را یک سازمان جهانی غیر وابسته به ارگان های دولتی که به دنبال ایده های نو با درون مایه علمی است معرفی کرده و گفت: بدلیل هزینه بالای شرکت در تد شاخه ایکس(x) آن در نقاط مختلف جهان راه اندازی شده است که تدکس زنجان نیز اکنون سال دوم فعالیت خود را پشت سر می گذارد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، در گفتگویی دبیر تدکس (TEDx) زنجان تد را سازمان جهانی غیر وابسته به ارگان دولتی عنوان کرده و اظهار کرد: هر ساله کنفرانس جهانی تد در ونکوور کانادا با هدف گسترش ایده های ارزشمند برگزار می گردد.

تد چیست؟

امیرپویاچراغی سخنرانی های تد را سخنرانی های کمتر از 18 دقیقه معرفی کرده و ابراز کرد: شرکت در همایش سالانه تد (TED) برای هر نفر 5 هزار دلار هزینه دارد که این قیمت بالا مانعی در برابر حضور همه علاقه مندان در این همایش می شود.

چراغی تشکیل تدهای بومی و محلی را در همان چارچوب و قوانین بین المللی عنوان کرده و گفت: در زنجان نیز تد در شاخه x ابتدا در دانشگاه زنجان و سپس در فضای استان زنجان شکل گرفت و اکنون نیز فعالیت های خود را با قوت ادامه می دهد.

ساز و کار تدکس زنجان

وی افزود: در تدکس زنجان یک گروه سخنرانی وجود دارد که متشکل از 5 نفر هستند که کار رصد و شناسایی افراد و ایده های خاص را از طریق رسانه و افراد انجام می دهند که نهایتا این افراد در مرحله اول سنجش می شوند تا تمرینات سخنرانی را با همین تیم انجام دهند.

دبیر تدکس زنجان دو معیار را برای ایده های خاص معرفی و اظهار کرد: ایده ها یا باید نو، بدیع و تازه باشند یا چالشی، که در هر دو حالت ایده ها باید درون مایه علمی داشته باشند و به عبارتی آمال و آرزو نباشند.

امیرپویا چراغی روند شناسایی تا معرفی یک ایده را بیان کرده و گفت: باید از ایده اولیه به یک جمله برسیم چراکه تمامی ایده ها یک جمله هستند سپس از آن جمله متنی آماده می کنیم که از آن اسلاید ساخته شود و پس از آن تمرینات سخنرانی آغاز می شود تا فرد آماده ارائه در استیج شود.

چراغی مراحل ایده تا اجرا را فرایندی حدودا 3 ماهه دانسته و بیان کرد: اکثر افراد شرکت کننده در تد، افراد علمی و دارای تحصیلات بالای آکادمیک هستند چراکه سال گذشته در تدکس دانشگاه زنجان 3 الی 7 نفر ارائه کنندگان افراد علمی بودند.

وی TED را مخفف تکنولوژی، سرگرمی و طراحی بیان کرده و افزود: تمامی ایده ها و طرح ها در قالب ویدئو ضبط شده و در بستر فضای مجازی منتشر می شود تا همه بتوانند از این ایده ها و طرح ها بهره بگیرند.

دبیر تدکس زنجان فعالیت مجموعه تد را در برخی شهر ها و دانشگاه های کشور معرفی کرده و گفت: هر فرد و گروهی که بخواهد در شهر و دانشگاه خود این مجموعه را داشته باشد باید به قوانین جهانی تد احترام بگذارد چراکه خروجی کارهای رسانه ای تمامی تدها از سمت تد جهانی رصد و بررسی می شود.

امیرپویا چراغی با اشاره به اینکه کرونا معادلات تدکس امسال را بهم زده است گفت: ابتدا قصد داشتیم که تدکس را به صورت مجازی برگزار کنیم اما با رایزنی هایی که با استانداری زنجان صورت گرفت بناشد که اردیبهشت سال آینده به صورت حضوری برگزار شود.

ایمیل  speakers@tedxzanjan.com جهت معرفی ایده و شرکت در تدکس زنجان می باشد تا تمامی علاقه مندان در این رویداد شرکت کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴:۱۸

شناسه خبر: 92045

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
مقتدایی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:

نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشستی که به همت بسیج دانشجویی استان اصفهان و با موضوع قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد، با بیان این که در موضوع جوانان نباید فکر کنیم کار جدی انجام داده ایم گفت: نزدیکترین محل برای قانون تسهیل ازدواج جوانان بودجه ۱۴۰۰ است.

۰

درخشش دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جشنوارهTED.Chex

اشکان کاظمی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جشنواره کشوری TED.Chex خوش درخشید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب