سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم از افزایش خدمات الکترونیکی دستگاههای اجرایی در شرایط کرونا خبر داد

افزایش ۲۲ درصدی خدمت اجرایی الکترونیکی دستگاهها در قم

غلامپور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی استان به رقم ۶۵۱ خدمت رسیده که رشد ۲۲ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم ,جواد غلامپور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم،با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، ارائه خدمات دولتی به صورت الکترونیکی را سرعت بخشیده است، گفت: با توجه به اهمیت ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی به صورت الکترونیکی و توسعه دولت الکترونیک، وضعیت ارائه خدمات در ۲ مرحله مورد ارزیابی قرار گرفت.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: با ارزیابی‌های دقیق انجام شده، ۱۴۵ خدمت جدید درسال ۹۹ به خدمات الکترونیکی دستگاه‌های استان افزوده شده‌است.

او ادامه داد: در مرحله اول با خوداظهاری ۵۴ دستگاه‌های اجرایی خدمات الکترونیکی آن‌ها ثبت و در مرحله دوم صحت سنجی این خدمات اجرایی شد.

غلامپور در ادامه افزود: از تعداد ۶۵۱ خدمت الکترونیک احصا شده به صورت فرم‌های خود اظهاری ۳۱۸ مورد تمام الکترونیکی، ۲۱۸ مورد نیمه الکترونیکی و ۱۱۵ مورد به صورت همزمان به هر دو روش نیمه الکترونیکی و حضوری ارائه می‌شود.

او ادامه داد: نیمه الکترونیک خدماتی هستند که تنها تعدادی از مرحله‌های آن به صورت الکترونیکی ارائه و مابقی مراحل باید به صورت حضوری اجرا شود که این خدمات شناسایی و امکان سنجی الکترونیکی کردن تمام مراحل این خدمات درحال بررسی است.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم عنوان کرد: با توجه به اهمیت توسعه دولت الکترونیک و تاکید ویژه دولت بر تحقق آن، کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان اقدام به شناسایی خدمات الکترونیک به صورت خود اظهاری از سوی دستگاه‌های اجرایی کرده‌است.

غلامپور با بیان اینکه ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی استان به صورت مستمر پایش می‌شود، افزود: افزایش ۲۲ درصدی خدمات الکترونیکی توسط دستگاه‌های اجرایی طی چند ماه اخیر نشان دهنده ظرفیت‌های بالای فناوری اطلاعات در قم است.

او با تاکید بر اهمیت با تاکید بر اهمیت تحقق دولت الکترونیک افزود: توسعه دولت الکترونیک و استفاده از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، دسترسی آسان مردم به خدمات دولتی و کسب‌وکار‌ها در استان را محقق می‌کند.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم با اشاره به اینکه قم از جمله استان‌های پیشرو در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است، بیان کرد: این زیرساخت‌ها موجب شده تا امکان توسعه خدمات الکترونیکی و تحقق دولت الکترونیک در این استان فراهم باشد.

بر اساس ماده ۶۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به اتصال به شبکه ملی اطلاعات هستند.

زمان انتشار: شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱:۲۱

شناسه خبر: 92290

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

مدیر روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی قم گفت؛

اجرای طرح ۳۰۷۰ تامین اجتماعی در قم

تلخابی گفت:به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، طرح ۳۰۷۰ در قالب دوشنبه‌های دیجیتال در قم آغاز به کار کرده است.

۲۱

مدیرکل تامین اجتماعی قم : ۳۰ خدمت تامین اجتماعی قم غیرحضوری ارائه می‌شود

خدمات غیر حضوری دیجیتال تامین اجتماعی قم

دادخواه گفت:۳۰ خدمت مهم سازمان تامین اجتماعی قم به‌صورت کاملا غیرحضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری ارائه می‌شود.

ساخت سنسور کششی بسیار حساس برای بازو که با ضربه چاقو آسیب نمی بیند!

در جدیدترین تلاش های دانشمندان دانشگاه هاروارد صورت گرفت:

ساخت سنسور کششی بسیار حساس برای بازو که با ضربه چاقو آسیب نمی بیند!

پارچه های هوشمند جهت نظارت بر حرکات اشخاص، حسگرهایی برای اندازه گیری کشش دارند و با وجود اینکه چنین سنسورهایی غالباً از نظر عملی شکننده اند، دانشمندان دانشگاه هاروارد حسگر جدیدی ابداع کرده اند که واقعا می تواند ضربه را تحمل کند.

خدمات الکترونیک

اجبار برای خدمات الکترونیکی دستگاه ها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: الزامات قانونی برای الکترونیکی کردن خدمات دستگاه ها باید توام با اجبار شود.

۱

در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

یک کارشناس اظهار کرد: در صورت ابتلای افراد به کرونا استراحت مطلق، خوردن سوپ و نوشیدن زیاد مایعات نظیر آبمیوه طبیعی، چای کمرنگ و دوغ خانگی توصیه می‌شود. همچنین باید از استفاده زیاد از شیرینی جات پرهیز کرد چرا که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان زندگی مردم را به نابودی کشانده است/ لزوم ورود جدی دولت برای حل معضلات سیستان

وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان زندگی مردم را به نابودی کشانده است/ لزوم ورود جدی دولت برای حل معضلات سیستان

بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می کند و امکان زندگی کردن در شرایط عادی برای مردم این استان وجود ندارد.

۰

دومین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در فسا افتتاح شد

آیین افتتاح دومین دفتر خدمات قضایی شهرستان فسا با حضور محسن رستگار، رئیس دادگستری شهرستان فسا ، محمدرضا تواضعی دادستان شهرستان فسا و سرهنگ بلاغی جانشین سپاه فسا و جمعی از مسؤولان شهرستان برگزار شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب