ابداع اولین ابزار هوش مصنوعی بالینی برای خواب راحت بیماران

پژوهشگران موسسه تحقیقات پزشکی Feinstein ابزار هوش مصنوعی بالینی عمیق را برای شناسایی بیمارانی که لازم نیست شب بیدار شوند، برای آنها استراحت، بهبودی و ترشح سریع تر ایجاد کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک اکسپلوریست؛ اختلالات نظارت بر علائم حیاتی (VS) در بیماران بستری در طی ساعات شبانه با نقص شناختی، فشار خون بالا، افزایش استرس و حتی مرگ و میر مرتبط است. برای اولین بار، یک تیم در موسسه تحقیقات پزشکی Feinstein ابزاری بالینی عمیق را برای شناسایی بیمارانی که لازم نیست یک شب بیدار شوند - برای آنها استراحت، بهبودی و ترشح سریع تر ایجاد کردند.

یک تیم به سرپرستی تئودوروس زانوس، دکترای پزشکی، با همکاری نزدیک با جیمی هیرش، دکتر، داده های چندین بیمارستان بهداشتی Northwell را بین سالهای 2012 و 2019 جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرد که شامل 2.13 میلیون ویزیت بیمار بود. آنها از این حجم گسترده از داده های بالینی ویزیت های بیمار - ضربان تنفس، ضربان قلب، فشار خون سیستولیک، دمای بدن، سن بیمار و غیره استفاده کردند.

برای ایجاد الگوریتمی که ثبات یک شبه بیمار را در بیمارستان بستری کند و اگر آنها بدون خواب شبانه بدون خواب بمانند. این تیم در حال کار بر روی استفاده از این ابزار بالینی، به نام " بگذارید بیماران بخوابند "، در چندین بیمارستان در سراسر Northwell Health می باشد.

دکتر زانوس استادیار موسسه پزشکی بیوالکترونیک Feinstein  گفت: استراحت یک عنصر مهم در مراقبت از بیمار است، و به خوبی اثبات شده است که اختلال در خواب یک شکایت رایج است که می تواند ترشح و بهبودی را به تأخیر بیندازد.

وی افزود: یافته های ما ایمنی و دقت راه حل های مبتنی بر یادگیری ماشین را برای هموار کردن خواب آرامتر و ایمن تر در بیمارستان برجسته می کند.

به طور متوسط ​​، هر چهار تا پنج ساعت یک بیمار برای چک VS از خواب بیدار می شود. این مطالعه نشان داد که مدل پیش بینی کننده تقریباً نیمی از شبهای بیمار را در بیمارستان نجات می دهد. موفقیت مدل با خطر بسیار کم به دست آمد. کمتر از دو شب از 10 هزار شب بیمار را به اشتباه طبقه بندی کرده است. این ابزار همچنین به تیم های بالینی اجازه می دهد تا آستانه های پیش بینی مدل را برای انجام ارزیابی دقیق تر بیمار تنظیم کنند.

علاوه بر این، برای اطمینان از مراقبت مناسب، بازرسی چشمی ساده بیماران خوابیده در طی دوره های معمول پرستار باید در تشخیص این بیماران که طبقه بندی نامناسب دارند کافی باشد، روشی که در حال حاضر بخشی از دستورالعمل های استاندارد پرستاری است.

پتانسیل اجرای مدل پیش بینی "بگذارید بیماران بخوابند" فراتر از مراقبت از بیمار است و این پتانسیل را دارد که کار شبانه کارکنان بیمارستان، مدیریت زمان را کاهش دهد و ممکن است به کاهش استرس و فرسودگی شغلی کارکنان کمک کند.

پرستاران بین 20 و 35 درصد از وقت خود را صرف مستند سازی VS می کنند و تقریباً 10 درصد از شیفت خود را برای جمع آوری آنها اختصاص می دهند. این ابزار بالینی با اطمینان پرستاران را قادر می سازد از نیمی از اندازه گیری های شبانه VS چشم پوشی کنند و می تواند منجر به 20 تا 25 درصد از کاهش کار در یک شیفت شبانه شود، و این امر تمرکز بر بیماران حاد را تسهیل می کند.

تخصص دکتر زانوس و تیمش در یادگیری ماشینی آنها را قادر می سازد تا یک راه حل موثر برای بهبود خواب ابداع کنند. بیماری و بستری شدن در چرخه خواب را مختل می کند، و  هوش مصنوعی در این حوزه نوید قابل توجهی می دهد.

A physician reviews medical images on a monitor

دکتر زانوس رئیس آزمایشگاه علوم عصبی و داده ها است که هدف آن توسعه الگوریتم هایی است که نسل بعدی دستگاه های پزشکی بیوالکترونیک را قادر می سازد تا تشخیص زودهنگام، ارزیابی شدت بیماری و شخصی سازی و انطباق روش های درمانی را فراهم کند.

پروژه های فعلی در آزمایشگاه شامل رمزگشایی حالت های ایمنی و متابولیکی از سیگنال های واگ، بهینه سازی حلقه بسته درمان های بیوالکترونیکی، تجزیه و تحلیل بیوالکترونیک غیرتهاجمی و مدل های پیش بینی بالینی و یادگیری ماشین است که در داده های مراقبت های بهداشتی اعمال می شود.

نتایج این مطالعه، بر اساس 24.3 میلیون اندازه گیری علائم حیاتی، امروز در Nature Partner Journals Digital Medicine منتشر شده است.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳:۲۱

شناسه خبر: 92216

مطالب مرتبط :
کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با چهار تکنولوژی که می تواند ویروس کرونا را از بین ببرند آشنا شوید

در سرتاسر جهان علارغم تلاش شبانه روز دانشمندان برای ساخت داروی کرونا ، همچنان درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است ، در این راستا اما محققین موفق به ساخت تکنولوژی های متعددی شده اند که می تواند در کوتاه ترین زمان ویروس کوید ۱۹ را از بین ببرد.

کرونا

کرونا قم را نفس گیر کرده

افسارگسیختگی کووید-۱۹

اضافه شدن ده شهروند قمی دیگر به آمار فوتی های کرونا

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب