دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی؛

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی ۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود/ اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و خبرهای خوبی در راه است

عبدالرضا کبیری از برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری»۲۸ و ۲۹ آبان ماه برگزار می شود اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و سرمایه گذارهای هم دولتی و هم خصوصی دارد و خبرهای خوبی در راه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، عبدالرضا کبیری از برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری» توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و با همکاری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دیگر دستگاههای اجرایی 28 و 29 آبان ماه بصورت مجازی و از طریق پرتال جشنواره به آدرس SHTF.IR خبر داد و گفت: اولویت مهم جشنواره فرصتهای سرمایه گذاری بوده و سرمایه گذارهای هم دولتی و هم خصوصی دارد و خبرهای خوبی در راه است.

عبدالرضا کبیری دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که جشنواره ملی شیخ بهایی از سال 83 تا 97 در چهارده دوره برگزار شده است، گفت: پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی نیز 28 و 29 آبان ماه بصورت آنلاین و مجازی برگزار می شود، بخشهای مختلف جشنواره از قبل ضبط شده  و آماده است داوریها، معرفی طرح ها و معرفی تیمها همه بصورت مجازی است.

کبیری اظهار کرد: پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در بردانرنده برنامه ها متنوع شامل بخش مسابقه ای در سه بخش «طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری» برگزار می شود. یکسری تیمها در بخش مسابقه ای شرکت کرده اند اینها در سه مرحله مرحله اولیه، نیمه نهایی و نهایی داروی و برگزیدگان انتخاب شده اند که در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.  

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی افزود: در کنار آن بخشهای غیر مسابقه ای مثل نشستهای انتقال تجربه، سخنرانیهای تخصصی، نمایشگاه مجازی  هم داریم، سایت جشنواره الان  فعال است و یک تعداد زیادی غرفه مجازی در سایت جشنواره  فعال شده است.

 

اولویت مهم پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی فرصتهای سرمایه گذاری است

کبیری تصریح کرد: اولویت مهم جشنواره نسبت به دوره های قبلی فرصتهای سرمایه گذاری است یعنی نشستهای سرمایه گذارها و تیم ها برای این که بتوانند با هم توافق کنند این سرمایه گذاری از بعد حمایت مالی یا توسعه بازار است این را هم در بخش مسابقه و هم بخش غیر مسابقه ای اولویت قرار دادیم.

 

پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی سرمایه گذارهای دولتی و هم خصوصی دارد

وی ادامه داد: در نتیجه چند ویژه برنامه داشتیم که مهمترین آن برنامه ای است بنام :پل" پلی بین سرمایه گذارن و صاحبان ایده و فن آفرینان است که در این برنامه مذاکرات را انجام داده اند؛ البته سرمایه گذار از قبل یکسری اطلاعات شناسنامه ای طرح ها را داشته  بررسی کرده و انتخابهای خود را انجام داده است بنابراین بعضی از این تیمها بعد از جشنواره مستقیما برای بحث سرمایه گذاری می روند.

کبیری خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران هم خصوصی هستند هم دولتی یعنی از صندوق نوآوری و شکوفایی داریم همینطور صندوق حمایت از پژوهشگران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ICT)) و یک بخش هم سرمایه گذارهای خصوص بوده که اعلام آمادگی کرده اند.

 

خبرهای خوب پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در راه است

وی ادامه داد: برای حمایت تعدادی قطعی اعلام شده و یک تعدادی هم داریم رایزنی می کنیم که اعلان کنند مقادیری سرمایه گذاریها که قرار است اتفاق بیفتد در مراسم اختتامیه اعلام می کنیم ولی مقدمتا بگوییم که اتفاقات خیلی خوبی دارد می افتد و به هرحال جشنواره پانزدهم که این کار را شروع کرده برای نقطه شروع خیلی خوب بوده است.

 

تمرکز بخش مسابقه ای طرحهای خیلی کیفی بود

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در پاسخ به این سوال که در مجموع چه اتفاقی می افتد گفت: یک تعدادی از این تیمها جایزه می گیرند که در این سه مرحله ارزیابی شده اند در نتیجه حداقل اتفاق مهمی که افتاده برای آنها این است که یک تعداد داور تخصصی از جنبه های مختلف طرح ها را ارزیابی کرده اند و بنابراین اینها می توانند طرحهای خود را اصلاح کنند و شاید مهمتر از آن اتفاق خوب بیفتد که این تیمها طرحهای تکمیل شده ای برای آینده داشته باشند هم خودشان موفق شوند و هم در دورهای بعدی جشنواره شزکت کنند، بنابراین بخش مسابقه ای این شکلی جلو رفت که طرحهای خیلی کیفی را داشته باشد.

کبیری ادامه داد: امابخش غیر مسابقه ای  این است که یک تیمی آمده طرح خود را ارائه کرده توانایی مالی ندارد که خودش بخواهد سرمایه گذاری کند و طرح خود را به نتیجه برساند که ساخت دستگاه یا ارائه محصول یا خدمات است، بنابراین سرمایه گذار سرمایه گذاری می کند طرح به نتیجه برسد ما این اتفاق را دنبال کرده ایم که الان یک تعداد طرحها به مرحله سرمایه گذاری رسیده اند.

 

مجموعا 501 طرح توسط دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی دریافت شد

کبیری در خصوص است سوال که کلا چند طرح به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره شیخ بهایی رسیده است و چند طرح  برگزیده دارید؟  گفت: تعداد طرحهایی که دبیرخانه جشنواره دریافت کرد در مجموع در مرحله اول تعداد 501 طرح  بود که اینها در مرحله اولیه و نیمه نهایی تعدادی از گردونه خارج شدند یعنی فقط از بخش مسابقه ای خارج شدند که به یک تعداد طرح ها مشاوره داده شد که اصلاح کنند و بروند بخش سرمایه گذاری.

 

49 طرح به مرحله نهایی رسیده و 13 طرح برگزیده شد

دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی اعلام کرد: اما در مجموع سه بخش؛ تعداد 49 طرح به مرحله نهایی رسانیدم که 13 طرح منتخبین ما در بخشهای مختلف فن آفرینان، فرصتهای سرمایه گذاری و طراحان کسب و کارهستند.

وی اظهارکرد: مراسم افتتاحیه این جشنواره به صورت مجازی و با حضور فن آفرینان، برخی از برگزیدگان دوره های گذشته و همچنین سخنرانیهای تخصصی و بین المللی برای ارائه دستوردهای ویژه، ساعت 8  صبح روز چهارشنبه 28 آبان ماه از درگاه SHTF.IR همچنین مراسم اختتامیه روز پنج شنبه 29 آبان ماه بصورت مجازی برگزار می شود.

 این جشنواره در دوره های گذشته نقش کلیدی در فرهنگ سازی و توسعه مبتتنی برانایی و اقتصاد دانش بنیان که امروز رویکرد کلان کشور در اقتصاد مقاومتی می باشد را برعهده داشته است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸:۵۸

شناسه خبر: 92783

مطالب مرتبط :
کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛
سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

کشف شگفت انگیز دانشمندان دانشگاه کمبریج و محققان امریکایی؛

سلولهای ایمنی برای محافظت از مغز در روده آموزش دیده اند

مغز به طور منحصر به فردی در برابر باکتری ها و ویروس های مهاجم محافظت می شود، اما مکانیسم دفاعی آن مدت هاست به عنوان یک راز باقی مانده است. اکنون، یک مطالعه روی موش ها، که در نمونه های انسانی هم تأیید شده است، نشان داده است که مغز متحدی شگفت آور در محافظت از خود دارد: "روده".

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی  ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

واکسن کووید۱۹ مدرنا با اثربخشی ۹۵٪ ، احتمال شکست همه گیری تا سال ۲۰۲۱ را دو برابر می کند

بعد از اینکه Pfizer و BioNTech از یک کاندید واکسن ویروس کرونا با اثربخشی ۹۰٪ خبر دادند، اکنون، فقط یک هفته بعد، Moderna اعلام کرد که واکسن آن از بیماری پنهان نیز جلوگیری می کند. تجزیه و تحلیل موقت فاز ۳ نشان می دهد واکسن آزمایشی ۹۴.۵٪ در جلوگیری از کووید۱۹ موثر است، حتی خوش بینانه ترین تخمین ها را نیز پشت سر می گذارد.

"نقطه عطفی باورنکردنی برای علم." Pfizer و BioNTech نتیجه امیدوار کننده واکسن کووید۱۹ خود را به روز می کنند

غول داروسازی ایالات متحده و شریک بیوتکنولوژی آلمانی آن (۰Pfizer و BioNTech)، در حال حاضر با استفاده از تجزیه و تحلیل نهایی از یک مطالعه ۴۳۰۰۰ نفری، کارآیی ۹۵٪ را برای نامزد واکسن خود گزارش داده اند. و نگران نیستند که افراد مسن به واکسن پاسخ ندهند. این شرکتها در بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که این اثر در افراد مسن تر از ۶۵ سال فقط به ۹۴٪ کاهش می یابد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی، پیام من امسال پیام حمایت است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی با بیان این که جشنواره شیخ بهایی همیشه زمینه ساز تحولات بوده است، و حمایتهای ما مثل سالهای گذشته در جشنواره شیخ بهایی هست، گفت: پیام من امسال برای جشنواره پیام حمایت است.

یداله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس

فرمانده سپاه فجر استان فارس در نشست خبری هفته بسیج عنوان کرد:

اجرای بیش از ۱۰ هزار برنامه در هفته بسیج در استان فارس

فرمانده سپاه فجر استان فارس در نشست خبری هفته بسیج از برگزاری بیش از ۱۰ هزار برنامه در حوزه های مختلف در سطح استان خبر داد.

۳۳

یادداشت

ورود دستگاه قضایی به گرانی های بی حساب

از آنجایی که بسیاری از گرانی ها توجیه ناپذیر بوده و ارتباطی به سیاست های بین المللی و تحریمهاندارد باید گفت این وضعیت نیازمند رسیدگی و ورود دستگاه های نظارتی و قضایی است تا اجحافی در حق مردم به عنوان مصرف کنندگان واقعی نشود.

ذخیره خون اصفهان از ۷ روز به ۳ روز رسیده/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مدیرکل انتقال خون اصفهان؛

ذخیره خون از یک هفته به ۳ روز رسیده است/ روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود

مجید زینلی مدیر کل انتقال خون استان اصفهان، گفت: نزدیک به ۳۰ درصد از اهداکنندگان سازمان انتقال خون استان اصفهان کم شده است و ذخیره خون این سازمان از ۷ روز تقریبا به ۳ روز رسیده است، همچنین روزانه هر چه قدر پلاسما بگیریم مصرف می شود که میانگین روزانه چیزی در حدود ۲۵ تا ۳۰ واحد پلاسما است.

نمایشگاه دستاوردهای جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

با حضور فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان؛

تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان با بیش از بیست محصول فناورانه

آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان "با بیش از بیست محصول فناورانه" با حضور سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، خالد گمار مسئول بسیج علمی، سیدهادی انوری مسئول بسیج دانشجویی و محمد امین رجبی مسئول معاونت علمی بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران علم و فناوری بسیج دانشجویی و بسیج علمی گفت؛

گیربکس ناو جماران را نخبگان اصفهانی ساختند

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در آیین تجلیل از جهادگران و نخبگان علم و فناوری که به همت معاونت علمی و فناوری بسیج دانشجویی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان برگزار شد، ضمن توصیه و تاکید به نخبگان بر امیدواری و پشتکار داشتن، گفت: گیربکس ناو جماران را همین نخبگان اصفهانی ساختند.

فراخوان سومین جشنواره ملی زن و علم اعلام شد/ جایزه «مریم میرزاخانی» در دستان زنان نخبه علمی -فرهنگی

به منظور تجلیل از بانوان نخبه کشور:

فراخوان سومین جشنواره ملی زن و علم اعلام شد/ جایزه «مریم میرزاخانی» در دستان زنان نخبه علمی -فرهنگی

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تجلیل از بانوان نخبه و فعال دانشگاهی از سال ۱۳۹۷تاکنون هر ساله اقدام به برگزاری جشنواره ملی «زن و علم» نموده است که با نکوداشت مریم میرزاخانی با آن همزمان شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب