خبرگزرای علم و فناوری استان قم خبر داد

اختتامیه همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان

اختتامیه دومین همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان با پیام تصویری آیت الله نوری همدانی و تجلیل از آثار برتر همراه بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم , آیین اختتامیه دومین همایش ملی کتاب سال حوزه‌های علمیه بانوان با پیام تصویری آیت الله نوری همدانی و تجلیل از آثار برگزیده به صورت مجازی در قم برگزار شد.

 آیت الله نوری همدانی در پیام تصویری به این همایش، جامعه الزهرا سلام (س) را شجره طیبه عنوان کرد و افزود: از برکات انقلاب اسلامی میدان دادن به بانوان در عرصه‌های علمی و پژوهشی است چرا که پیش از انقلاب اسلامی شرایط برای حرکت آنان به سوی شایستگی و عظمت فراهم نبود.


او تحقیق و پژوهش را از ارکان مهم بیان کرد و گفت: بانوانی که در جامعه الزهرا (س) در زمینه تحقیق و پژوهش تلاش می‌کنند شایسته تمجید هستند چرا که علوم اسلامی هر چه هست شیعه بنیانگذار آن بوده است.


خانم حقانی رئیس کمیته علمی این همایش هم گفت: ۳۰۰ اثر با موضوع علوم اسلامی و انسانی و زن و خانواده به دبیرخانه همایش ارسال و پس از داوری در ده هیئت علمی، هشت اثر برگزیده شد.


او سیاستگذاری کلان برای شناسایی ظرفیت علمی بانوان و پر کردن ظرفیت‌های علمی در علوم اسلامی و انسانی از سوی بانوان مولف و همچنین حمایت از تولیدات علمی بانوان را از اهداف برگزاری این همایش اعلام کرد.


رئیس کمیته علمی همایش ملی کتاب سال بانوان افزود: در دومین دوره همایش، آثاری به پنج زبان زنده‌ی دنیا به دبیر خانه ارسال شد و در همایش سوم که رویکرد بین المللی خواهیم داشت بخش ویژه‌ای را به این مهم اختصاص خواهیم داد.


در پایان این آیین  از آثار برگزیده تجلیل شد.

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸:۵۹

شناسه خبر: 92870

مطالب مرتبط :
۱

۲۳ آذرماه برگزار می شود؛

دومین همایش ملی التهاب با رویکرد «التهاب شدید در بیماری COVID-۱۹» (با امتیاز بازآموزی)

"دومین همایش ملی التهاب با رویکرد «التهاب شدید در بیماری COVID-۱۹» (با امتیاز بازآموزی)، آذر ۹۹" در تاریخ ۲۳ الی ۲۷ آذر ۱۳۹۹ توسط مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در شهر تهران - به صورت مجازی برگزار می گردد.

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

این دستگاه در کل دنیا سفارش محوراست؛

ماجرای دستگاه تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی که تقاضا محور ساختیم؟/ فقط بسیج علمی حمایت کرد

امیر قدس مطهری و حسین ملکی از نخبگان پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که نمونه اولیه دستگاه تفکیک زباله «دستگاهی با قابلیت تفکیک ضایعات و فلزات غیر آهنی»، را برای اولین بار در کشور و تنها با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور ساختیم، گفتند: اختراعاتی داشتیم، تجربیاتی به دستمان آمده بود که تا مشتری نخواهد هر چه قدر هم یک محصول نوآورانه و فناورانه باشد به سمتش نرویم، اما این دستگاه را تقاضا محور (متقاضی شهر داری) ساختیم و نظارت شهرداری هم روی آن بود، با این همه با تغییر مدیریت در شهرداری تجاری سازی دستگاه بدون نتیجه ماند.

ذولنوری

کتاب" پیشران‌های آنتی تز انقلاب اسلامی در حوزه‌های علمیه" رونمایی شد

رونمایی کتاب مربوط به حوزه امنیت در قم

کتاب "پیشران‌های آنتی تز انقلاب اسلامی در حوزه‌های علمیه"امروز با حضور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب