تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور

فرمانده پایگاه امام علی (ع) ناحیه قدس از طرح تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ مجید ستوده فرمانده پایگاه علمی امام علی (ع) ناحیه قدس در گفتگو با خبرنگار علم و ‌فناوری تهران بزرگ در خصوص برگزاری برنامه‌های این پایگاه گفت: باتوجه به اینکه در حال حاضربا شرایط بیماری کرونا مواجه هستیم و برگزاری کلاس‌ها‌ی آموزشی پایگاه به صورت حضوری ممکن نیست کلاس‌ها در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: این کلاس‌ها در قالب مجله الکترونیک شامل دوره‌های فتوشاپ، پریمیر، افترافکت، این دیزاین، زبان برنامه نویسی و ... برای علاقمندان برگزار می‌شود.

فرمانده پایگاه علمی امام علی (ع) در‌خصوص برگزاری کلاس نجوم بارش شهاب برساوشی بیان کرد: کلاس‌ نجوم بارش شهاب برساوشی با حضور کاظم کوکرم سر‌دبیر ماهنامه نجوم مجازی حدود یک ساعت و نیم برگزار شد که با استقبال زیادی روبرو شد.

وی در ادامه تصریح کرد: بارش شهابی بَرساوُشی یکی از مهم‌ترین بارش‌های شهابی سالیانه است، بیشینهٔ نرخ ساعتی سرسویی این بارش غالباً در حدود ۱۰۰ است. این بارش شهابی از تودهٔ ذرّات برجای‌مانده از دنباله‌دار سوئیفت‌تاتل به وجود می‌آید و معمولاً از بیست و هفتم تیر تا سوم شهریور (بیش از یک ماه) فعّال است که بازهٔ زمانی بلندی برای بارش شهابی به‌شمار می‌آید.

ستوده همچنین در خصوص اجرای طرحی با عنوان باغچه در این پایگاه علمی گفت: در این طرح بچه‌ها به صورت تخصصی مباحث خودشان را در خصوص موضوعات مختلف ارائه می‌دهند و با علاقمندان آن طرح به اجرا میرسانند.

فرمانده پایگاه امام علی (ع) ناحیه قدس در پایان از طرح تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور خبر داد و گفت: با همکاری فعالان بسیجی علمی این پایگاه در حال بررسی این محصول هستیم که با توجه به فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام گرفته است امیدواریم به یاری خداوند بتوانیم در آینده‌ای نزدیک گامی موفقیت آمیز در راستای تولید این محصول برداریم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲:۰۰

شناسه خبر: 92706

مطالب مرتبط :
تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور

تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور

فرمانده پایگاه امام علی (ع) ناحیه قدس از طرح تولید یک نوع دما‌سنج کنترل از راه دور خبر داد.

بارش شهابی برساوشی مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ همه جا اوج بارش در بازه زمانی «۲۱ تا ۲۳ مردادماه»

پژوهشگر علوم و فناوری فضایی:

بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است/ امکان مشاهده حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت

عمران مرادی پژوهشگر علوم و فناوری فضایی با بیان این که بارش شهابی برساوشی یکی از مهمترین بارش شهابی سالیانه است و شبهای اوج بارش هم از ۲۱ تا ۲۳ مردادماه می باشد، گفت: معمولا اگر آسمان کاملا تاریک و بدور از موانع نوری باشد تا حدود ۱۰۰ شهاب در یک ساعت هم قابل دیدن است.

صحراگرد

رییس سازمان علمی و پژوهشی سپاه تهران بزرگ؛

فعالیت ۴۰ پایگاه علمی در سطح تهران

به مناسبت گرامیداشت دهه فجر؛ ششمین دوره جشنواره شهید طهرانی مقدم با هدف معرفی و تقدیر از مخترعین ، پژوهشگران و نخبگان بسیج برگزار شد.

تور علمی

گزارش تصویری؛

بازدید اعضای پایگاه امام علی (ع) از پارک علم و فناوری یزد

تور علمی بازدید از پارک علم و فناوری یزد، به همت پایگاه علمی بسیج امام علی علیه السلام و با همکاری پارک علم و فناوری یزد به منظور آشنایی با خدمات و حمایت های مراکز رشد و مرکز نوآوری پارک علم و فناوری برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب