با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری که به همت معاونت علمی بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، سید هادی انوری مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های عظیم بسیج دانشجویی برخورداری از دو بال قوی و توانمند در عرصه علم و نیروی جوان انقلابی است که در دو سه سال اخیر با تلاش و جدیت اعضا، همت و پشتکار آن‌ها بنا به فرمایشات مقام معظم  در عرصه‌های حساس ورود جدی داشته و با یک نگاه کلی مجموعه علم و فناوری بسیج دانشجویی موفق به کسب افتخارات کشوری برای سپاه و بسیج دانشجویی اصفهان شدند و در این مسیر حمایتهای سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری بسیار موثر بوده و جای تشکر دارد.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان افزود: معاونت علمی بسیج دانشجویی امسال در سه مرحله ارزیابی نیز  بعنوان برترین معاونتهای علمی و پژوهشی سازمان بسیج دانشجویی و بصورت کتبی معرفی شده است.

انوری ادامه داد: افتخارات دیگری که اخیرا شامل حال ما شد در مرکز رشد حسان بود که در جشنواره  شهید ملی شهید طهرانی مقدم  حائز مقام شدند، نخبگان ما در مرکز رشد حسان استان اصفهان در کنار دانشگاهی مثل دانشگاه صنعتی شریف قرار گرفتند و بسی جای افتخار دارد که موفق به کسب این رتبه ها شدند.

 

حمایت بسیج علمی و صدر نشینی معاونت علمی بسیج دانشجویی استان اصفهان

وی ادامه داد: در طرح شمسا که مسائل و مشکلات را پیگیری میکنند  هم بیشترین سطح هدفمند از مسائل و مشکلات استان را معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی استان اصفهان به دست آورده و بعنوان رتبه اول کشور شناخته شده اند و مجموعا بنابر همت عزیزان جهادی سازمان بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی استان اصفهان؛ مجموعه علمی بسیج دانشجویی استان اصفهان در صدر و قله بسیج دانشجویی قرار گرفته است.

در ادامه محمد امین رحبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی با بیان این که در بسیج دانشجویی استان اصفهان، نخبگان علمی حقیقتا در عرصه علم و فناوری شگفتی ساز شدند، اظهار کرد: یکسالی است که بحث مسئله محوری را بعنوان محور در برنامه های خود قرار داده ایم.

وی افزود: در عرصه های مختلف گامهای موثری را داشته ایم تشکیل کارگروههای مختلف مانند کارگروه شمسا که شناسایی مسائل سراسرس استان را پیگیری می کند همچنین اندیشکده ابداع که کمک کار کارگروه شمسا است، کارگروه موج دانش که شناسایی مسائل صنایع استان را  پیگر است و ارائه راه حل  می کند، کارگروه روشنا یا  کارگروه تاریخ که بنا بر دغدغه فرمانده سپاه صاحب الزمان مبنی بر این که ما یک فقدان تاریخی و تاریخ شناسی داریم شکل گرفته و حدود 7 ماه است که با یک استاد راهنما در حال فعالیت هستند، همچنین پژوهشکده های بسیج دانشجویی شهید شهریاری دانشگاه اصفهان، شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان، و کارگروههایی که در خود بسیج دانشجویی دانشگاهها شکل گرفت از آن اتفاقات خوبی بود که ما منتظر آن بودیم و خداراشکر کرونا هم باعث نشد که متوقف شوند.

رحبی گفت: رویدارد مجازی جهش هم یکی از افتخارات مجموعه پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان  است که در مراحل آخر رسیده و اختتامیه آن آذرماه با حضور سرمایه گذاران و مراکز رشد برگزار خواهد شد که قول سرمایه گذاریهای خوبی داده شده است.

در این مراسم دانشجویان  ضمن ارائه گزارش از اختراعات و نوآوری‌های خود دغدغه ها و مشکلات خود را عنوان کردند، سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) نیز قول پیگیری مشکلات را به آن‌ها داد.

از جمله دستاوردها و اختراعات جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی که تجلیل شد می توان به ساخت دستگاه پاشش حرارتی برای تولید نانو ذرات اکسیدی، ساخت دستگاه سی ان سی چندکاره، طرح کشت بافت گیاهی، سیستم اعلام حریق برای حفظ اطلاعات سرورها، هیومیک اسید از زغال سنگ، ضدعفونی کننده سطوح همراه با دستیابی به فناوری پایدارکننده ها، ساخت نمونه اولیه خوراک دام از پسماند شهری، ماده ضد عفونی، کیف سیار آزمایش کرونا، لوله های لیتون و چند محصول دیگر در حوزه بهداشت ودرمان، احصا مشکلات صنایع و  دستیابی به چند محصول فناورانه و قرار داد برای تولید آن برای صنایع اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷:۰۶

شناسه خبر: 92753

مطالب مرتبط :
نخبگان

مسئول کارگروه سبک زندگی ایرانی_اسلامی خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه :

نخبگان به خودسازی انقلابی توجه ویژه داشته باشند/ فعالیت ۱۱ کارگروه در خانه نخبگان کرمانشاه

مسئول کارگروه سبک زندگی ایرانی_اسلامی خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه گفت: نخبگان و جوانان امروز ما باید خودسازی انقلابی توجه ویژه داشته باشند.

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی  ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

بعد از اینکه Pfizer و BioNTech از یک کاندید واکسن ویروس کرونا با اثربخشی ۹۰٪ خبر دادند، اکنون، فقط یک هفته بعد، Moderna اعلام کرد که واکسن آن از بیماری پنهان نیز جلوگیری می کند. تجزیه و تحلیل موقت فاز ۳ نشان می دهد واکسن آزمایشی ۹۴.۵٪ در جلوگیری از کووید۱۹ موثر است، حتی خوش بینانه ترین تخمین ها را نیز پشت سر می گذارد.

"نقطه عطفی باورنکردنی برای علم." Pfizer و BioNTech نتیجه امیدوار کننده واکسن کووید۱۹ خود را به روز می کنند

غول داروسازی ایالات متحده و شریک بیوتکنولوژی آلمانی آن (۰Pfizer و BioNTech)، در حال حاضر با استفاده از تجزیه و تحلیل نهایی از یک مطالعه ۴۳۰۰۰ نفری، کارآیی ۹۵٪ را برای نامزد واکسن خود گزارش داده اند. و نگران نیستند که افراد مسن به واکسن پاسخ ندهند. این شرکتها در بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که این اثر در افراد مسن تر از ۶۵ سال فقط به ۹۴٪ کاهش می یابد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی، پیام من امسال پیام حمایت است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی با بیان این که جشنواره شیخ بهایی همیشه زمینه ساز تحولات بوده است، و حمایتهای ما مثل سالهای گذشته در جشنواره شیخ بهایی هست، گفت: پیام من امسال برای جشنواره پیام حمایت است.

 پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی؛

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

عبدالرضا کبیری از برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری»۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و سرمایه گذارهای هم دولتی و هم خصوصی دارد و خبرهای خوبی در راه است.

۱۲۳

برگزاری ۱۲۰ عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در آذربایجان غربی

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی از برگزاری ۱۲۰ عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج در استان خبر داد.

ذخیره خون اصفهان از ۷ روز به ۳ روز رسیده/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مدیرکل انتقال خون اصفهان؛

ذخیره خون از یک هفته به ۳ روز رسیده است/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مجید زینلی مدیر کل انتقال خون استان اصفهان، گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از اهداکنندگان سازمان انتقال خون استان اصفهان کم شده است و ذخیره خون این سازمان از ۷ روز تقریبا به ۳ روز رسیده است، همچنین روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود که میانگین روزانه چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ واحد پلاسما است.

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب