انعقاد ۱۲۲ قرارداد سرمايه گذاري در شهرك ها و نواحي صنعتي شهرستان اقليد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به ایجاد۶ شهرک یا ناحیه صنعتی در شهرستان اقلید گفت: شهرستان اقلید از لحاظ آمار تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده، رتبه نخست استان فارس را به خود اختصاص داده به نحوي كه در این شهرستان هم اکنون، شهرک‌های صنعتی اقلید ۱ و ۲، و نواحي صنعتی تیمارجان ،خنجشت، حسن‌آباد و سده راه اندازي شده است و کار واگذاری زمین در همه این شهرک ها و نواحی صنعتی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اقلید، احد فتوحی در بازدید از نواحی صنعتی حسن آباد، تیمارجان و شهرک صنعتی اقلید ۱ افزود :در حال حاضر ۱۲۲ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک های صنعتی اقليد منعقد شده که شهرک صنعتی اقلید ۱ با دارا بودن ۸۵ قرارداد بیشترین تعداد قرارداد و پس از آن ناحیه صنعتی تیمارجان با ۱۹ قرارداد، ناحیه صنعتی سده با ۷ قرارداد، نواحی صنعتی خنجشت و حسن آباد هرکدام با پنج قرارداد و اقليد2نيز با يك  قرارداد درجايگاه هاي بعدي قراردارند.
 فتوحی: افزود در قالب این قراردادها جمعاً ۵۰ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است.
 وی اضافه کرد: همچنین ۳۴ واحد تولیدی و صنعتی نیز در این شهرک های صنعتی با اشتغال افزون بر 400 نفر در مرحله بهره برداری قرار دارند.
 مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس، با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی اقلید در مجموع ظرفیت استقرار 5هزار واحد تولیدی صنعتی صنفی خدماتی و کارگاهی فراهم شده است گفت: با توجه به اینکه در افق توسعه صنعتی شهرستان شهرکها و نواحی صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برای جذب و استقرار سرمایه گذاران برخوردار هستند توسعه زیرساخت ها نيز متناسب با جذب سرمايه گذار در دستور کار قرار دارد.
وي افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از شهرک صنعتی اقلید1 نیز به متقاضیان واگذار و این شهرک جز شهرک های صنعتی تقاضا محور شهرستان قرار دارد کار توسعه این شهرک صنعتی نیز در مرحله انجام است كه امیدواریم با الحاق اراضی اطراف شهرک صنعتی بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود .
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه مشوق های سرمایه گذاری در مناطق محروم و كم توسعه يافته درشهرک‌ها و نواحی صنعتی اقلید اعمال می‌شود گفت: متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرک ها و نواحی تنها ۱۰ درصد از حق انتفاع را به صورت نقدی پرداخت می کنند و مابقی مبلغ نیز در اقساط ۴۸ ماهه از متقاضیان اخذ می شود.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس همچنين درجلسه با اعضاي هيات مديره شركت خدماتي شهرك صنعتي اقليد1 با اشاره به  واگذاري امور راهبري شهرك صنعتي  اقليد 1به شركت خدماتي متشكل از صنعتگران مستقر در اين شهرك صنعتي خبردادوگفت:واگذاري امور شهرك صنعتي به شركت خدماتي ،بستر مناسبي براي ارائه خدمات مطلوب به صنعتگران فراهم مي كند و شركت شهرك هاي صنعتي نيز حمايت هاي لازم را از اين شركت درراستاي  اداره بهتر شهرك صنعتي انجام خواهد داد.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس  در ادامه از واگذاري اراضي صنعتي فاز عملياتي  شهرك صنعتي اقليد 1به سرمايه گذاران خبر دادوگفت:با توجه به استقبال سرمايه گذاران ،عمليات اجرايي طرح توسعه در اراضي به مساحت 50هكتار انجام و با مدل هاي تشويقي آمااده واگذاري به متقاضيان خواهدشد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷:۱۲

شناسه خبر: 92821

مطالب مرتبط :
قرارداد سرمایه گذاری ۵ پروژه تامین آبشرب در روستاهای هرمزگان امضا شد

با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو

قرارداد سرمایه گذاری ۵ پروژه تامین آبشرب در روستاهای هرمزگان امضا شد

صبح امروز طی آیینی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر نیرو، نمایندگان مردم هرمزگان درمجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی و جمعی از مسوولان قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در ۵ پروژه تامین آب شرب روستاهای این استان امضا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب