خبرگزاری علم و فناوری از قم خبر داد

اجرایی شدن طرح پژوهشی تحلیل حرارتی کوره های آهک در قم

رئیس واحد پژوهش شرکت گاز قم گفت: طرح پژوهشی تحلیل حرارتی کوره های پخت آهک با هدف اصلاح روش تولید آهک در این استان تهیه و اجرا شد.

رئیس واحد پژوهش شرکت گاز قم گفت: طرح پژوهشی تحلیل حرارتی کوره های پخت آهک با هدف اصلاح روش تولید آهک در این استان تهیه و اجرا شد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز قم , علیرضا سلطان عینی گفت: برغم ورود فن‌آوری‌های نوین در عرصه پخت سنگ‌آهک، هنوز تولید آهک به روش‌های سنتی به دلیل کم بودن سرمایه اولیه و سهولت کارکرد رایج می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد این کوره‌ها از نظر میزان مصرف انرژی، میزان تولید آلاینده و کیفیت محصول با استانداردهای ملی اختلافی در حدود ۴۰ درصد دارد.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت گاز قم با توجه به وجود تعداد قابل‌ توجهی از کوره‌های مذکور در سطح استان اقدام به تعریف طرح پژوهشی تحلیل حرارتی کوره‌های پخت آهک به‌منظور ارائه راهکارهای کاهش مصرف سوخت نموده است.

سلطان عینی اضافه کرد: شرکت گاز قم با استفاده از قابلیت‌ها و توانمندی نخبه وظیفگی و همچنین بدون صرف هیچ‌گونه هزینه در رابطه با پژوهش مذکور و نیز در راستای اهداف وزارت نفت طی سال های ۹۸ و ۹۹ نمود.

وی افزود: با بررسی‌ها و تحقیقات علمی انجام‌ شده در طرح پژوهشی مذکور و همچنین آسیب‌شناسی به‌ عمل‌آمده در طی محاسبات تحلیلی، مشخص شد که بیشترین سهم تلفات حرارتی مربوط به گازهای داغ خروجی از کوره‌های سنتی و هم‌چنین تلفات حرارتی به روش‌های متفاوت، از دیواره کوره‌های دوار می‌باشد.

وی تاکید کرد: در صورت به کار بستن راهکارهای بهبود پیشنهادی در پژوهش انجام‌شده در سطوح گسترده جغرافیایی می‌توان تا ۴۰ درصد صرفه‌جویی مناسب در مصرف گاز در این‌گونه کوره‌ها به وجود آورد.

سلطان عینی ادامه داد: با امکان‌سنجی اقتصادی به‌ عمل‌ آمده با قیمت‌های کنونی گاز، علاوه بر بازگشت سرمایه در زمان بسیار مناسب، زمینه برای ارزآوری حاصل از صادرات گاز نیز فراهم خواهد شد.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۹:۳۹

شناسه خبر: 92514

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

صادرات برق

رضا اردکانیان از آمادگی ایران برای صادرات برق به اروپا خبر داد اما یک پرسش اساسی بدون پاسخ مانده است

پژوهش تحقیق کتاب

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس خبرداد:

تصویب ۲۲ طرح پژوهشی در شورای پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس از تایید ۲۲ طرح پژوهشی پژوهشگران و اعضای هیئت علمی این دانشگاه در شورای پژوهشی خبرداد.

ب

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در پاسخ به کمبود شدید سیلندر در بندرعباس

در تولید و توزیع سیلندرگاز(LPG) شرکت گاز هیچ دخل و تصرفی ندارد

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه کارگروه اشتراک پذیری گاز جهت تشویق شهروندان هرمزگانی درخصوص استفاده از گاز شهری به تغییر الگوی زندگی مردم با استفاده از این نعمت الهی و در راستای رفاه اجتماعی به‍تر اشاره کرد.

دکتر رفیعی

حمایت گام به گام پارک علم و فناوری از تولد تا ۳ سالگی شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان موتور محرکه اقتصاد دانش محور به شمار می آیند و حمایت از آنها برای رشد و توسعه کشور ضروری است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب