عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح کرد

نحوه استفاده از میوه در ایام کرونا/میوه ها در فضای باز نگهداری کنید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درباره نحوه استفاده از میوه در ایام کرونا توضیحاتی ارائه داد و گفت: میوه ها در فضای باز نگهداری کنید.

به گزارش خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، یکی از بیماری های به شدت واگیردار عصر کنونی کرونا ویروس یا کووید 19 است که تا کنون جان تعداد زیادی از افراد را در سراسر جهان کشور ما ایران گرفته است.

نخستین بیماران مبتلا به بیماری کروناویروس در کشور ایران به همت پزشکان قمی در روز چهارشنبه 30 بهمن ماه 1398 شناسایی شدند و پس از آن بیماری تعداد زیادی از افراد مبتلا به این ویروس منحوس نیز کشف شد.

به منظور پاسخ به سوالات هموطنان به سراغ دکتر حسین جزایری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و عضو انجمن تغذیه آمریکا رفتیم تا در این ارتباط توضیحاتی برای عموم هموطنان ارائه دهد.

نگهداری میوه ها در تراس یا حیات خانه

بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران در گفت و گو با خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری در پاسخ به این سوال که کرونا چند روز بر روی میوه ها می ماند، اظهار کرد: این مسئله واقعا عدد خاصی ندارد که در منابع علمی آمده باشد ولی در شایعات اعداد زیادی ذکر شده است.

وی در همین ارتباط توضیح داد که در شایعاتی که غیر علمی است زمان هایی را برای ماندگاری ویروس کرونا بر روی انواع میوه ها از جمله پیاز و لیموترش ذکر کرده اند ولی در منابع علمی تا کنون چنین چیزی را مشاهده نکرده ام.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اگر میوه ای خریداری می شود خیلی راحت چند روز آن در فضای باز مانند تراس یا حیات خانه نگهداری کنید و بعد از آن میوه ها را استفاده کنند که امیدواریم که دیگر ویروس کرونایی بر روی آنها وجود نداشته باشد.

دکتر جزایری با تقبیح شیوه های متداول میوه خاطرنشان کرد: این روشی که میوه ها در مقابل مشتری قرار دارند و هر کسی بهترین های آنها را گلچین می کند اشتباه است زیرا دست های افراد گوناگون با پوسته آنها در تماس می شود که ممکن است دست برخی ها به علت سرفه یا عطسه آلوده شده باشد و ویروس را به سطح میوه ها منتقل کند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: امیدوارم که شیوع بیماری کرونا سبب شود که ما شیوه خریداری مواد غذایی مان ارتقا یابد و به طور اساسی تغییر پیدا کند.

محدودیتی غذایی برای افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد

وی در همین زمینه بیان کرد: شیوه درست خریداری کردن از مغازه های میوه فروشی این است که یک فرد در مغازه که هم دستکش در دست داشته باشد و هم ماسک بر روی دهانش گذاشته باشد و میوه های مورد نیاز را با نظر مشتری را در درون نایلون ریخته شود و در اختیار او قرار دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به برخی از مطالب منتشره شده درباره تغذیه بیماران مبتلا به کرونا خاطرنشان کرد: متاسفانه شایعاتی مبنی بر ضرر داشتن مصرف مواد لبنی از جمله خوردن شیر در سطح وسیعی در فضای مجازی منتشر شده است که چنین چیزی واقعیت ندارد و از نظر علمی ثابت نشد.

دکتر جزایری نکات دیگری را برای تغذیه افراد مبتلا به کرونا ویروس را ارائه داد و بر این نکته مهم که بر خلاف آنچه که متصور می شود هیچ محدودیتی برای افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد، تاکید کرد.

عضو انجمن تغذیه آمریکا عنوان کرد: افراد مبتلا به بیماری کرونا می توانند از همه مواد غذایی مورد نیاز بدن خود استفاده کنند که این موضع در تازه ترین مقالات علمی جهان آورده شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷:۲۴

شناسه خبر: 92233

مطالب مرتبط :
دکتر قدیر

کرونا در قم شکننده اما همچنان نفس گیر است

آخرین وضعیت کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان قم تا ۲۳ آبان ماه را اعلام کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب