خبرگزاری علم و فناوری

ویروس کرونا؛ چگونه از آکنه پوستی در نتیجه ماسک زدن جلوگیری کنیم؟

ویروس کرونا در سراسر جهان بیش از ۵۵ میلیون نفر را آلوده کرده و مقامات بهداشت و درمان به استفاده از ماسک توصیه می کنند. اما ماسک برای برخی می تواند به بروز آکنه منجر شود؛ درواقع ماسکنه ( ماسک + آکنه) نیز می‌تواند، یکی از عوارض زدن ماسک باشد.

زدن ماسک یک از مهم‌ترین راه را برای جلوگیری از انتشار ویروس کووید-19 است. هرچقدر که از همه‌گیری ویروس کووید-19 می‌گذرد، شواهد و قرائنی نیز بر اهمیت و کارآیی ماسک‌ها تاکید می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند. در این نوشتار به نکاتی اشاره می‌کنیم که جلوگیری از دچار شدن به تحریک پوستی (آکنه) در نتیجه ماسک زدن مفید خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از هاپکینزمدیسن، به‌دلیل اهمیت ماسک‌ها، مهم است که هرکاری را برای برطرف کردن نگرانی و ابهات درباره ماسک‌ها را برطرف نماییم. در بعضی اوقات برای برخی افراد زدن ماسک، می تواند باعث و یا تشدید شکستگی، بثورات و یا سایر مشکلات پوستی در صورت شود.

چه کسانی بیشتر درمعرض مشکلات پوستی به دلیل زدن ماسک هستند؟

دکتر «آنا چین» متخصص پوست در دپارتمان تخصصی بیماری‌های پوستی در دانشگاه «جان هاپکینز» دراین ارتباط اعتقاد دارد که اگر افراد قبلا با مشکلات پوستی مانند، آکنه روزاسه، آکنه، درامتیت آتوپیک که به آن اگزما نیز گفته می‌شود و حساسیت به هوای مرطوب و یا خشک روبه‌رو بودند، احتمال زدن ماسک برای آنها عوارض خواهد داشت.

چگونه از شکستن پوست در هنگام زدن ماسک جلوگیری کنیم؟

مواد سازنده ماسک‌ها پراهمیت هستند. دکتر«چین» می‌گوید درمیان ماسک های صورت غیرحرفه‌ای، برخی از آنها نسبت به سایرین تطابق بیشتر با پوست دارند. به اعتقاد او ماسک‌هایی که از جنس پنبه و یا پلی استر ساخته شده‌اند، مواد ملایم تری را دارند که برای پوست بهتر است، چراکه یک ماده با این بافت‌های صاف باعث کاهش اصطکاک می‌شود.

سطحی‌ترین لایهٔ پوست، لایه شاخی نام دارد و سلول‌های پوستی که از لایهٔ سازنده منشأ می‌گیرند، به آهستگی به سمت بالا حرکت کرده و در نهایت از بین رفته، لایه شاخی را به وجود می‌آورند. این روند را روند شاخی شدن می‌گویند. اساس ایجاد آکنه، اختلال در ترکیب و شدت چربی ترشح شده از غدد چربی و همچنین اختلال در روند و شدت شاخی شدن است.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵:۴۲

شناسه خبر: 92880

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
ماسک

ساخت فنی‌ترین دستگاه تولید ماسک کشور در مازندران/ تفاوت قیمتی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دستگاه تولید داخل با مشابه خارجی

نخبه مازندران با اشاره به حمایت‌های سازمان بسیج علمی از دستگاه تولید ماسک صنعتی در مازندران، گفت: دستگاه تولیدی این مجموعه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مشابه خارجی ارزانتر است

ثبت فشار انگشت با

سنسوری بسیار نازک تر از موی انسان ساخته شد:

ثبت فشار انگشت با "پوست نامرئی" !

اگرچه قبلاً در مورد "پوست" های حساس به فشار شنیده ایم که می توان آن ها را روی اجزای رباتیکی یا مصنوعی اعمال کرد، دانشمندان ژاپنی یکی از آنها را برای استفاده روی انگشتان واقعی انسان ایجاد کرده اند؛ و گرچه ممکن است تعجب کنید که چرا آنها اذیت شده اند، اما در واقع کاربرد پنهانی جالبی دارد.

نوزادان

چگونه از نوزادان در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

ویروس کرونا در نوزدان و کودکان چه علائمی دارد و چگونه می توان از بروز کووید-۱۹ در آنها جلوگیری کرد؟ مادامی که بیش از ۵۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس دچار شده اند، مهم است بدانیم که کودکان یکی از مهمترین گروه ها هستند و ایمنی ‌آنها در برابر این بیماری به شدت در معرض خطر است.

ویروس کرونا

کل حجم کروناویروس در جهان «یک قاشق چایخوری» است

تقریبا کل حجم ویروس کووید-۱۹ در جهان به اندازه حجم یک قاشق چایخوری است: کل ویروس‌های کرونا که بیش از ۵۳ میلیون نفر را در جهان درگیر کرده‌ است، تنها ۰.۲ اونس وزن دارد. این درحالی است که تاکنون بیش از ۵۵ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند.

ایلان ماسک

«تست‌های کرونا قلابی‌اند» ؛ اظهار نظر جنجالی کارآفرین معروف+عکس

ایلان ماسک کارآفرین مطرح آمریکایی و مدیرعامل کمپانی های مشهور تسلا موتورز، اسپیس اکس و نورالینک اخیرا در توئیتر اظهار نظری جنجالی در خصوص تست های سریع کووید-۱۹ کرده است. ماسک می گوید چهار بار در یک روز تست داده که دو بار مثبت و دو بار منفی شده است.

عکس ۸۵۴۱۱۲۶۹

محققان کشور طی تحقیقاتی ثابت کردند؛

بهبود چروک و آکنه با پیوند سلولهای بنیادی فرد به پوست خود

محققان کشور با بررسی اثر درمانی و عوارض جانبی استفاده از فیبروبلاست‌های خود فرد در جوان‌سازی و بهبود ضایعات پوستی به این نتیجه رسیدند که چروک و آکنه با سلولهای بنیادی فرد بهبود می یابد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب