رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان:

فعالیت ۱۰ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور لارستان

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان گفت: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

«فرزاد قناعت پور» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در لارستان در مورد دستاورد سفر سه ماه گذشته رئیس مرکز تعاملات بین المللی مرکز رشد واحدهای فناوری کشور و هیئت همراه به لارستان اظهار کرد: سفر مسئولان بخش بین الملل معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری دفتر نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی برای بازدید از پروژه ی در حال احداث بزرگترین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور و همچنین برج فناوری لارستان صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این هیئت از ظرفیت های مربوط به تعاملات بین‌المللی که در منطقه لارستان وجود دارد از جمله فرودگاه بین المللی و گمرک تجاری بازدید داشته و با توانمندی های علمی و تجاری منطقه آشنایی بیشتری پیدا کردند.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان عنوان کرد: با توجه به ابراز رضایت این هیئت از شرایط موجود، پیشنهاداتی در زمینه ی کمک به تجهیز ساختمان و همچنین استقرار صندوق شتابدهی صادرات در برج فناوری داده شد که در حال حاضر پیگیر تحقق موارد فوق هستیم.

 

در حال حاضر، 10 شرکت فناور و دانش بنیان زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان فعالیت می کنند

قناعت پور در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند شرکت زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان فعالیت می کنند گفت: مرکز رشد در حال حاضر پذیرای 10 شرکت فناور و دانش بنیان در حوزه های فناوری زیستی، نانو فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، برق و مکانیک و تجهیزات پیشرفته حوزه ی نفت و گاز است.

 

ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس

وی تصریح کرد: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان خاطرنشان کرد: بهره برداری از برج فناوری و راه اندازی صندوق شتابدهی صادرات در کنار منابع فیزیکی و انسانی توانمند منطقه در حوزه های تجارت و صادرات ظرفیت های بالفعل و بالقوه ی ارزشمندی است که بی شک نقش تسهیل گری در ارائه ی خدمات صادراتی به خانواده ی شرکت های فناور و دانش بنیان استان و کشور خواهد داشت؛ در این میان البته باید ارتباطات بیشتر و مؤثرتری از گذشته میان مسئولان ارشد منطقه و پارک علم و فناوری، همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری برقرار گردد تا زمینه ی آشنایی و بهره مندی هر چه بیشتر تجار و بازرگانان نامی منطقه جنوب فارس با شرایط حمایتی دولت فراهم آید و در زمینه ی پذیرش کالاهای دانش بنیان ملی و کمک به بازاریابی آنها در حوزه ی بین الملل جلب مشارکت ارزشمند آن ها را شاهد باشیم.

 

نقش مسئولان کشوری در توجه به توسعه ی فرهنگ و زیست بوم دانش بنیان در منطقه ی وسیع و تاریخی جنوب فارس

فرزاد قناعت پور افزود: مسئولان کشوری متولی امر نیز باید توجه و مشارکتی موثرتر و بیشتر از گذشته در امر توسعه ی فرهنگ و زیست بوم دانش بنیان در منطقه ی وسیع و تاریخی جنوب فارس داشته باشند.

 

 

ساختمان مرکز رشد و برج فناوری لارستان با پیشرفت بیش از 70 درصدی مراحل پایانی خود را طی می کند

وی در مورد افتتاح ساختمان مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان اظهار کرد: ساختمان مرکز رشد و برج فناوری با پیشرفت بیش از هفتاد درصدی مراحل پایانی خود را طی می کند و تعهدات مربوط به ساخت که به عهده ی نیک اندیشان است تا قبل از پایان سال انجام خواهد شد.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان افزود: در ارتباط با تعهدات بخش دولتی در زمینه ی تجهیز مناسب برج نیز اقدامات لازم آغاز شده و بخشی از هزینه ها نیز تامین شده است، اما پیگیری ها تا انجام کامل تعهدات همچنان ادامه دارد.

قناعت پور تصریح کرد: امیدواریم تا قبل از پایان کار دولت مستقر، این مجموعه با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شده و خدمات خود را به سایر نخبگان، کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان فعال در شهرستان های جنوب استان فارس ارائه کند.

 

گفتگو از زینب دلام

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 92822

مطالب مرتبط :
دکتر هاشمی پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

شرکت‌های دانش‌بنیان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی تا ساخت پهباد ضدعفونی در ایام کرونا

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فناور استان فعالیت های خود در ایام کرونا را تطبیق دادند گفت: با مشارکت فناوران اقدامات خوبی از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون صورت گرفته است.

بسیج

فرمانده سپاه لارستان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

برنامه های هفته بسیج با محوریت خدمات و کمک های مومنانه است

نشست خبری فرمانده سپاه لارستان با اصحاب رسانه این شهرستان به مناسبت هفته بسیج، شنبه شب برگزار شد.

کیت

ساخت کیتهای تشخیص کرونا در شرکت دانش بنیان قمی

ساخت کیتهای تشخیص کرونا در قم

کیت‌های تشخیص کرونا، در شرکت دانش بنیان ثمین پردیس رضوان ساخته شد تا استان قم سومین تولید کننده این کیت‌ها باشد.

۰

مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج لارستان افتتاح شد

مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری بسیج لارستان با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری افتتاح شد.

مرکز رشد

گزارش علم و فناوری از اولین مرکز رشد خیر‌ّساز در جنوب کشور؛

مرکز رشد واحدهای فناور لارستان کلنگ‌زنی شد

مرکز رشد واحدهای فناور لارستان به عنوان اولینمرکز رشد خیرساز جنوب کشور در لارستان با حضور مسئولان شهری و استانی کلنگ زنی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب