کاهش مرگ و میر مبتلایان به کرونا با یک داروی دم‌دستی

داروی کرونا پیدا شد ...

دانشمندان انگلیسی با انجام آزمایش‌های بالینی و استفاده از هوش مصنوعی پی بردند که یک داروی دم‌دستی تا دو سوم احتمال مرگ بیماران کرونایی را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم و به نقل از دیلی میل، دانشمندان انگلیسی برای مقابله با کرونا سلاحی جدید کشف کردند. این دانشمندان معتقدند که داروی آرتروز بیش از دو سوم مرگ و میر بیماران کرونایی را کاهش می‌دهد.

محققان یک شرکت انگلیسی با تجویز داروی آرتروز احتمال مرگ بیماران کروانایی که در بیمارستان‌ها بستری هستند را تا ۷۰ درصد کاهش دادند. در تحقیقات مشاهده شد که باریسیتینیب در افراد سالمندی که دچار کرونای متوسط یا شدید شده بودند، بسیار موثر عمل کرد.

باریسیتینیب دارویی است که برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده می‌شود و حدود سه سال است وارد بازار شده است. این دارو در چند ماه گذشته و اوایل همه گیری کرونا نیز به عنوان درمانی جدید برای کرونا مورد استفاده قرار گرفت، اما استفاده از آن در درمان بیمارن کرونایی به طور جدی پیگیری‌ نشد.

اکنون دانشمندان با انجام آزمایش‌های بالینی و استفاده از یک برنامه هوش مصنوعی پیش بینی کردند که این دارو می‌تواند عفونت ریه‌ها را کاهش دهد.

جاستین استبینگ، پروفسور کالج امپریال انگلیس گفت: داروی آرتروز می‌تواند جان صد‌ها بیمار مبتلا به کرونا را نجات دهد.

او ادامه داد: تنها دو داروی دگزامتازون و باریسیتینیب برای درمان بیمارن کرونایی موثر هستند. در گزارش‌های پیشین اعلام شده بود داروی استروئیدی دگزامتازون نیز تا ۳۳ درصد احتمال مرگ ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱:۲۰

شناسه خبر: 92707

مطالب مرتبط :
دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

واکسن کرونا

خبرهای خوب از واکسن ضدکرونا برای جهان

کرونا رسما واکسن دار شد !

به گزارش توئیت پرس :واکسن های کرونا مدرنا با موفقیت ۹۵ درصدی و بدون نیاز به حمل و نقل خاص , احتمالا واکسن مورد مصرف جهان شود .

رمدسیویر

سازمان بهداشت جهانی:

رمدسیویر برای درمان کرونا استفاده نشود

سازمان بهداشت جهانی با استناد به نتیجه گیری‌های یک گروه بین‌المللی متخصصان توصیه کرد، از داروی رایج ضد ویروس رمدسیویر برای درمان کووید ۱۹ استفاده نشود.

دکتر قدیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم : مهمانی‌های خانوادگی به مهمترین کانون شیوع کرونا تبدیل شده اند

مهمانی های خانوادگی در قم به صرف کرونا

قدیر گفت: در کنترل تجمع‌های بزرگ در سطح استان بسیار خوب عمل شده، ولی در تجمع‌های کوچک خانوادگی به کار فرهنگی نیاز است.

کرونا زیر آب

کرونا زیر آب ؛ دلفین‌ها و نهنگ‌ها به کووید-۱۹ دچار می‌شوند+عکس

محققان از دانشگاه دالهاوس هالیفکس پژوهشی انجام داده اند که نشان می دهند موجودات ‌آبزی نیز در خطر بالایی برای ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارند. بر اساس این مطالعه جدید دلفین ها و نهنگ ها بیشترین استعداد ابتلا به این بیماری همه گیر انسانی را دارند.

اختلالات روانی کرونا

محقق آکسفورد: ویروس کرونا به اختلالات روانی هم می‌انجامد!

ویروس کرونای جدید ‌(SARS-CoV-۲) مجموعه متنوعی از علائم را در انسان بوجود ‌می آورد. از علائم معمول تنفسی و گوارشی گرفته تا ناباروری و حالا محققین از علائم روانی کووید-۱۹ پرده برداشته اند. بر اساس مطالعات جدید یکی از هر ۵ بیمار مبتلا به کرونا دچار اختلالات روانی نظیر اضطراب و افسردگی خواهد شد.

سرنگ

تماشا کنید:‌ اختراع سرنگ‌هایی برای تزریق بدون درد واکسن

تکنولوژی جدیدی توسعه یافته که می تواند تزریق بدون درد واکسن را ممکن کند. اخیرا کمپانی فایزر اعلام کرد که نخستین واکسن کووید-۱۹ را تولید کرده است. استفاده از این فناوری های جدید می تواند در این راستا بسیار سودمند باشد. این سرنگ های جدید بر روی وصله‌ (Patch)هایی سوار و به بدن متصل می شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب