علم و فناوری گزارش می دهد؛

هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با شعار "بسیج، مبتکر حل مسئله" برگزار شد

هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور نخبگان علمی، فرهیختگان، اساتید دانشگاهی و مخترعین برتر بسیجی در سالن جلسات مرکز فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) و با عنوان "بسیج، مبتکر حل مسئله" برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور نخبگان علمی، فرهیختگان، اساتید دانشگاهی و مخترعین برتر بسیجی در سالن جلسات مرکز فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) و با عنوان "بسیج، مبتکر حل مسئله" برگزار شد.

ولی ابراهیمی مسئول معاونت علمی و پژوهشی بسیج انصارالحسین(ع) استان همدان ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: این جشنواره هر ساله در هفته بسیج و با عنوان جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان برگزار می شود و در این جشنواره اختراعات بسیجیان استان که توسط این سازمان حمایت مالی و معنوی گردیده است برای عموم و شرکت ها به نمایش گذاشته می شود که متأسفانه امسال به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می گردد.

ابراهیمی در ادامه گفت: با توجه به آن که امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «جهش تولید » نامگذاری شده است سعی کرده ایم از طرح های جدید و نوآورانه نخبگان علمی و بسیجی استان همدان حمایت مالی و تحقیقاتی انجام دهیم تا علاوه بر اشتغال زایی برای جوانان که سرمایه کشور هستند بتوانیم در شرایط کنونی کشور و شیوع کرونا که مستکبران جهانی با تحریم های ناجوانمردانه به دنبال به زانو درآوردن مردم و انقلاب هستند ، با ساخت دستگاه های جدید وابستگی کشور را به فناوری های کشورهای خارجی قطع نماییم  و در زمینه مقابله با بیماری کرونا نیز به کمک تیم درمان کشور که هم اکنون در خط مقدم مقابله با کرونا هستند بشتابیم. وی افزود : در این زمینه به کمک نخبگان علمی استان، فعالیت های گوناگونی انجام دادیم که از جمله آن ساخت داروی گیاهی بیماری کرونا توسط یکی از محققین این سازمان می باشد که برای تحقیقات بیشتر به سازمان تهران ارسال شد ؛ همچنین ایجاد تولیدی ماسک سه لایه توسط این سازمان ازدیگر فعالیت ها در راستای مقابله با بیماری کرونا می باشد.

مسئول معاونت علمی و پژوهشی استان همدان در مورد فعالیت های این سازمان طی سال های اخیر گفت : خوشبختانه استان همدان از ظرفیت های بالایی در زمینه علمی برخورد است و با توجه به ارتباطی که با دانشگاه ها و مراکز علمی ایجاد نموده ایم ، بیش از 250 طرح در زمینه های مختلف را از سال 95 تا کنون به این معاونت جذب نموده ایم که با توجه با اولویت های سازمان از طرح های کاربردی حمایت های مالی, علمی و معنوی به عمل آورده ایم.

سردار مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز ضمن تبریک هفته بسیج در این مراسم گفت:  آمریکایی ها به خیال خام خود فکر می کنند می توانند با فشار تحریم ملت ایران را از آرمان های خود جدا کنند ولی تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داده است ایرانیان ملتی متحد هستند که در هنگام تنگناها همبستگی خود را بیشتر حفظ می کنند.

وی افزود: طبق فرمایش رهبر انقلاب حل مشکلات کشور در داخل کشور امکان پذیر است و وظیفه ما و شما این است که نخبگان علمی را جذب و به آن ها در حل مشکلات کشور کمک نماییم. مجیدی در ادامه گفت: برگزاری این جشنواره علاوه بر شناسایی اقشار نخبگان بسیجی و تجلیل از آن ها، کمک به جریان سازی علم و فناوری می باشد که می‌تواند علم را تبدیل به ثروت نماید.

 در پایان این مراسم نیز از ده نخبه علمی بسیجی استان به صورت مجازی تقدیر شد و استان های همدان، ملایر و نهاوند به عنوان استان های برتر انتخاب شدند.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳:۱۴

شناسه خبر: 92954

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با شهید محسن فخری زاده بیشتر آشنا شوید/دلیل ترور دانشمند هسته ای کشورمان چه بود ؟

ساعاتی پیش باری دیگر جبهه ی استکبار جهانی، در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور یکی دیگر از دانشمندان برتر هسته ای کشورمان زد؛ هدف این ترور محسن فخری‌زاده ، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان بود که متأسفانه علارغم تلاش های کادر پزشکی وی به شهادت رسید.

۱

توسط مخترع همدانی انجام شد؛

طراحی و ساخت راکتور چند مرحله ای تصفیه پساب های صنعتی با روش نوین تلفیقی

دکتر امید پورئی ، مسئول هسته پژوهشی شیمی بسیج دانشگاه بوعلی سینا موفق به ساخت نوعی دستگاه برای تصفیه آب با فناوری نوین شده است که می تواند صنایع داخلی را از واردات این تکنولوژی برای مراکز صنعتی و کارخانه ها بی نیاز نماید.

جشنواره

رئیس خانه نخبگان بسیج چهارمحال و بختیاری؛

انتخاب ۱۰ طرح برتر در جشنواره جهادگران علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

رئیس خانه نخبگان بسیج چهارمحال و بختیاری گفت: از ۴۵ طرح رسیده شده به دبیرخانه جشنواره جهادگران علم و فناوری ۲۵ طرح مورد داوری و نهایت ۱۰ طرح برگزیده این جشنواره شد.

علی پور

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : بدلیل شرایط حساس و بحرانی کرونا در استان ، جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

علم و فن آوری

دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

معاون علمی, پژوهشی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: دوازدهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در چهارمحال و بختیاری به صورت مجازی برگزار شد.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

آخرین اخبار از وضعیت واکسن ایرانی کرونا/ مردم چه زمانی می توانند از واکسن بومی سازی شده کووید ۱۹ استفاده کنند ؟

با توجه به اعلام مسئولین، ۸ واکسن ایرانی کرونا در فهرست کاندیداهای واکسن سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و البته ۸ واکسن دیگر نیز در آستانه ورود به این فهرست قرار دارد که این بدان معناست که تقریبا تمام استراتژی‌های احتمالی دستیابی به واکسن کووید۱۹ در ایران از مرحله تولید آزمایشگاهی عبور کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب