خبرگزاری علم و فناوری از قم خبر داد :

نوبت دهی هوشمند کمیته امداد قم

مدیرکل کمیته امداد قم عنوان کرد: راه اندازی اولین سیستم نوبت‌دهی هوشمند کشور در کمیته امداد قم

مدیرکل کمیته امداد قم عنوان کرد: راه اندازی اولین سیستم نوبت‌دهی هوشمند کشور در کمیته امداد قم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استام قم ,اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم : بهره‌مندی همه دستگاه‌ها از فناوری و امکانات الکترونیک را برای رفاه بیشتر مردم و نیازمندان ضروری عنوان کرد و گفت: این اقدام با هدف کاهش هزینه‌های مراجعه حضوری افراد و همچنین جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا صورت گرفته است.

میرشکار با اشاره به اینکه این کار در کمیته امداد قم به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود،عنوان کرد: این دستگاه با ۲ سیستم نوبت‌دهی حضوری و نوبت‌دهی غیرحضوری طراحی و به‌صورت آزمایشی در کمیته امداد اداره سه قم که به بانوان کمتر از ۵۰ سال خدمات ارائه می‌دهد، نصب و راه‌اندازی شده است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه فرد مراجعه‌کننده به کمیته امداد به محض ورود، نوبت خود را از دستگاه دریافت می‌کند، گفت: پس از فراخوان آنی مددجو توسط مددکار، اقدامات لازم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای فرد مراجعه‌کننده انجام می‌شود و مددجو با یک شماره ره‌گیری می‌تواند کار خود را تا به دست آمدن نتیجه پیگیری کند.

میرشکار از راه‌اندازی و بهره‌برداری فاز دوم این طرح در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: در فاز دوم این طرح که نوبت‌دهی و پیگیری درخواست‌ها در بستر اینترنت تعریف شده، افراد بدون مراجعه به ساختمان‌های حمایتی این نهاد و فقط از طریق گوشی تلفن هوشمند یا رایانه شخصی خود می‌توانند نوبت را دریافت و با شماره ره‌گیری دریافتی از سیستم، نتیجه اقدامات انجام شده مربوط به درخواست خود را پیگیری کنند.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این‌که در طرح نوبت‌دهی هوشمند کمیته امداد استان قم ضمن اینکه از مراجعات حضوری غیرضروری کاسته می‌شود،بیان کرد: با این سیستم می‌توان زمان ورود و خروج مراجعه‌کنندگان را رصد کرده و تعداد درخواست‌ها، آمار مراجعات و نوع خدمات ارائه شده به مددجویان و فرآیند گردش کار و میزان ترافیک مراجعات در حوزه‌های امدادی را به‌صورت دقیق‌تر محاسبه و تحلیل کرد.

در حال حاضر ۲۲ هزار و ۴۸۹ خانواده شامل ۳۹ هزار و ۸۸۸ تَن تحت حمایت مستمر کمیته امداد قم است که از این تعداد، ۲۰ هزار و ۵۲۵ خانواده مستمری‌بگیر می‌باشند.

چهار هزار و ۱۸۱ دانش‌آموز، ۵۸۰ سالمند زمین‌گیر و یک هزار و ۲۱۳ بیمار صعب‌العلاج از جمله مددجویان کمیته امداد قم می‌باشند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸:۲۷

شناسه خبر: 92709

مطالب مرتبط :
۲۲۱

اقدام عجیب در جلسه تجلیل از دانش آموزان نخبه استان قم

تجلیل از نخبگان قمی بدون رعایت پروتکل ها

اتوبوس نخبگان اینبار به سبک عدم رعایت فاصله گذاری در جلسه تجلیل از این سرمایه های ملی

صندوق

اجرای طرح تخلیه الکترونیکی صندوق‌های صدقات خانگی در قم

صندوق صدقات الکترونیکی

میره ای گفت:با بهره‌مندی از دستگاه‌های کارت‌خوان اندرویدی، صندوق‌های صدقات خانگی در قم به‌صورت الکترونیکی تخلیه می‌شوند.

ساخت سنسور کششی بسیار حساس برای بازو که با ضربه چاقو آسیب نمی بیند!

در جدیدترین تلاش های دانشمندان دانشگاه هاروارد صورت گرفت:

ساخت سنسور کششی بسیار حساس برای بازو که با ضربه چاقو آسیب نمی بیند!

پارچه های هوشمند جهت نظارت بر حرکات اشخاص، حسگرهایی برای اندازه گیری کشش دارند و با وجود اینکه چنین سنسورهایی غالباً از نظر عملی شکننده اند، دانشمندان دانشگاه هاروارد حسگر جدیدی ابداع کرده اند که واقعا می تواند ضربه را تحمل کند.

دلشاد

سیستم بهداشتی،درمانی و پزشکی استان به شدت خسته و فرسوده است/تنها راه کنترل کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی/هیچ فرمول جادویی دیگری وجود ندارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سیستم بهداشتی،درمانی و پزشکی استان همانند سراسر کشور به شدت خسته و فرسوده است و اگر با موج بعدی بیماری روبه رو شویم جایگزین کردن این نیروهای خسته و بعضا کادر درمانی که خود مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شده اند واقعا کار بسیار سختی است.

خراسان جنوبی ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی خانگی است / وصل ۱۸۰ نیروگاه خانگی به شبکه

معاون اشتغال و امداد کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی

خراسان جنوبی ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی خانگی است / وصل ۱۸۰ نیروگاه خانگی به شبکه

حسینی: خراسان جنوبی جزء بیشترین استانهای کشور است و در طی سال استان ۳۲۰ روز در طی سال روزهای آفتابی داردکه استفاده خوبی می توان از انرژی خورشیدی با توجه با تابش آفتاب داشت.

۱

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان یزد خبر داد

کاهش ۳۰ درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در یزد/ ابتلای ۷۰۰ نفر از کادر درمان/ پلمپ روزانه ۴۰ صنف پرخطر

ترحمی گفت: روزانه بین ۴۰ تا ۵۰ مورد از اصنافی که تخلف بهداشتی دارند در استان یزد پلمپ می شوند.

۸۷

با اعلام دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پرواز نخسین تاکسی هوایی در آسمان ایران

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود نخستین تاکسی های پرنده در مهرماه به آسمان خبر داد.

فلکیتنلکیدئنب

اینفوگرافیک|چه عواملی یک شهر را هوشمند میسازد؟

در این اینفو به معرفی المان‌‌‌‌های شهر هوشمند می‌پردازیم.

فتاح

خراسان شمالی در کمک رسانی به مددجویان رکورددار است/تفکر باید عملگرا باشد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در خراسان شمالی گفت مردم این استان در کمک رسانی به مددجویان و جذب اعتبارات در صدر قرار دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب