جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران:

چالش‌های کشور با اتکا به نیروهای داخلی رفع می‌شود/ اقدامات اثر گذار سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحصین است

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران،گفت: چالش‌های کشور با اتکا به نیروهای داخلی حل و فصل می‌شود و باید زمینه جذب نخبگان علمی و دلسوز در کشور فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سرهنگ حسین محمدرضائی صبح امروز در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مازندران که به صورت ویدئو کنفرانسی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: خاصیت بسیج این است که مسائل پیش رو نظام، انقلاب و مردم را شناسایی و پس از آن با ساز و کارهای که دارد رفع کند.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی بسیج در عرصه‌ها به صورت جدی پای کار بوده است، همه ما امروز به این جمع بندی رسیدم که اگر بسیج نبود انقلاب و نظام با مشکلات جدی مواجه می‌شده است.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به فعالیت بسیج در دفاع مقدس،خاطر نشان کرد: حضور بسیج زمینه دستیابی پیروزی‌های پی در پی را در این دوران رقم زده است.

وی ادامه داد: در بعد از دفاع مقدس نیز بسیج برای پویایی نظام اسلامی تلاش کرده است، امروز هم مشکلات و مسائل زیادی داریم که باید شناسایی و برای آن راهکاری اساسی تهیه و تدوین شود.

محمدرضائی با اشاره به چالش‌های که ویروس کرونا در جهان ایجاد کرده است، افزود:زمینه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از ویروس کرونا اقدامی است که بسیج در این زمینه ورود پیدا کرده و در هر جای که بسیج ماموریت داشته به نحو احسن در کنار کشور قرار گرفته است.

 وی در ادامه با اشاره به چالش‌های اقتصادی که در کشور به وجود آمده است، بیان کرد: همه مشکلات کشور ناشی از تحریم نیست، امروز خود تحریمی چالش کشور است که شرایط را برای زندگی مردم سخت کرده است.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران ادامه داد: وقتی اقتصاد دچار چالش شود مشکلات اجتماعی در کشور ایجاد می‌شود، در حوزه فرهنگ هم دشمنان به دنبال ایجاد چالش هستند.

وی با اشاره به امنیتی که در کشور وجود دارد، افزود: دشمنان با ایجاد چالش در مرزهای کشور همسایه پیگیر ورود ناامنی به کشور است که بسیج برای حفظ نظام در همه این حوزه‌ها ماموریت دارد که برای مقابله با این چالش‌ها بسیج بیش از همه چیز نیاز به تقویت بنیه معنوی دارد.

محمدرضائی ادامه داد: آنچه که امروز بسیج را در همه عرصه‌ها پیروز کرده به خاطر برخورداری از معنویت، باید مراقب معنویت، ایمان خودمان و اطرافیان خودمان باشیم که نکند در این عرصه با مشکلات و چالش مواجه شویم.

وی با اعلام اینکه بسیج برای حل مسائل مختلف در کشور باید متکی به دانش باشد، گفت: دست‌یابی به دانش در حوزه نظامی و تامین نیازمندی‌های کشور به خوبی خود نمائی کرده است.

جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران ادامه داد: بسیج در حوزه علمی هم باید یکه‌تاز بود که بتواند با استفاده از مولفه‌های علمی مشکلات کشور را حل و فصل کند، اقدامات خوبی در حوزه علم و فناوری در سپاه کربلای مازندران و سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران انجام شده است.

وی ادامه داد: برای حفظ انقلاب و مسائل پیش رو باید از ظرفیت‌های علمی همه جوانان به خوبی استفاده کنیم، اقدامی که در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران انجام شده است، از ظرفیت نیروهای انقلابی باید استفاده بهینه و مناسب انجام شود.

محمدرضائی ادامه داد: برای جذب نیروهای علمی و تقویت بدنه بسیج از همه ظرفیت‌ها باید به خوبی استفاده شود، برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات کشور باید در درون کشور و با استفاده از ظرفیت نیروهای متدین انقلابی کشور انجام شده تا زمینه دست یابی به  قله‌های رفیع علمی را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 92937

مطالب مرتبط :
بسیج علمی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران خبر داد:

حمایت از ۵۰۰ طرح نخبگانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران، گفت: ۵۰ طرح نخبگانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران مورد حمایت قرار گرفته که ۹ طرح در رده ملی بوده است.

جشنواره

آغاز جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مازندران

مراسم سیزدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان مازندران آغاز در ساری آغاز شد

جشنواره

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر برگزار شد

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان بوشهر با حضور نخبگان و مسئولین به منظور تقدیر از برترین‌های معاونت علمی و پژوهشی سپاه امام صادق (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

نشست

رئیس سازمان بسیج علمی فارس خبر داد:

برگزاری جشنواره بزرگ جهادگران علم و فناوری در دانشگاه صنعتی شیراز

نشست خبری با حضور رییس دانشگاه صنعتی شیراز و رییس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس و اصحاب رسانه در این دانشگاه برگزار گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب