خبرگزاری علم و فناوری

پیش بینی تولید ۶ هزار تن زباله در مازندران/ اختصاص تسهیلات برای ورود شرکت‌های دانش بنیان برای ساماندهی پسماند مازندران

رئیس سازمان پسماند مازندران، گفت: در صورت نداشتن برنامه مدون برای ساماندهی پسماند طی چهار سال آینده حجم پسماندهای مازندران به حدود ۶ هزار تن در روز می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، محمد زرودی در جلسه مشترک مدیرکل محیط زیست، مدیر کل امور شهری استانداری با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست، اظهار کرد: در صورت نداشتن برنامه مدون در استان مازندران حجم زباله‌های تولیدی استان مازندران طی چهار سال آینده به دو برابر مقدار فعلی می‌رسد.

رئیس سازمان پسماند مازندران یکی از راهکارهای ساماندهی زباله در استان را فرهنگ سازی و کاهش حجم زباله‌های تولیدی استان اعلام کرد و گفت: در صورت عدم فرهنگ سازی مناسب در زمینه پسماند اگر همه اعتبارات پسماند کشور را به مازندران اختصاص دهیم زمینه ساماندهی زباله استان فراهم نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری در حال حاضر حجم تولیدی زباله‌های مازندران بیش از سه هزار تن است که در 22 سایت دپو زباله استان مازندران رها می‌شود.

حجم زباله‌های تولیدی استان در روزهای تعطیل حدود 6 هزار تن است است، همچنین مدیرکل محیط زیست مازندران از نبود مرکز دفن پسماند در استان انتقاد کرده است.

اگرچه مسئولان استانی اعلام کردند که در حوزه ساماندهی پسماند در استان مازندران مشکل اعتباری ندارند اما بروکراسی اداری یکی از چالش‌های پیمانکاران استان مازندران است.

مدیرکل امور شهری استانداری مازندران در این جلسه اظهار کرد: در استان مازندران مشکل کمبود اعتبار در حوزه پسماند وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای ساماندهی پسماند در استان استفاده می شود که اگر شرکتی در این زمینه ورود پیدا کند به لحاظ تسهیلاتی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

تاکامی با اعلام اینکه برای همه سایت‌های پسماند در استان برنامه مدونی تعریف شده است، گفت: در حال حاضر اقداماتی برای ساماندهی زباله‌های صنعتی و نخاله‌های ساختمانی نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸:۲۰

شناسه خبر: 92778

مطالب مرتبط :
نخاله ساختمانی

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

نخاله‌های ساختمانی چالش پنهان پسماند در مازندران

حجم انبوه زباله‌های خانگی به کوهی تبدیل که چالش نخاله‌های ساختمانی دیده نشده است.

در روزهای کرونایی نگرانی از امحا پسماندهای پزشکی در قم کاهش یافت

نابودی کامل پسماندهای کرونایی در قم

معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت : وضعیت امحای پسماندهای پزشکی در قم بهبود می یابد .

بتن انعطاف پذیر

ساخت بتن انعطاف پذیر مقاوم در برابر بلایای طبیعی توسط دانشمند ایرانی!

دانشمندان دانشگاه صنعتی Swinburne در ملبورن، استرالیا با همکاری دانشمند ایرانی، نوع جدیدی از بتن را ایجاد کرده اند که می تواند زیر بار خم شود، به طور بالقوه آن را به عنوان یک ساختمان ایده آل در مناطق مستعد زلزله تبدیل می کند.

بومی سازی تکنولوژی فرآیند تولید سیمان از لجن های نفتی

برای اولین بار در کشور؛

بومی سازی تکنولوژی فرآیند تولید سیمان از لجن های نفتی/ اجرای موفقیت آمیز آن روی۵۰۰ تن لجن پالایشگاه اصفهان

صدیقه واعظی فر استادیار دانشگاه پیام نور اصفهان با تصریح این که برای اولین بار در کشور موفق به بومی سازی تکنولوژی فرآیند تولید سیمان از لجن های نفتی شده است، خبر داد: اجرای این تکنولوژی روی۵۰۰ تن لجن نفتی پالایشگاه اصفهان با موفقیت آمیز به پایان رسید.

تولید آجر با پسماند کارخانه شن و ماسه

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

کیماگری لابه لای پسماند

تجربه بسیار مناسب دنیا در تولید برق از زباله نشان داد که می‌توان پسماندها را به ارزش افزوده تبدیل کرد و منفعت چند جانبه از تولید زباله برد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب