خبرگزاری علم و فناوری

چگونه از نوزادان در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

ویروس کرونا در نوزدان و کودکان چه علائمی دارد و چگونه می توان از بروز کووید-۱۹ در آنها جلوگیری کرد؟ مادامی که بیش از ۵۵ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس دچار شده اند، مهم است بدانیم که کودکان یکی از مهمترین گروه ها هستند و ایمنی ‌آنها در برابر این بیماری به شدت در معرض خطر است.

هر چه که بیشتر از این همه‌گیری می‌گذرد، نیاز به اینکه والدین و مراقبین کودکان اطلاعاتی درباره این ویروس پیدا کنند، بیشتر می‌شود. شناخت علائم کرونا در کودکان می­ تواند به والدین و پرستاران کمک کند تا علائم اضطراری هشداردهنده را تشخیص دهند و به دنبال درمان مناسب بگردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از هاپکینزمدیسن، به نظر می‌رسد مادران بارداری که به ویروس کرونا دچار می‌شوند در مواردی نادر می‌توانند ویروس را به نسل بعدی نیز منتقل کنند. نوزادان حتی اندکی پس از تولد در برابر کووید-۱۹ آسیب پذیر هستند. در ادامه مهمترین نکاتی که در خصوص کرونا و نوزادان باید بدانید، بررسی شده‌اند.

آیا بچها هم مبتلا به این ویروس می‌شوند؟

بله البته اکثر ابتلاها در کودکان و سنین پایین‌تر، خفیف‌تر می‌باشد، با این حال این مسئله حائز اهمیت است که والدین و مراقبین کودک بدانند که ابتلا به این ویروس برای فرزندانشان ممکن می‌باشد و از همه مهم‌تر ابتلا آنها می‌تواند باعث انتقال به دیگران نیز شود. حتی در موارد بسیار محدودی دیده شده که برخی کودکان حالت شدید این بیماری و یا مرگ ناشی ویروس کووید را تجربه نمایند. بنابراین این مهم است که مراقبت‌ها و جلوگیری‌هایی برای مانع‌شدن از ابتلا کودکان به مانند بزرگسالان اعمال شود.

آیا نوزادین تازه متولد شده نیز ممکن است مبتلا به این ویروس شوند؟

به‌نظر می‌آید درموارد بسیاری نادری برخی از زنان بارداری که مبتلا به ویروس هستند، می‌توانند آن را به نوزاد خود منتقل نمایند. نوزادان همچنین تنها کمی پس از تولد نیز می‌توانند مبتلا به این بیماری شوند. البته مطابق با گزارشات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، نوع ابتلا بیشتر تازه متولدشدگان خفیف است.

علائم ویروس کووید-19 در نوزادان و کودکان چیست؟

همانطور که گفته شد، عموما علائم بیماری در کودکان خفیف‌تر از بزرگسالان است اما ما اینجا برخی از علائم این ویروس که هم در بزرگسالان و هم در کودکان و نوزدان دیده شده است را ذکر می‌کنیم:

  • سرفه
  • تب و لرز
  • درد عضله یا بدن
  • گلو درد
  • از بین رفتن حس بویایی و چشایی
  • اسهال
  • سردرد
  • خستگی
  • حالت تهوع یا استفراغ
  • آبریزش بینی

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) برای تحقیق روی علائم کووید-19 در کودکان از اطلاعات بستری شدن و بیماری زمینه­ای 295 کودک استفاده کرد. در این گروه، 77% از کودکانی که بستری شده بودند دست کم یک سابقه­ ی پزشکی دیگر داشتند. این موضوع نشان می­ دهد بیماری های زمینه ای سهم قابل توجهی در بستری شدن کودکان دارد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸:۲۱

شناسه خبر: 92881

مطالب مرتبط :
تکامل ویروس کرونا

تکامل ویروس کرونا ؛ آيا ویروس خود را با واکسن سازگار خواهد کرد؟

ویروس کرونای جدید تاکنون میلیون ها نفر را در سراسر جهان به کام مرگ فرستاده است. اعلام موفقیت کمپانی های فایزر و مدرنا در تولید واکسن خبر امیدوارکننده ای برای پایان همه گیری بود. اما آیا این پایان کار است؟

بایون تک

زوج دانشمند سازنده نخستین واکسن کرونا؛ داستان علم، عشق و شاید «جایزه نوبل»

علی رغم آنکه ویروس کرونا روزگار جهان را سیاه کرده است، اما زوج آلمانی ترک تبار و بنیانگذار کمپانی بایون تک روزهای خوبی را سپری می کنند. سهام کمپانی آنها به بیش از ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافته و واکسن کرونای مبتنی بر mRNA آنها احتمالا به عنوان نخستین واکسن کرونا تاییدیه های لازم را دریافت خواهد کرد.

آکنه

ویروس کرونا؛ چگونه از آکنه پوستی در نتیجه ماسک زدن جلوگیری کنیم؟

ویروس کرونا در سراسر جهان بیش از ۵۵ میلیون نفر را آلوده کرده و مقامات بهداشت و درمان به استفاده از ماسک توصیه می کنند. اما ماسک برای برخی می تواند به بروز آکنه منجر شود؛ درواقع ماسکنه ( ماسک + آکنه) نیز می‌تواند، یکی از عوارض زدن ماسک باشد.

ویروس کرونا

کل حجم کروناویروس در جهان «یک قاشق چایخوری» است

تقریبا کل حجم ویروس کووید-۱۹ در جهان به اندازه حجم یک قاشق چایخوری است: کل ویروس‌های کرونا که بیش از ۵۳ میلیون نفر را در جهان درگیر کرده‌ است، تنها ۰.۲ اونس وزن دارد. این درحالی است که تاکنون بیش از ۵۵ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند.

ریه

ریه مصنوعی برای کمک به تنفس نوزادان نارس با همکاری دانشمند ایرانی ابداع شد

یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران با همکاری دانشمند ایرانی، یک ریه مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند به نوزادان نارس در تنفس کمک کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب