دانشگاه پردیس فارابی برای پذیرش طرح‌های مختلف استان آمادگی دارد

نشست خبری در پردیس فارابی قم

رئیس پردیس فارابی قم گفت:در تلاش هستیم با برگزاری نکوداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه،ظرفیت پردیس فارابی را برای پذیرش طرح‌های مختلف استان معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم , دکتر علیرضا محمدرضایی رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران، صبح امروز در نشست خبری، این مرکز علمی را قدیمی‌ترین مرکز آموزش عالی استان قم دانست و گفت: مهمترین اهداف این مراسم، اعلام آمادگی پردیس فارابی برای پذیرش طرح‌های مختلف استان و استفاده از ظرفیت ۴۰ هزار فارغ التحصیل این مرکز مهم علمی برای رشد و توسعه پردیس است.

رئیس پردیس فارابی تقویت ظرفیت بین المللی استان را از دیگر رویکرد‌های این مراسم عنوان کرد و افزود: از آنجا که هم اکنون حدود ۲۰۰ دانشجوی خارجی در پردیس فارابی تحصیل می‌کنند، برپایی این مراسم می‌تواند در جهت معرفی و تقویت ظرفیت بین المللی استان موثر باشد.

محمدرضایی عنوان کرد: تجلیل از خانواده مرحوم دکتر ضیایی بیگدلی موسس پردیس فارابی، آغاز طرح گسترش سایت دوم این مرکز مهم علمی، رونمایی از تمبر یادبود پردیس فارابی و سخنرانی برخی مقامات استانی و کشوری از مهمترین این برنامه هاست.

رئیس پردیس فارابی قم از تحصیل ۴۲۰۰ دانشجو در سه مقطع و در ۷۰ رشته تحصیلی سخن گفت وعنوان کرد: ایجاد رشته تجارت بین المللی، ایجاد رشته میان رشته‌ای (قرآن پژوهی رایانشی)، ایجاد انجمن سواد رسانه‌ای و رشته دکترای فقه و حقوق اقتصادی از برنامه‌های آینده پردیس فارابی است.

دکتر محمد رضایی تصریح کرد: از ۴۲۰۰ دانشجوی این دانشگاه، کمتر از ۲۰ درصد قمی هستند در حالیکه این مرکز، زیر مجموعه دانشگاه تهران است و از بهترین کیفیت آموزشی برخوردار است.

رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران از تدوین سه برنامه راهبردی خبر داد و افزود: بین المللی کردن دانشگاه با عضویت در شبکه مجازی ۵۷ دانشگاه جهان اسلام برپایی جشنواره کارآفرینی (از ایده تا بازار) و تقویت و ایجاد دانشگاه اخلاق مدار از مهمترین این برنامه هاست.

پردیس فارابی دانشگاه تهران در سال ۴۹ با نام مرکز علوم اداری و قضایی و به همت مرحوم دکتر محمدحسین ضیایی بیگدلی تاسیس شد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲:۱۲

شناسه خبر: 92751

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

ام بی ای دانشگاه تهران

فیلم آموزشی نگاه کنید و مدرک معتبر بگیرید

دانشجویان خارجی در قم

قم مرکز تحصیل دانشجویان خارجی

تحصیل دانشجویان خارجی از ۲۲ ملیت در قم

هاشمی زاده مسئول نمایندگی امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی قم : هم اکنون بیش از ۷ هزار دانشجوی غیر ایرانی در بیش از ۲۳ دانشگاه، موسسه و دانشکده در استان مشغول تحصیل هستند.

ثبت اختراع

گزارش//

نخبگانی که نه دل ماندن دارند و نه پای رفتن/آقایان مسوول صدای نخبگان کهگیلویه و بویراحمد را می‌شنوید؟

پیمان دانشی از مخترعین جوان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختراع موتور احتراق داخلی گفت: تلاش کردم با تجاری سازی این طرح برای بچه های استان اشتغال ایجاد کنم اما اجازه ندادند واذیتم کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب