ساخت کیتهای تشخیص کرونا در شرکت دانش بنیان قمی

ساخت کیتهای تشخیص کرونا در قم

کیت‌های تشخیص کرونا، در شرکت دانش بنیان ثمین پردیس رضوان ساخته شد تا استان قم سومین تولید کننده این کیت‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم ,فتوحی، مدیر شرکت دانش بنیان ثمین پردیس رضوان از ساخت کیت‌های تشخیص کرونا در قم خبر داد و گفت: یکی از مزیت‌های این کیت‌ها تشخیص مبتلایان به کرونا با سرعت بالا است، یعنی در این کیت‌ها استخراج ویروس در نمونه‌ها با سرعت انجام می‌شود و می‌توان کمتر از چهار ساعت جواب آزمایش ۹۰ بیمار را اعلام کرد.

او با اشاره به روش رایج تشخیص کرونا در جهان (روش pcr) بیان کرد: هزینه افراد با این روش و استفاده از کیت igg و igm به ۶۹ هزار تومان می‌رسد درحالی که روش pcr، ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برای افراد مشکوک به کرونا هزینه دارد.

او یکی دیگر از مزیت این کیت‌های تشخیصی را فراهم بودن ابزار‌های آزمایش آن در تمام آزمایشگاه‌ها عنوان و تصریح کرد: در صورت استفاده از این روش می‌توان یک غربالگری در کشور به راه انداخت.

به گفته مدیر شرکت دانش بنیان ثمین پردیس رضوان، این شرکت توانست تایید علمی خود را از انیستیتو پاستور بگیرد، اما هنوز مجوز فروش و تولید انبوه را نتواسته  دریافت کند.

فتوحی با بیان این که  استان قم، سومین تولید کننده این کیت‌ها در کشور است،گفت: سه ماه است که مدارک لازم برای دریافت مجوز ارسال شده است، اما هنوز در صف تایید و صدور مجوز هستیم.

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۳:۴۸

شناسه خبر: 92873

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

استاندار هرمزگان:

هرمزگان از مزیت آبشیرینکن یک میلیون متر مکعبی بهره مند شده است

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان با آبرسانی به شهرها و روستاهای مختلف این استان از طریق خط انتقال آب از خلیج فارس از آبشیرین‌کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس به خوبی از مزیت این زیرساخت بهره‌مند شده است.

رمدسیویر

سازمان بهداشت جهانی:

رمدسیویر برای درمان کرونا استفاده نشود

سازمان بهداشت جهانی با استناد به نتیجه گیری‌های یک گروه بین‌المللی متخصصان توصیه کرد، از داروی رایج ضد ویروس رمدسیویر برای درمان کووید ۱۹ استفاده نشود.

وبینار

برگزاری وبینار"بررسی ویروس کرونا"

دبیر اتحادیه زیست شناسان ایران اظهار کرد: تلاش شده با برگزاری وبینار"بررسی ویروس کرونا" باحضور پروفسور نصیری مشاور ارشد سازمان بهداشت جهانی به ابهامات وسوالات درمورد واکسن کرونا پاسخ داده شود.

۰

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان:

فعالیت ۱۰ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور لارستان

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان گفت: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

کیت

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کیت جدید با قابلیت تشخیص همزمان ۳ ژن کرونا توسط محققین ایرانی ساخته شد

محققین کشورمان موفق به ساخت و طراحی نوع جدیدی از کیت های تشخیص کرونا مبتنی بر روش PCR شده اند که قادر است سه ژن مربوط به این ویروس را در یک تیوب و در کوتاهترین زمان تشخیص دهد.

کیت

علم و فناوری گزارش می دهد؛

رکورد تشخیص بیماری کرونا در کشور شکسته شد/ شناسایی ویروس COVID-۱۹ در ۳ ساعت و با دقت ۹۸ درصد ! + فیلم

تخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی موفق به ساخت نوعی کیت تشخیص بیماری کرونا در کشور شدند که برخلاف نمونه های خارجی که طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت ویروس کرونا را تشخیص می دهند تنها در ۳ ساعت و ا دقت ۹۸درصد این کار را انجام دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب