خبرگزاری علم و فناوری

درخشش استاد شیمی دانشگاه اراک در جمع برترین دانشمندان جهان

دکتر خلیل فقیهی، استاد تمام گروه شیمی دانشگاه اراک در فهرست ۲درصد شیمیدان های برجسته دنیا قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم  و فناوری از استان مرکزی؛ دکتر مهران شاه منصوري مدیر امور پژوهشی دانشگاه اراک گفت: بر مبنای جدیدترین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص های اساسی علم دکتر خليل فقيهي عضو هیأت علمی گروه شیمی  به عنوان  برترین دانشمندان شیمی در جهان قرار گرفت.

شاه منصوری در ادامه صحبتهای خود بیان کرد: نام دکتر خلیل فقیهی، استاد تمام گروه شیمی دانشگاه اراک در فهرست 2درصد شیمیدان های برجسته دنیا قرار گرفته است.

وی ادامه داد : معيار انتخاب پژوهشگران برتر در حوزه شيمي، استناد به مقالات چاپ شده و شاخص هاي h-index است كه بر مبناي اين پارامترها فهرست دانشمندان مرتب سازي و سپس دو درصد برتر آن در حوزه هاي مختلف انتخاب و معرفي مي شوند.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه اراک اظهار کرد:انتخاب استادان دانشگاه اراک در لیست محققان برجسته دنیا سبب استوار شدن مرجعیت علمی دانشگاه اراک در منطقه و ترغیب پژوهشگران و دانشجویان جوان دانشگاه به کار‌های پژوهشی می‌شود.

وی عنوان کرد: شهریور ماه امسال در رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌های کشور که از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام اعلام شد دانشگاه اراک اولین بار جزو ۱۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

دانشگاه اراک یکی از دانشگاه‌های بزرگ ایران و دانشگاه دولتی شهر اراک زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. موقعیت مکانی این دانشگاه به گونه‌ای است که به دو دانشگاه مجزا، در دو پردیس دانشگاهی تقسیم گردیده‌است.به عنوان دانشگاه توسعه یافته و جامع در حال حاضر دارای ۸دانشکده و تعداد 150 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد و به صورت روزانه و شبانه نسبت به تربیت دانشجویان و تأمین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای اداره و توسعه ایران اقدام می‌نماید.

رشته شیمی در دانشگاه اراک به عنوان اولین رشته ها می باشد.از سال 1350 کارشناسی رشته شیمی آغاز به جذب دانشجو کرده است.در سال 1373 با هدف توسعه تحصیلات تکمیلی ،کارشناسی ارشد شیمی با سه گرایش شیمی آلی ،شیمی معدنی و شیمی تجزیه شروع به فعالیت نمود .

از اساتید برجسته این دانشگاه می توان به دکتر محمد سلیمان نژاد (شیمی- فیزیک) استاد برجسته شیمی کوانتومی و شیمی محاسباتی اشاره کرد که دارای 200مقاله چاپ شده است.

دکتر خلیل فقیهی (شیمی‌ آلی) استاد برجسته پلیمر در ایران است.

دکتر ناصر فروغی فر(شیمی آلی) از مفاخر شیمی آلی کشور است.

انتهای پیام/ج

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷:۰۰

شناسه خبر: 92729

مطالب مرتبط :
۱۲۳۴

پرفسور دومیری گنجی چهاردهمین سال متوالی عنوان ۱۰۰ دانشمند برتر جهان را کسب کرد

عنوان دار ۱۰۰ دانشمند برتر جهان،گفت: پرفسور دومیری گنجی برای چهاردهمین سال متوالی عنوان ۱۰۰ دانشمند برتر جهان را کسب کرد و از بین بیش از ۹۲ هزار استاد هم رشته خودش رتبه بیست و چهارم جهان را کسب کرده است.

ماهی

رونق تولید ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره پرورش ماهی

ماهی قزل آلا از پرفروش ترین و پرمصرف ترین گونه های پرورشی است.

جنین

دستیابی محققان اراکی به روش نوین درمان ناباروری

محققان دانشگاه اراک با ارائه روش نوین درمان سندرم پلی کیستیک تخمدان گامی موثر در درمان ناباروری برداشتند.

اناناس۳

تجاري سازي كشت بافت آناناس در استان مركزي

روش کشت بافت در چند دهه اخیر به عنوان ابزاری کارآمد برای تکثیر، تولید و اصلاح گیاهان در شرایط کنترل شده در مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا به کار گرفته شده و محققان اراكي براي نخستين بار در كشوربه توليد انبوه كشت بافت نهال آناناس پرداخته اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب