رونق تجارت الکترونیک در سایه کرونا

رئیس شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان ایلام اظهار کرد : ویروس مرگبار کرونا و تعطیلی های مکرر بسیاری از مشاغل ، موجب شد تا کسب و کارهای اینترنتی با ارائه خدمت به مردم بتوانند در این فضا موفق عمل کنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ایلام ، جلسه مجازی شورای سیاستگذاری علمی بسیج این استان ، صبح امروز  با هدف بررسی راهکارهای رونق کسب و کار  در شرایط کرونایی  جامعه تشکیل جلسه داد .

رونق تجارت الکترونیک در سایه کرونا

دکتر محمد ایدی رئیس شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان در این جلسه ، ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد تشکیل بسیج دهها میلیونی ، بر ضرورت استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت های استان در راستای رونق کسب و کار در شرایط حساس کرونایی تاکید کرد و ابراز داشت : رونق کسب و کارهای اینترنتی و ورود بسیاری از جوانان به تجارت آنلاین ، موجب شده تا این دسته از جوانان خبره ، نه تنها مشکلاتی در راستای بیماری کرونا متحمل نشوند ، بلکه شاهد سودهای قابل توجه ، به تبع استفاده از تجارت الکترونیک در ارائه خدمات متعدد به مردم باشند.

 وی ، با بیان اینکه شرایط این بیماری به نحوی است که نمی توان زمانی را برای پایان دادن آن متصور شد اظهار کرد : ویروس مرگبار کرونا و تعطیلی های مکرر بسیاری از مشاغل ، موجب شد تا کسب و کارهای اینترنتی با ارائه خدمت به مردم بتوانند در این فضا موفق عمل کنند ، اما در این بین مسئولان وظیفه دارند برای کسانی که به هر نحوی از این ویروس دچار ضربات سنگین اقتصادی و مالی شده اند ، شرایط خاصی از جمله تسهیلات ، حذف و کاهش مالیات و تعویق در پرداخت اقساط را فراهم آورند.

لزوم حمایت دولت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام نیز ، در این جلسه با توجه به اهمیت موضوع رونق کسب و کار مردم ابراز کرد : عصر ارتباطات و دولت الکترونیک باعث شده تا بسیاری از مردم در این شرایط ، جهت پر کردن اوقات فراغت و کسب درآمد به تجارت دیجیتال پرداخته و در این راه امرار معاش کنند .

وی افزود : شرایط کرونا موجب شده تا بسیاری از مشاغل از جمله مشاغل آزاد و کسب و کارهای سنتی امنیت شغلی نداشته و ضمن مشکلات اقتصادی و معیشتی  بدلیل نگرانی های ناشی از بیکاری و از دست دادن شغل ، با مشکلات روانشناختی بسیاری نیز مواجه شوند .

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری بسیج استان ایلام ، از مسئولان خواست تا ضمن توجه به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا ، استفاده حداکثری از طرح های حمایتی و تشویقی را برای این افراد فراهم آورند .

در ادامه این نشست مجازی ، اعضای شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان به بیان پیشنهادات و راهکارهای خود جهت رونق کسب و کار در شرایط کرونایی جامعه و استان پرداختند .

 رونق تولید و فروش گیاهان دارویی در استان ، استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت های فضای مجازی و دولت الکترونیک ، ارائه تسهیلات بلندمدت به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا ، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و ارائه معافیت های مالیاتی از جمله پیشنهادات اعضای شورای سیاستگذاری علمی بسیج استان  بود.

انتهای پیام /

خبرنگار: فرشته نیازی 

  

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲:۵۷

شناسه خبر: 92950

مطالب مرتبط :
علی پور

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : بدلیل شرایط حساس و بحرانی کرونا در استان ، جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

ی

قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیر مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام در آئین افتتاح ۱۰۱ واحد مسکونی سیل زدگان استان اظهارکرد : قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیررفع مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است و خدمت به مردم را سرلوحه وظایف خود و مسئولان می داند.

م

تشکیل شورای سیاستگذاری علمی بسیج در ایلام

شورای سیاستگذاری علمی بسیج ایلام با حضور نمایندگان کارگروههای تخصصی بسیج ، تشکیل جلسه داد.

۰۲۳۲۲

در آذرماه سال جاری؛

حضور۲۰ شرکت دانش بنیان در نمایشگاه جیتکس

۲۰ شرکت دانش بنیان ایرانی در نمایشگاه «جیتکس» از ۱۶ تا ۲۰ آذر ۱۳۹۹ در کشور امارات به جهت نمایش دستاوردهای خود شرکت خواهند کرد.

d

بررسی موانع و راهکارهای کسب و کار در ایلام /بانک ها روند ارائه تسهیلات به جوانان جویای کار را تسهیل نمایند

رئیس خانه نخبگان استان ایلام اظهار کرد :با آسيب شناسي موانع کسب و کار، توجه به خلاقیت ها و ایده های جوانان در زمینه اشتغال ، نه تنها می توان یک ضمانت اجرایی برای بازار محصولات ایرانی فراهم کرد ، بلکه میتوان کارهای بزرگی در سطح ملی و بین المللی را صورت داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب