کسب رتبه برترششمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی توسط نخبه کرمانی؛

مقاله ای با عنوان كنترل توان راكتيو در توربين بادي با استفاده از روش حساسیت ولتاژ و کنترل فازی قاپ داوران را ربود

مقاله با عنوان " كنترل توان راكتيو در توربين بادي با استفاده از روش های حساسیت ولتاژ و کنترل فازی " که توسط سرکار خانم مهندس زین الدینی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق-قدرت و تحت راهنمایی آقای دکتر حسام رهبری مقام عضو هیات علمی گروه مهندسی برق نگارش شده بود، به عنوان مقاله برتر در این کنفرانس انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری از کرمان؛ این مقاله با عنوان " كنترل توان راكتيو در توربين بادي با استفاده از روش های حساسیت ولتاژ و کنترل فازی " که توسط خانم  زین الدینی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق-قدرت و تحت راهنمایی  حسام رهبری مقام عضو هیات علمی گروه مهندسی برق نگارش شده بود، به عنوان مقاله برتر در ششمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی برق، مکانیک و مکاترونیک انتخاب شد.

 کمیته علمی ششمین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی برق، مکانیک و مکاترونیک که در دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران برگزار شد بود ، برترین مقاله  از بین مقالات پذیرفته شده را که همان مقاله با عنوان " كنترل توان راكتيو در توربين بادي با استفاده از روش های حساسیت ولتاژ و کنترل فازی "  انتخاب کرد.

جناب آقای دکتر رهبری مقامبه خبرنگار ما در این زمینه گفت:  خانم مهندس زین الدینی با معدل کل 19.68 رتبه اول مقطع کارشناسی ارشد را کسب کرده است و در حال حاضر وی پایان نامه خود را با موضوع  كنترل توان راكتيو در توربين بادي دفاع کرده  و در اولین دستاورد پژوهشی خود موفق به کسب مقاله برتر نیز گردیده  است و در حال کار بر روی مقاله ژورنالی وی هستیم که احتمالا کار بی نظیر دیگری را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام / طهماسبی

زمان انتشار: شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷:۱۷

شناسه خبر: 92907

مطالب مرتبط :
ساخت بزرگترین توربین بادی جهان با ظرفیت ۱۴ مگاوات

ساخت بزرگترین توربین بادی جهان با ظرفیت ۱۴ مگاوات

Haliade-X چند سال پیش به عنوان یک توربین ۱۲ مگاواتی معرفی شد که قادر به تولید ۴۵ درصد انرژی بیشتر از هر توربین بادی غیرساحلی در بازار است. Haliade-X با ارتفاع شگفت انگیز ۲۶۰ متری که اندازه هر سه تیغه آن ۱۰۷ متر است، بلندترین تیغه توربین های غیر ساحلی ساخته شده تا امروز را داراست.

رهبری مقام

عضوهیئت علمی گروه مهندسی برق؛

نخبه کرمانی عنوان پژوهشگری برتر را به خود اختصاص داد

حسام رهبری مقام که در آبان ماه سال جاری موفق به چاپ اولین کتاب در حوزه ترانسفورماتورهای هوشمند در ایران شده بود، پس از انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر استان، این جایزه را تقدیم به دانشجویان خود کرد.

۱

نخبه بسیجی اعلام کرد:

ساخت خطایاب شبکه های تارعنکبوتی توزیع برق /تکیه بر توان نخبگان داخلی؛ تنها راه برون رفت از مشکلات

ترابی سازنده خطایاب شبکه های توزیع برق اظهار کرد: راه برون رفت کشور ما از شرایط سخت توجه به پیشرفت های علمی است.

کولر گازی

مصاحبه با مخترع کولر نانو ترمو الکتریکی

اختراع کولر نسل جدید توسط نخبه قمی

مصاحبه با بسیجی نخبه قمی که با اختراع کولر نانو ترمو الکتریکی اش , انقلابی در صنعت تهویه مطبوع به راه خواهد انداخت و کولر های گازی پرمصرف و گران را بازنشسته خواهد کرد

برق و قدرت

توسط عضو هیات علمی گروه برق صورت گرفت:

چاپ اولین کتاب در حوزه ترانسفورماتورهای هوشمند

حسام رهبری گفت: بعد از تحقیقات گسترده اولین کتاب ترانسفورماتورهای هوشمند را در حوزه برق و قدرت به چاپ رساندیم، عنوان این کتاب " عملکرد ترانسفورماتورهای هوشمند در سیستم_های قدرت " است و برای اولین بار در کشور نوشته و چاپ می شود زیرا این کتاب مفهوم جدیدی از ترانسفورماتور را ارائه می دهد که کاملا با ترانسفورماتورهای معمول متفاوت و جدید است.

توربین بادی

سیستان و بلوچستان بهشت تولید انرژی پاک در ایران/ لزوم سرمایه گذاری مناسب جهت فروش برق به کشورهای همسایه

سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه فلات سیستان دارای بالاترین پتانسیل انژری بادی می باشد.

پیک بار

مدیریت پیک بار در تابستان، توسط شرکت شبیه‌ساز مدار هوشمند

شرکت شبیه ساز مدار هوشمند در استان مرکزی مسئول پیک بار تابستان است و همچنین در زمینه مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی و یا همان ممیزی فنی انرژی در صنعت و ساختمان و ساختمان های هوشمند که به آن BMS می‌گویند فعالیت دارد.

۸۴۵۵۴

۲۳ دانشگاه ایرانی در رتبه‌بندی برترین‌های جهان:

برترین‌های برق دنیا با حضور پررنگ مهندسان ایرانی/ عملکرد صنعت برق بهینه‌سازی می‌شود

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی تایمز از برترین‌های دنیا، ۲۳ دانشگاه ایران در رشته مهندسی برق و الکترونیک حضور دارند که نوید توسعه، پیشرفت و درنتیجه اصلاح عملکرد صنعت برق و الگوی مصرف این انرژی را می‌دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب