فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سردار  مجتبی فدا  فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران  و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

سردار فدا ضمن گرامیداشت روز 25 آبان "روز حماسه و ایثار اصفهان"، گفت: 370 شهیدی که در روز 25 آبان ماه 1361 در اصفهان تشییع و در گلستان شهدا به خاک سپرده شدند، در عملیات محرم بشهادت رسیدند.

وی با اشاره به این گه آن موقع گلستان شهدای اصفهان به این وسعت نبود در  این روز 14 خانه تخریب شد، تجهیزات آنچنانی هم وجود نداشت و مردم همه جوره پای کار بودند و کمک می کردند، گفت: نارسایی ها و مشکلات همیشه وجود دارد، ناامید نشوید و با یک نه شنیدن کوتاه نیایید‌.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) ادامه داد: ما به دنبال راه اندازی یک کلینیک صنعت در اصفهان باحضور اساتید دانشگاه، تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان، دانشجویان و ... هستیم که به دلیل کارشکنی‌ها نتوانستیم تا به حال به سرانجام برسانیم.

وی تصریح کرد: اقدامات مهمی نظیر تولید گیربکس ناو جماران که در همین منطقه شاپور اصفهان ساختند و در حال حاضر هم در حال کار است، در اصفهان انجام می‌شود اما کسی نمی‌داند و مردم از این اقدامات اطلاع ندارند.

فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان اظهار کرد: همه‌جا می‌توان یک حکومت تشکیل داد زیرا تنها نیاز به یک مکان و چند مدیر و مردم برای تشکیل حکومت داریم اما دو مسأله وجود دارد که آن حکومت را پایدار می‌کند که یکی از آن‌ها، علم است؛ دیگران به وسیله علم کشورهای مختلف را تحت سیطره قرار دادند و ما را عقب نگه داشتند.

سردار فدا ادامه داد: برای این که یک حکومت پایدار  بماند و تاثیر گذاری زیاد داشته باشد دو مسئله مهم وجود دارد؛ یکی علم است که شما دارید کار می کنید اگر اول انقلاب نمره پیشرفت غربیها امریکاییها و اروپایی ها از 100 برابر 60 بود و امروز رسیده به 80 ؛ نمره پیشرفت ما اگر اول انقلاب 5 بوده امروز رسیده به 50 یعنی جهش علمی ما فوق العاده بوده این مربوط به توانمندی شما و اعتماد به ظرفیتهای درونی و دانش نخبگان بوده و اگر با پیشرفت علم وابستگی علمی و احتیاج به خارج قطع شود مشکلی نداریم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان افزود: دومین موضوع فرهنگ است که تاثیرگذاری آن از علم بیشتر است فرهنگ انقلاب، فرهنگ مقاومت، فرهنگ روی پای خود ایستادان، و دیدیم با این که تمام دنیا جمع شد ایران را شکست دهد تمام دنیا جمع شد حکومت سوریه را شکست دهد فرهنگ ایستادگی و مقاومت و آزادگی تحول را در دل منطقه ایجاد کرد.

سردار فدا با بیان این که این فرهنگ ایستادگی، مقاومت و آزادگی می تواند در دنیا جای خود را باز کند، گفت: در این سال‌ها دیدیم که فرهنگ اتکا به خود در مسؤولان ما وجود ندارد و آن ها همواره به دنبال مذاکره بودند و چشم به خارج از کشور دارند .این فرهنگ و توجه به ظرفیتهای درونی را نگذاریم تضعیف شود، از مسائل و مشکلات ناامید نشوید در آینده جبران عقب ماندگیها و این نارسایی ها خواهد شد همانطور که در هشت سال دفاع مقدس اداره مملکت به دست جوانها و مردم  سپرده شد.

وی ادامه داد: اصلا بیانیه گام دوم یعنی این که هرکسی به فراخور حالش عین دفاع مقدس در انقلاب و نظام نقش ایفا می کند، در شرایط کرونا هم همین موضوع را شاهد بوده و هستیم و چشم انداز تمدن نوین اسلامی این است که هر کسی به فراخور حالش کار بکند. 

سردار فدا ضمن اظهار خشنودی از موفقیتها و پیشرفتهای جهادگران و نخبگان علمی، اظهار کرد: این ظرفیتها مصداق فرموده مقام معظم رهبری  است که فرمودند جوان امروز اگر بالاتر نباشد از رزمندگان و شهدای دفاع مقدس کمتر نیستند.

در پایان این مراسم نیز از چندین نخبه علمی بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان از جمله برگزیده جشنواره ملی شهید طهرانی مقدم، برگزیده طرح شمسا بسیج دانشجویی، محمدامین رجبی مسؤول پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان به دلیل کسب رتبه اول در بسیج دانشجویی کشور، مسؤول هسته علوم تغذیه بسیج دانشجویی اصفهان، سجاد شریعت مسؤول پژوهشکده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد، هادی حسین‌پور مسؤول پژوهشکده شهید شهریاری بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان، مسؤول کارگروه موج دانش بسیج دانشجویی استان اصفهان و ... تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲:۰۴

شناسه خبر: 92750

مطالب مرتبط :
کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

جشنواره

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل خبر داد:

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج برگزار می گردد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در هفته بسیج به صورت ویدئو کنفرانس در تمامی شهرستان های استان به صورت همزمان برگزار می گردد.

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی  ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

بعد از اینکه Pfizer و BioNTech از یک کاندید واکسن ویروس کرونا با اثربخشی ۹۰٪ خبر دادند، اکنون، فقط یک هفته بعد، Moderna اعلام کرد که واکسن آن از بیماری پنهان نیز جلوگیری می کند. تجزیه و تحلیل موقت فاز ۳ نشان می دهد واکسن آزمایشی ۹۴.۵٪ در جلوگیری از کووید۱۹ موثر است، حتی خوش بینانه ترین تخمین ها را نیز پشت سر می گذارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی، پیام من امسال پیام حمایت است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی با بیان این که جشنواره شیخ بهایی همیشه زمینه ساز تحولات بوده است، و حمایتهای ما مثل سالهای گذشته در جشنواره شیخ بهایی هست، گفت: پیام من امسال برای جشنواره پیام حمایت است.

 پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی؛

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

عبدالرضا کبیری از برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری»۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و سرمایه گذارهای هم دولتی و هم خصوصی دارد و خبرهای خوبی در راه است.

ذخیره خون اصفهان از ۷ روز به ۳ روز رسیده/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مدیرکل انتقال خون اصفهان؛

ذخیره خون از یک هفته به ۳ روز رسیده است/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مجید زینلی مدیر کل انتقال خون استان اصفهان، گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از اهداکنندگان سازمان انتقال خون استان اصفهان کم شده است و ذخیره خون این سازمان از ۷ روز تقریبا به ۳ روز رسیده است، همچنین روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود که میانگین روزانه چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ واحد پلاسما است.

نمایشگاه دستاوردهای جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

دانشگاه فرهنگیان

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست

یک فعال دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان یزد اعلام کرد: آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست که برخی می خواهند فارغ التحصیلان جویای شغل دیگر دانشگاه ها را وارد آموزش و پرورش کنند.

نور

استخراج انرژی خورشیدی از لامپ های خانگی

دانشمندان به تازگی کاربرد جدیدی را برای این نوع ایمن تر و سبزرنگ جذب کننده نور کشف کرده اند و دریافته اند که آنها می توانند با بهره وری چشمگیر انرژی را از روشنایی داخلی برداشت کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب