آمار واقعی کرونا شش برابر بیشتر از ارقام رسمی در دنیا

موارد واقعی COVID-۱۹ می تواند شش برابر بیشتر از ارقام رسمی باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، تعداد واقعی عفونت های COVID-19 احتمالاً بسیار بیشتر از آن آماری است که در بسیاری از کشورهای با درآمد بالا در سراسر جهان گزارش شده است.

برآوردی که به تازگی از ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا ، کره جنوبی و 11 کشور در اروپا انجام شده است حاکی از آن است که ارقام رسمی می توانند برای به دست آوردن مقیاس کامل شیوع تلاش کنند.


مدل جدید دانشمندان در استرالیا از روش "پس انداز" استفاده می کند که تعداد مرگ و میرهای جدید روزانه را از زمان مرگ تا زمان آلودگی معکوس می کند. این اجازه می دهد تا دانشمندان از استفاده از داده های اپیدمیولوژیک و سرولوژیک ، که همراه با محدودیت های آزمایش است ، اجتناب کنند.

با مقایسه تخمین های جدید با موارد رسمی تایید شده ، تیمی تحقیقاتی قادر به پیش بینی میزان واقعی "آلودگی" برای هر کشور بود. طبق نتایج آنها نیز در پایان ماه اوت میزان عفونت جمعیت به طور متوسط شش برابر بیشتر از موارد گزارش شده بود.

محققان می نویسند: "بر خلاف عفونت های گزارش شده بر اساس آزمایش های RNA ، پخش مجدد بستگی به پوشش یا اثر رژیم های آزمایشی ندارد بلکه می تواند در مناطق مختلف غذایی و با گذشت زمان بسیار متفاوت باشد."

این بدان معناست که استفاده از آن در سطح منطقه ای ، ملی و یا حتی بین المللی بسیار آسان تر از سایر روش ها است. علاوه بر این به دلیل اینکه این ویروس متکی به کشوری نیست که آزمایشات گسترده ای انجام دهد ، می تواند به متخصصان بهداشت عمومی کمک کند تا در مناطقی که ظرفیت آزمایش محدود دارند ، آماده شوند.

دانشمند استیون فیپس از تحقیقات ایکیگای در استرالیا می گوید: "به بیان ساده ، ما آمار تعداد افراد مبتلا به COVID-19 را در یک کشور معین تجزیه و تحلیل کردیم و سپس کار کردیم تا ببینیم چه تعداد از افراد برای رسیدن به این تعداد مرگ باید آلوده شده باشند."
"روش ما یک روش نوین و با کاربرد آسان برای تخمین میزان واقعی عفونت است در هر کجا که داده های موثقی در مورد تعداد تلفات قابل انتساب به COVID-19 وجود داشته باشد."

برخی از کشورها در گزارش این عفونت ها از دیگران بهتر بودند. در کره جنوبی تعداد واقعی عفونت ها 2.6 برابر بیشتر از ارقام گزارش شده بود در حالی که در ایتالیا تعداد موارد "معکوس" 17.5 برابر بیشتر بود.

به طور کلی از ماه مارس کشورهای جهان در آزمایش COVID-19 ، آموزش علائم به مردم و ارائه روش های دقیق تر برای تشخیص و ردیابی عفونت ، بهتر شده اند.

با وجود این پیشرفت اعداد بین المللی همچنان از واقعیت احتمالی عقب مانده اند. حتی در استرالیا که یکی از بهترین سطح تشخیص را در بین 15 کشور مورد مطالعه دارد نیز محققان می گویند میزان عفونت هنوز هم می تواند تقریباً 5 برابر بیشتر از گزارش شده باشد.

کوئنتین گرافتون اقتصاددان از دانشگاه ملی استرالیا می گوید: "ما دریافتیم که عفونت های COVID-19 در بسیاری از کشورها بسیار بیشتر از موارد تأیید شده است و این تأثیرات مهمی در کنترل و احتمال ابتلا دارد."

"این یافته ها وضعیت جدی در مورد نحوه برخورد ما با همه جنبه های بیماری همه گیر ویروس کرونا ایجاد می کند و از جمله بیماری مستمر و تأثیرات مادام العمر در سلامتی برای افرادی که آلوده شده اند و نحوه پیاده سازی و مدیریت و همچنین اطمینان از بالا بودن وضعیت به طور گسترده تر از این همه گیری است ".

این اولین بار نیست که دانشمندان با موارد واقعی COVID-19 و عفونت های گزارش شده مغایرت پیدا می کنند. تقریباً از ابتدا متخصصان هشدار داده اند كه ما احتمالاً میزان واقعی گسترش ویروس را دست كم می گیریم.

در هنگام محدود کردن آزمایش تعیین علت مرگ از ویروس کرونا آسان نیست. علائم اغلب با بیماری های دیگر همپوشانی دارند و افرادی که بیشترین آسیب پذیری را دارند از نظر پزشکی از قبل موجود هستند.

بسیاری از برآوردها تاکنون مقایسه کرده اند که میزان کل مرگ و میر در سال 2020 را با آنچه در هر سال دیگر مقایسه می شود مقایسه کرده اند ، یا آنها از آزمایش آنتی بادی برای برگرداندن و شناسایی افرادی استفاده کرده اند که در ارقام اولیه مورد لحاظ نشده اند ، هیچ علامتی وجود ندارد.

اکثر مدلهای اپیدمیولوژیک اتفاق نظر دارند که عفونتهای واقعی بسیار بیشتر از موارد تأیید شده هستند اما دقیقاً تا چه میزان و چگونگی تغییر در طول زمان مشخص نیست.

داده های اپیدمیولوژیک توسط سطح آزمایش یک کشور محدود می شود و آزمایش آنتی بادی همراه با برخی از موارد مثبت کاذب و منفی های کاذب است و به این معنی که اگر تعداد موارد در یک سطح جمعیت کم باشد، حتی تعداد انگشت شماری از نتایج کاذب می تواند داده ها را منحرف کند.

برآورد یک مطالعه متفاوت در ایالات متحده نشان داد که تعداد عفونت ها در آوریل 3 تا 20 برابر بیشتر از موارد تأیید شده است و بیشتر این به دلیل آزمایش ناقص و تا حدی دقت آزمایش ناقص است.

برآورد دیگر با استفاده از داده های آنتی بادی در ایالات متحده نشان داد که 10 برابر بیشتر از گزارش شده در ماه مه در CoVid-19 وجود دارد.

مدل جدید فقط مبتنی بر کشورهایی با درآمد بالا است که رژیم های آزمایش نسبتاً گسترده ای دارند. با این حال نیز بیشتر کشورها آزمایشات بسیار کمتری را در بین جمعیت خود انجام داده اند که نشان می دهد تعداد افرادی که در سراسر جهان به COVID-19 آلوده شده اند چندین برابر بیشتر از آمار رسمی است.

در برخی از کشورها مانند بلژیک ، فرانسه ، ایتالیا و انگلستان میزان تشخیص واقعی بسیار کمی وجود دارد. طبق تجزیه و تحلیل جدید ، از 31 آگوست 2020 آمار رسمی در این کشورها تنها 10 درصد از کل موارد واقعی COVID-19 را نشان می دهد.

در این مرحله ، هیچ برآوردی کامل نیست و این روش جدید نباید جایگزین روشهای موجود شود بلکه باید فقط مکمل آنها باشد.

مدلهای اپیدمیولوژیک هنوز هم در پیش بینی بستری شدن در بیمارستان در آینده بسیار بهتر از روشهای پس انداز هستند و نویسندگان این موضوع را کاملاً اعتراف می کنند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که برای پخش مجدد دقیق، توزیع سنی افراد آلوده به COVID-19 باید کاملاً مشابه باشد زیرا افراد مسن در صورت آلوده شدن احتمال مرگ بیشتری دارند. این ممکن است نتایج را در مکانهایی مانند استرالیا که حدود 75 درصد از مرگ و میرها در مراقبت از سالمندان رخ داده است را منحرف کند.

یافتن بهترین روش برای تخمین موارد COVID-19 گذشته ، فعلی و آینده به زمان نیاز دارد و تا یک نقطه خاص ممکن است کاملاً دقیق بتوان دانست که دقیقاً چند نفر به دلیل همه گیری کنونی نیز بیمار خواهند شد.

گفته شد ، برآورد دقیق از بار واقعی COVID-19 در تعیین نحوه پاسخگویی به فاجعه جهانی در دست ما بسیار مهم خواهد بود.

این مطالعه در sciencealert منتشر شده است.

مترجم: حسین استواری

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 92902

مطالب مرتبط :
میکروپلاستیک

خطرات میکروپلاستیک ها

بیشتر میکروپلاستیک های موجود در قطب شمال از پزباله بیرون نمی آیند بلکه آنها از لباس ما هستند.

کرونا

داشتن علائم کرونا پس از ۶ ماه بعد از بهبود

۷۶ درصد از بیماران ۶ ماه پس از عفونت و ابتلا به COVID_۱۹ هنوز هم علائم ها را دارند.

۰۲۵۵۴

با وجود تاکیدات کارشناسان و پزشکان کشور؛

پرهیزجدی از مصرف خودسرانه دارو/هشدار رئیس علوم پزشکی شاهرود ازخوددرمـانی کرونایی

متأسفانه گاهاًمشاهده می شود تعدادی از بیماران مبتلا به کرونا بدون مراجعه به پزشک، به خود درمانی در منزل پرداخته‌ و در کمال تأسف برخی از بیماران با حال وخیم و رو به فوت به بیمارستان مراجعه می نمایند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آخرین اخبار از وضعیت واکسن ایرانی کرونا/ مردم چه زمانی می توانند از واکسن بومی سازی شده کووید ۱۹ استفاده کنند ؟

با توجه به اعلام مسئولین، ۸ واکسن ایرانی کرونا در فهرست کاندیداهای واکسن سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و البته ۸ واکسن دیگر نیز در آستانه ورود به این فهرست قرار دارد که این بدان معناست که تقریبا تمام استراتژی‌های احتمالی دستیابی به واکسن کووید۱۹ در ایران از مرحله تولید آزمایشگاهی عبور کرده است.

۰

تولید آنتی بادی های کرونا در کودکان

در موارد مختلف به نظر می رسد بچه ها بدون آزمایش مثبت کرونا ، آنتی بادی های ویروس کرونا را تولید می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب