تولید آنتی بادی های کرونا در کودکان

در موارد مختلف به نظر می رسد بچه ها بدون آزمایش مثبت کرونا ، آنتی بادی های ویروس کرونا را تولید می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا ، دانشمندان مشاهده کردند که به نظر می رسد کودکان کمتر در معرض ابتلا به COVID-19 هستند  اگرچه دلایل دقیق این امر هنوز مشخص نیست.

 

اکنون یک مورد غیرمعمول در استرالیا به لطف تجربه یک خانواده جوان از ملبورن ممکن است بینش منحصر به فردی از رمز و راز این ویروس را فراهم کند.

 

در این خانواده 5 نفره دو پدر و مادر پس از شرکت در یک عروسی بین ایالتی بدون فرزندانشان به COVID-19 گرفتار شدند. با این حال علائم تا چند روز پس از بازگشت از سفر مشاهده نشد.

 

با این وجود کاملاً بی خبر از آنها ، آن خانواده ویروس CoVid-19 را به خانه خود آورده بودند و فرزندان خود را در معرض آن قرار داده بودند.

 

هنگامی که هر دو والدین علائمی پیدا کردند از جمله سرفه ، بینی متراکم ، تب و لرز و سردرد ، لذا کل خانواده از نظر ویروس آزمایش شدند. تست والدین مثبت شد اما تست های کودکان منفی برگشت.

 

مادر آنها به ABC News گفت: "این مسئله بسیار شگفت آور بود چون آنها یک هفته و نیم با ما سپری کرده بودند."

 

با این وجود ، قسمت واقعا شگفت آور هنوز در انتظار بود.

 

کارکنان بهداشت از خانواده خواستند آزمایشات را تکرار کنند اما باز هم آزمایشات کودکان برای CoVid-19 منفی شد حتی دو پسر از خانواده آنها (9 و 7 ساله) علائم خفیفی داشتند.

 

کوچکترین کودک یک دختر 5 ساله در تمام دوره بدون علامت بود حتی در طول بیماری آنها اغلب در همان تختخواب با والدین می خوابید (اقدامات احتیاطی برای فاصله گرفتن از نظر جسمی در خانه در حین قرنطینه انجام نشد).

 

محققان با شیفته شدن به نتایج منفی کودکان در حالی که در نزدیکی والدین آلوده خود زندگی می کردند ، از خانواده خواستند تا در یک مطالعه شرکت کنند و تجزیه و تحلیل نمونه های خون ، بزاق ، مدفوع و ادرار آنها و گرفتن سواب بینی و گلو هر دو سه روز گرفته شود.

 

به اندازه کافی عجیب بود و علی رغم آزمایشات مکرر واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) که نشان می دهد کودکان به طور مداوم منفی CoVid-19 (PCR) هستند ، محققان آنتی بادی های ویژه CoVid-19 را در بزاق همه اعضای خانواده و در آزمایش دقیق سرولوژی یافتند.

 

به عبارت دیگرکودکان هرگز از نظر ویروس مثبت نبودند اما با این وجود مقداری از تماس با ویروس باعث ایجاد پاسخ ایمنی در داخل آنها شده و به نظر می رسد یکی از آنها قادر به مقابله با عفونت است.

 

ملانی نیلند ، ایمونولوژیست از موسسه تحقیقات کودکان مورداک (MCRI) می گوید: "کوچکترین کودک که هیچ علائمی از خود نشان نداد نیز شدیدترین پاسخ آنتی بادی را داشت."

 

"علیرغم پاسخ سلول ایمنی فعال در همه کودکان ، سطح سیتوکین ها ، پیام رسان های مولکولی در خون که می توانند واکنش التهابی ایجاد کنند ، همچنان پایین است که این با علائم خفیف یا بدون علائم آنها سازگار بود."

 

خوشبختانه همه اعضای خانواده که بیمار شدند بهبود یافتند و نیازی به مراقبت پزشکی نداشتند.

 

سازوکارهای پاسخ ایمنی کودکان هنوز به طور کامل درک نشده است اما کشف اینکه چگونه و چرا پاسخ های ایمنی آنها فعال شده است (در صورت عدم وجود موارد تایید شده ویروس) نیز می تواند حساسیت کودکان به COVID-19 بیشتر را بطور گسترده ای روشن کند.

 

شیدان توسیف متخصص اطفال از دانشگاه ملبورن گفت: "این مطالعه به نوعی اولین قدم ما برای بررسی دقیق و عمیق سیستم ایمنی بدن کودکان و دیدن اینکه چه اجزایی ممکن است در برابر ویروس پاسخ دهند ، است."

 

"این واقعیت که این کودکان توانستند ویروس را تعطیل کنند و حتی بدون نشان دادن نتیجه آزمایش مثبت نشان می دهد که آنها دارای برخی از سیستم ایمنی بدن خود هستند که قادر به پاسخگویی و مقابله موثر با ویروس است بدون اینکه هرگز حال آنها بسیار بد شود."

 

در واقع محققان تصور می کنند که کودکان واقعاً به ویروس آلوده شده اند اما سیستم ایمنی بدن آنها به نوعی قادر به پاسخ ضد ویروسی بود که برخلاف والدین در محدود کردن همانند سازی ویروس بسیار موثر بود.

 

این تیم پاسخ می دهد که این پاسخ ایمنی بسیار موثر است که می تواند بار ویروسی را آنقدر کم کند که تحت حساسیت تست PCR قرار گیرد که این مسئله دیگری است که بررسی بیشتری دارد.

 

محققان می نویسند: "اختلاف بین نتایج ویروس شناسی PCR و آزمایش سرولوژیکی بالینی ، با وجود پاسخ ایمنی آشکار نیز محدودیت های حساسیت PCR نازوفارنکس و سرولوژی تشخیصی فعلی را در کودکان برجسته می کند."

 

برای ساونکو و خانواده اش ، آنها فقط خوشحال هستند که همه سواب ها و آزمایشات پشت سر خود را انجام داده اند و خوشحال هستند که به روش خود در درک بهتر ما از این ویروس فراگیر و آنچه که در درون ما تحریک می کند ، کمک می کنند.

 

ساونکو به ABC News گفت: "لحظه ای عجیب بود که علی رغم اینکه تست بچه ها منفی بود اما آنتی بادی ایجاد کرده بودند."

 

"شما فقط می توانستید چهره پزشکان را ببینید. آنها کاملاً متحیر و واقعاً هیجان زده بودند که فکر می کردند این کشف وجود دارد."

 

یافته ها در sciencealert گزارش شده است.

مترجم: حسین استواری

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 92840

مطالب مرتبط :
البببببب

سوال جدید دانشمندان :

مصونیت COVID ۱۹ شش ماه یا بیشتر

شواهدی در حال ظهور است که ویروس کرونا در برخی افراد به طور بالقوه باعث محافظت طولانی مدت می شود.

کرونا در دنیا

آمار واقعی کرونا شش برابر بیشتر از ارقام رسمی در دنیا

موارد واقعی COVID-۱۹ می تواند شش برابر بیشتر از ارقام رسمی باشد.

کروموزوم

تصویر سه بعدی کروموزوم ها

کروموزوم ها آنطور که فکر می کنید ظاهر نمی شوند، اکنون یک تصویر سه بعدی از چیز واقعی داریم.

"نقطه عطفی باورنکردنی برای علم." Pfizer و BioNTech نتیجه امیدوار کننده واکسن کووید۱۹ خود را به روز می کنند

غول داروسازی ایالات متحده و شریک بیوتکنولوژی آلمانی آن (۰Pfizer و BioNTech)، در حال حاضر با استفاده از تجزیه و تحلیل نهایی از یک مطالعه ۴۳۰۰۰ نفری، کارآیی ۹۵٪ را برای نامزد واکسن خود گزارش داده اند. و نگران نیستند که افراد مسن به واکسن پاسخ ندهند. این شرکتها در بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که این اثر در افراد مسن تر از ۶۵ سال فقط به ۹۴٪ کاهش می یابد.

شهر مایا تاریخی

سیستم تصفیه آب در شهر باستانی مایا

شهر مایای باستان دارای یک سیستم تصفیه آب به طرز شگفت آور و موثر بوده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب