رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان:

پیشرو بودن علوم پایه تضمین رشد کشور است

دکتر کریمی با اشاره به اینکه اگر توجه ویژه به علوم پایه بکنیم می توانیم سری بین سر ها بلند کنیم گفت: فقط بودجه دانشگاه آخن چند برابر بودجه کل آموزش عالی کشور است اما با این حال مرکز رشد شهید شهریاری باید کاری کند که در علوم پایه با وجود کمبودها پیشرو و سرآمد شویم گفتنی است در شرایط کنونی نیز دانشجویانی تربیت کرده ایم که دانشگاه های دنیا برای آن ها سر و دست می شکنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، در دیدار دکتر اقبالی معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی با بیان اینکه یک روز بسیج انسان ها را جبهه می برد اظهار داشت: اگر بسیج درست حرکت کند امروز باید انسان ها را به سمت مسائل اصلی کشور سوق دهد.

دکتر کریمی با اشاره به اینکه یاد گرفتن به معنای این است که هر کس در حوزه توانایی هاش کار کند ابراز کرد: اگر در حوزه ای که دانش افراد در آن عمق پیدا کرده است کار بشود هر سد و خار مغیلانی نمی تواند در برابر آن فرد دوام بیاورد و نهایتا موانع از بین خواهد رفت.

پافشاری در کار ها نتیجه می دهد

وی ادامه داد: همانطوری که مولانا در ابیاتی می فرماید که اگر بر در کوبیدن پا فشاری کنید نهایتا یک سری از آن در بیرون خواهد آمد به همین دلیل من به همه دانشمندان جوان که فعالیت می کنند توصیه میکنم در کار خود پیگیری فراوان و ممارست داشته باشند تا بالاخره نتیجه و جواب بگیرند.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی با اشاره به اینکه گاهی اوقات ممکن است مسئولی در گرفتن اطلاعات کامل مشکلی داشته باشد عنوان کرد: این کوتاهی از ماست که اطلاعات کامل به یک مسئول نرسیده است چرا که من اعتقاد دارم همه مسئول زمانی که متوجه منظور واقعی شما شوند با شما همکاری می کنند.

توجه ویژه به علوم پایه

دکتر کریمی توجه ویژه به علوم پایه را راهی برای بلند کردن سری بین سر ها دانسته و گفت: اگر بخواهیم در این مسیر به طور خوب حرکت کنیم باید بسیج دانشجویی در این دانشگاه به صورت متمرکز روی علوم پایه کار کند.

کریمی با اشاره به تاسیس مرکز شهید شهریاری بسیج دانشجویی در این دانشگاه و عنوان کرد: علوم پایه باید در تمام عرصه ها پیشرو باشد تا کشور رشد کند و برای انجام این کار کافیست که به اسناد بالادستی توجه کنیم.

وی افزود: بودجه دانشگاه آخن در آلمان 4 یا 5 برابر بودجه کل آموزش عالی در کشور ماست که ما با همان بودجه اندک چنین دانشجویانی را تربیت کرده ایم که دانشگاه های دنیا برای آن ها سر و دست می شکانند و امروز ما در جهان رتبه 16 تولید علم در جهان را دارا هستیم.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با بیان اینکه وظیفه دانشگاه ها پیدا کردن شغل برای دانشجو نیست ابراز کرد: وظیفه دانشگاه تربیت یک فرد مسئله حل کن است و متصل نبودن دانشجویان به بازار همگی از سمت دانشگاه ها نیست و گاهی اوقات بازار رقبتی برای فعالیت با دانشجویان و دانشمندان را ندارد.

دکتر کریمی با اشاره به این که پارک های علم و فناوری وظیفه آموزش زبان بازار به دانشجویان را دارد ادامه داد: پارک های علم و فناوری نیز عملکردی (چه بد و چه خوب) دارند اما در قبال پرسنل یک شرکت وظیفه ای ندارند و شرکت ها خودشان باید از درآمدهایشان پرسنل را تغذیه کنند.

کریمی دانشجویان را تشویق به توجه به منش دانشمندان مسن کرده و گفت: آن دانشمندان با وجود شرایط سخت کشور را ول نکردند و شما هم باید از آن معلم ها یاد بگیرید و سعی کنید از معلم های خود بهتر باشید چون اگر بهتر نباشید معلم شما باخته است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸:۰۸

شناسه خبر: 92720

مطالب مرتبط :
۱

طی حکمی صورت گرفت:

معرفی دکتر مصطفی کریمی به عنوان رئیس خانه نخبگان بسیج شهرستان کرمانشاه

سرهنگ سعید بهشتی راد، فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه طی جکمی، دکتر مصطفی کریمی را به عنوان رئیس خانه نخبگان بسیج شهرستان کرمانشاه منصوب کرد.

دکتر رضاخانی

در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

دکتر علی رضاخانی رئیس سازمان بسیج علمی، فناوری و پژوهشی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵۰ طرح کشوری ۹ طرح برای استان زنجان بود گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون، لایت برد، دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک و مرکز پژوهشی شهید شهریاری در بخش های مختلف رتبه های برتر شدند

دکتر اقبالی

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کشور:

دانشجو باید در شروع تحصیل با چالش های اساسی کشور در رشته خود آشنا شود

دکتر اقبالی به لزوم مشخص شدن سیر رشد تخصصی دانشجویان اشاره کرده و گفت: دانشجویان می توانند در این سیر شناسایی و توانمند شوند و مانند پژوهشکده های کنونی در حل چالش های اساسی کشور مددکار باشند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب