خبرگزاری علم و فناوری

بي نيازي كشور از وادات فويل هاي طلاكوب به همت كارآفرينان استان مركزي

كارآفريني كه با تعصب در توليد و تعهد در كيفيت باعث بي نيازي كشور از واردات فويل هاي طلاكوب شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی، سعید عالیخانی مدیرعامل شرکت آذین ماهان آویسا گفت: در سال 1395در شهرک صنعتی مامونیه با هدف کمک به صنعت بسته بندی کار را آغاز کردیم.

عالیخانی اظهار کرد : در سالهای قبل برای کار خود مجبور به وارد کردن  رول های طلاکوب  از خارج  کشور بوده با بررسی نیاز کشور در زمینه تولید و مصرف فویل های طلاکوب  به همراه تعدادی از پژوهشگران کشورچندسالی بر روی پروژه مطالعه و تحقیق کرده وسرانجام موفق به پیدا کردن فرمول شدیم و از این طریق کسب و کار پررونقی را بنا کرده ایم.

وی افزود: ثمره سالها فعالیت همکاری با شرکت های دانشگاهی است و داشتن شرکتی مجهز به ماشین آلات پیشرفته که بتوانیم مسیر پیشرفت را گام به گام طی کنیم.

مدیرعامل شرکت آذین ماهان آویسا در ادامه  صحبتهای خود به استفاده گسترده ای که در صنایع مختلف دارد اشاره کرد و گفت: برای دکوراسیون mdf ، pvc ، صنایع نساجی (صنعت مد، پوشاک )،صنایع نوشت افزار (صنعت چاپ) و بسته بندی ، صنایع آرایش و بهداشتی(بسته بندی عطر و ادکلن) اسناد هویتی (شناسنامه و پاسپورت)،هدایای تبلیغاتی مثل سررسید و.... بازارهايي هستند كه نوارهاي طلاكوب مي تواند در آنها عرضه شود.

وی افزود: رزین و مواد شیمیایی مواد اولیه برای این کار است که از شرکتهای داخلی خریداری می شود و در اختیار بخش تولید گذاشته شده و سپس با مراحل مختلف حرارتی ، شیمیایی و فیزیکی محصول نهایی تولید می شود.

عالیخانی در ادامه صحبتهای خود به نکته جالبی اشاره کرد: تولیدات شرکت برای رقابت با محصولات وارداتی حتماً باید در 3مرحله  کنترل شود .آزمایش پیش از تولید که شامل مواد اولیه می باشد.آزمایش حین تولید و آزمایش بعد از تولید . همین کنترل کار سبب به دست آمدن محصول با کیفیت در بازار شده که بتواند با نمونه های خارجی رقابت کند. و در آخر فویل رولی شده و به صورت بسته بندی وارد بازار می شود.

وی با اشاره به اینکه فویل های طلاکوب یک اصطلاح است افزود: طلاکوب امروزه به رنگهای مختلف از جمله طلایی، نقره‌ای، آبی، قرمز و… با متراژ 600-480-240-120 متر با عرض های 75-64 سانتی متر در بازار عرضه می شود.

مدیرعامل شرکت آذین ماهان آویسا با سرمایه گذاری ارزی یک میلیون دلاری و با بهره گیری از ظرفیت علمی محققان کشور ظرفیت تولید سالانه 800تن فویل طلاکوب را  فراهم کرده است. با این حجم از تولید توانسته با حداقل ظرفیت شرکت 80درصد نیاز کشور را تامین کند و علت اینکه از حداقل ظرفیت شرکت بهره می برد را واردات بی رویه عنوان کرد.

وی افزود: این طلاکوب ها به صورت قانونی وقاچاق وارد کشور می شود وارداتی با تعرفه 5درصد که سد راه رسیدن به ظرفیت های اصلی و توسعه این صنعت می باشد حمایت از تولید ملی وبهره گیری از این سرمایه های ملی موجب شکوفایی هرچه بیشتر تولید واشتغال خواهد شد درصورتیکه کشور پتانسیل این را دارد که اصلاً واردات نباشد.

عالیخانی عنوان کرد:  فويل هاي طلاكوب به دليل درخشندگي و زيبايي كه به اجناس مي دهند، يكي از پرطرفدارترين مواد اوليه در تمام جهان است  و سالانه هزار تن فویل طلاکوب به کشور برای صنایع چوب، بسته بندی ، صنایع غذایی و دکوراسیون داخلی و صنایع نساجی وارد کشور می شده است. و سالانه حجم زیادی ارز براي واردات ، از کشور خارج می شود. با حمايت از توليد داخلي اين ميزان از سرمايه ملي مي تواند در خدمت رونق هر چه بيشتر توليد داخل قرار بگيرد. برای افزایش 2برابری ظرفیت کارخانه و تولید ، اشتغال و صادرات در این واحد صنعتی زیرساختهای لازم فراهم شده است.

اتمام خبر/ج

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵:۴۶

شناسه خبر: 92876

مطالب مرتبط :
عليرضا

علم و فناوری گزارش می دهد :

خط شکن دیروز؛ کشاورز نمونه امروز

در دوران دفاع مقدس همه‌ی اقشار کشور برای پیروزی ملت و دفاع از خاک این مرزو بوم تلاش کردند و امروز جنگ اقتصادي است باید بسیج وار برای نجات اقتصاد کشور تلاش کرد.

کتاب

دانشگاه ها به عنوان موتورهای توسعه اقتصادی

کتاب دانشگاه ها به عنوان موتورهای توسعه اقتصادی توسط ادوارد کراولی، خوان کریستوبال گارسیا سانچز SM '۲۰ و دیگران تألیف شده است و نشان می دهد که چگونه دانشگاه ها می توانند پس از کووید ۱۹ به بهبود اقتصادی کمک کنند.

اناناس۳

تجاري سازي كشت بافت آناناس در استان مركزي

روش کشت بافت در چند دهه اخیر به عنوان ابزاری کارآمد برای تکثیر، تولید و اصلاح گیاهان در شرایط کنترل شده در مراکز تحقیقاتی سراسر دنیا به کار گرفته شده و محققان اراكي براي نخستين بار در كشوربه توليد انبوه كشت بافت نهال آناناس پرداخته اند.

مجتمع اقتصادي

تبديل بيابان خشك به مجتمعی سرسبزبا بازده اقتصادی

تولید با دستانی خالی رویایی دست نیافتنی نیست بلکه باید باور داشت و خواست ، با تلاش و همت فرد کارآفرین در روستای ریحان شهرستان خمین استان مرکزی، بیابان به باغ بزرگ مبدل گشته و اشتغال در این مجتمع تولیدی رونق دوچندان گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب