علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت تلفن هوشمندی که می تواند با توجه به نیاز شما تغییر شکل دهد+ فیلم و عکس

روز گذشته شرکت Oppo از گوشی هوشمندی به نام "X ۲۰۲۱" رونمایی کرد که می تواند در عرض چند ثانیه اندازه صفحه نمایشگر خود را با توجه به نیاز کاربرانش تغییر دهد .

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری این روزها به دلیل قابلیت های بی شماری که به تلفن های همراه اضافه شده است از این وسیله علاوه بر دریافت و ارسال تماس و پیامک می توان برای کارهای متعددی همچون فیلمبرداری، عکسبرداری، دریافت و ارسال ایمیل، بازی، پرداخت قبوض و عملیات بانکی، طراحی و نقشه کشی های صنعتی و ... استفاده کرد. قطعاً اگر از این وسیله برای کارهای بالا استفاده شود، هرچه صفحه نمایشگر آن ها بزرگتر باشد می تواند امکانات بیشتری را برای کاربران خود فراهم آورد؛ البته بزرگ بودن صفحه نمایشگر گوشی ها گاهی دردسر ساز خواهد بود چرا که جابه جایی آن نیز سخت تر می شود به همین دلیل بعضی از افراد از دو گوشی مجزا برای دریافت تماس و انجام کارهایی همچون طراحی استفاده می کنند که این امر می تواند هزینه اضافی را برای کاربران به دنبال داشته باشد. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که بتوانید نوعی تلفن هوشمند همراه داشته باشید که بتواند با توجه به نیاز شما صفحه نمایشگر خود را تغییر دهد ؟ برای برآورده شدن این آرزو به تازگی نوعی گوشی هوشمند ساخته شده است که می تواند در عرض چند ثانیه اندازه صفحه نمایشگر خود را تغییر دهد .

این تلفن هوشمند که "X 2021" نام دارد توسط کمپانی Oppo طراحی و ساخته شده است. این گوشی از صفحه نمایش اولد رول شونده بهره برده که با پیشرانه اختصاصی Roll Motor از 6.7 تا 7.4 اینچ افزایش سایز پیدا می‌کند. در واقع پیشرانه متشکل از دو موتور است که نیرویی ثابت برای باز و بسته کردن اسکرین ایجاد می‌کند تا اطمینان حاصل شود که صفحه نمایش در حین کار آسیب نمی‌بیند.

تلفن هوشمند " Oppo X 2021 "

گوشی رول‌شونده اوپو از یک فریم دینامیک نیز بهره می‌برد که شامل یک بخش ثابت و قسمت متحرک می‌شود. به لطف استفاده از لایه حمایتی فلزی زیر پنل و همچنین سبک طراحی، شکافی برای شکستن نمایشگر وجود ندارد.

ساختار درونی تلفن " Oppo X 2021 "

اوپو می‌گوید ساخت این گوشی با بهره‌گیری از فناوری‌های نوآورانه‌ای متعددی امکان‌پذیر شده است. برخلاف گوشی‌های تاشو، در نمایشگر این گوشی هیچگونه چین‌خوردگی دیده نمی‌شود.

نحوه باز و بسته شدن صفحه تلفن " Oppo X 2021 "

در شکل پایه، اوپو ایکس ۲۰۲۱ از پنل OLED با ابعاد ۶.۷ اینچ بهره می‌برد که دارای یک ورقه مقاوم با ضخامت ۰.۱ میلی‌متر در زیر خود است. اطلاعاتی درباره لایه خارجی روی نمایشگر منتشر نشده، اما انتظار می‌رود نوعی پلاستیک باشد.

با توجه به اعلام "اوپو" ، این شرکت زمان و قیمت مشخصی برای عرضه این تلفن هوشمند رول شونده مشخص نکرده است ، با این حال پس از دستگاه‌های تاشو، این گوشی‌های رول‌شونده می تواند انقلاب عظیمی در بازار تلفن های هوشمند ایجاد نماید .

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷:۰۰

شناسه خبر: 92787

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دستگاه ضدعفونی کننده دست توسط مخترع بسیجی همدانی ساخته شد+عکس

مخترع بسیجی همدانی، به منظور مبارزه با بیماری کرونا موفق به ساخت دستگاه ضد عفونی کننده دست ها شده است که به راحتی می توان آن را در مراکز عمومی نصب نمود و مانع شیوع این بیماری در اداره و بخش های پر ازدحام شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی، پیام من امسال پیام حمایت است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی با بیان این که جشنواره شیخ بهایی همیشه زمینه ساز تحولات بوده است، و حمایتهای ما مثل سالهای گذشته در جشنواره شیخ بهایی هست، گفت: پیام من امسال برای جشنواره پیام حمایت است.

۱

ساخت شارژر گوشی هوشمندی که با بریدن و قطع شدن سیمش از کار نمی افتد !

به تازگی نوعی شارژر گوشی هوشمند به نام "Zhuge Nang" ساخته شده است که با بریدن و قطع شدن سیمش امکان استفاده دوباره آن برای کاربر وجود دارد .

۱

این دوچرخه برقی تاشو را به راحتی می توان در کوله پشتی خود جا داد !

به تازگی نوعی دوچرخه برقی به نام "HIMO " ساخته شده است که به راحتی می توان آن را تا کرد و در کوله پشتی خود حمل کرد .

تلفن هوشمند

اهدای ۷۴ تلفن هوشمند به دانش آموزان کم بضاعت مهریزی

مسئول علمی ناحیه مهریز از اهدای ۷۴ عدد تلفن همراه هوشمند به دانش آموزان بی بضاعت این شهرستان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب