خبرگزاری علم و فناوری

رونق تولید ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره پرورش ماهی

ماهی قزل آلا از پرفروش ترین و پرمصرف ترین گونه های پرورشی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی؛ اکبری مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه استخر پرورش ماهی از نظر کاربردی به استخرهای اختصاصی و دو منظوره کشاورزی و پرورش ماهی تقسیم می شود گفت: در استان مرکزی ۴۰۰ واحد آبزی‌پروری وجود دارد که ۳۰۰ واحد از واحدها دو منظوره هستند.

اکبری افزود: استخرهای دو منظوره برای کشاورزی احداث شده و در آن به پرورش ماهی پرداخته می شود.

وی درباره استفاده از آب در این صنعت بیان کرد:در این استخر ها آب خروجی از سیستم پرورش آبزی وارد بخش کشاورزی شده که به صورت غنی شده با کود طبیعی به سطح زیر کشت تزریق می شود. که نتیجه آن افزایش و کیفیت حجم تولیدات می باشد.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی در ادامه بیان کرد: تاثیر آبیاری با این آب خروجی در کاشت صیفیجات به سرعت در تولید و کیفیت محصولات دیده میشود.

اکبری تصریح کرد: ماهی قزل‌آلا جزء ماهیان سردابی است که نسبت به ماهیان گرمابی از حساسیت پرورشی بیشتری برخوردار است چرا که فاکتورهای کیفی آب شامل اکسیژن، محلول آمونیاک و..برای پرورش آن در مقایسه با ماهیان گرمابی باید از وضعیت بهتری برخوردار باشد.

 وی افزود: فروردین امسال ۱۱میلیون و۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در استخر‌های دومنظوره رها سازی شده که پیش بینی می‌شود تا پایان فصل صید که نیمه آذرماه خواهد بود حدود ۶ هزار تن ماهی قزل آلا از این استخر‌ها صید شود.

اکبری با بیان اینکه آب حاصل از آبزی پروری بسیارغنی است ادامه داد: هر تن ماهی قزل آلا 200کیلو کود اوره تولید کرده و در نهایت 20درصد افزایش اراضی را با پسماند آب استخرهای 2منظوره آبیاری می کنند.

وی اضافه کرد: 1000 بهره بردار در حوزه آبزی پروری به طور ثابت فعال هستند  که در فصل صید این اشتغال 10برابر می شود. که در کنار ۳۰۰ واحد پرورش ماهی قزل آلا ۱۰ واحد پرورش ماهی خاویاری ، ۳۰ واحد پرورش ماهی گرم آبی، ۲۰ واحد تولید بچه ماهی و ۴۰ واحد تولید وپرورش ماهیان زینتی فعال هستند.

موسوی بهره بردار و پرورش دهنده ماهی های قزل آلا در روستای میرآباد گفت:استخره ذخیره آب مجموعه خود 800متر مربع است که در قسمت کشاورزی و پرورش ماهی از آن استفاده می شود.

موسوی در ادامه صحبتهای خود اظهار کرد:فروردین امسال 50هزار ماهی 20گرمی درون استخر ریخته که تا الان وزن هر قطعه ماهی به 600تا700 گرم رسیده است.

تغذیه و پروار سازی

وی به عنوان پرورش دهنده اهمیت تغذیه ماهیان را اینگونه بیان کرد:تغذیه و غذادهی صحیح در پرورش ماهی بسیار اهمیت داشته و به دنبال آن کیفیت بالا را به همراه دارد.

این پرورش دهنده ماهی قزل آلا دشواری در تهیه تامین غذای ماهیان را سنگ پیش پای تولید می داند و ادامه می دهد:گرانی و بی کیفیت شدن غذای ماهی ها به عنوان مشکلات کار و حرفه خود می باشد.

برداشت ماهی و فروش

موسوی در ادامه صحبتهای خود درباره برداشت ماهی و فروش  اضافه کرد: پس از برداشت ماهی ها بلافاصله باید با آب شسته تا آلودگی های پوستی آنها تمیز و سپس در مخلوط یخ گذاشته شود تا ماهی منجمد و منقبض شده و کیفیت گوشت آن کاهش نیابد و سپس با ماشین های یخچالی مخصوص به بازار ماهی وارد شود.

رستمی راننده این مرکز بیان می کند: تولیدات این مرکز به استان های همجوار ارسال می گردد که از زمان بارگیری تا تحویل به دست مشتری 5/4ساعت  طول می کشد.

انتهای خبر/ج

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵:۰۵

شناسه خبر: 92739

مطالب مرتبط :
جوز قند

علم و فناوری گزارش می دهد:

با جوزقند، انرژی از دست رفته خود را بازیابی کنید.

تولید جوز قند، گرانترین شیرینی سنتی و فرهنگی ایران متشکل از مغزهای مفید در شهرستان نراق می باشد.

شیمی

درخشش استاد شیمی دانشگاه اراک در جمع برترین دانشمندان جهان

دکتر خلیل فقیهی، استاد تمام گروه شیمی دانشگاه اراک در فهرست ۲درصد شیمیدان های برجسته دنیا قرار گرفته است.

محقق

توسط محقق مازندرانی:

طرح تولید غذای ماهی قزل آلا از لبنیات عملیاتی شده است

محقق مازندرانی از عملیاتی شدن طرح تولید غذای ماهی قزل آلا از لبنیات را عملیاتی کرده و مورد حمایت بسیج علمی مازندران قرار گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب