بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛صبح امروز مراسم اختتامیه دومین جشنواره نجم(نهضت جوانان مساله محور) در کشور به صورت نیمه حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور نواحی بسیج دانشجویی در سراسر کشور با حضور دکتر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان برگزار گردید.

دکتر علیپور دبیر دومین جشنواره نهضت جوانان مساله محور (نجم) ضمن تشریح اهداف و تبیین سیر اجرایی این جشنواره برای قشر جوان دغدغه مند و مطالبه گر دراقشار مختلف بسیج اظهارداشت:فرایند نقش آفرینی جوانان با ایجاد هدایت و راهبری مقام معظم رهبری به مراحل چندگانه پرداخت مسئله،شناخت درست آن،تعیین پاسخ و راهکار اصولی ،ایجادگفتمان موثر و نقش آفرین و همچنین مطالبه گری سازمان یافته و مدون نیروهای انقلابی تقسیم بندی و شکل خواهد گرفت.

وی افزود:دراین مرحله از جشنواره نجم بالغ بر دوهزار مسئله از سرتاسر کشور شناسایی و توسط هسته های مسئله محور مورد بررسی و به این جشنواره ارسال گردید.که پس از ارزیابی مسئله ها تعدادی از آنها توسط تیم داوران منتخب و در نهایت مورد تقدیر و دریافت جوایز قرار خواهند گرفت.

علیپور اتصال حامیان و متصدیان امور را به بدنه ی هسته ها در هر حوزه اجرایی و مسائل برای رفع آن ها را از جمله نتایج بسیار ارزشمند این برنامه عملیاتی خواند و اظهارداشت:جوانان مطالبه گر و دغدغه مند در هر زمینه از مسائل و معضلات بومی و ملی بار ارتباط گیری موثر و هدفمند می توانند زمینه ساز ایجاد راه های ارتباطی و نیز تحلیل و تعیین راهکار مناسب و درست برای آن مسائل باشند.

در ادامه این مراسم دکتر نیک روش مسئول بسیج دانشجویی کشور توسعه  بیشتر گفتمان های مسئله محور،الگوسازی و در نتیجه شبکه سازی منسجم و بهم رسانی هسته های مسئله محور برای حصول نتایج بهتر و تعامل سازنده تر را از دیگر برکات این حرکت علمی و جهادی خواند و افزود:با توجه بیشتر به این شروط و اقدامات می توان تقویت هرچه بیشتر هسته های مسئله محور را انتظار داشت و گام های محکم تری در این مسیر برداشت.

وی ارزش های والای دینی مانند عدالت و عدالت خواهی را از اصلی ترین نیاز برای تحقق آرمان به این هدف ارزشمند یعنی رسیدن به جامعه ای مطلوب دانست و افزود:با زنده نگهداشتن روح عدالت محوری در جامعه و در کنار آن داشتن یک برنامه تفصیلی و دقیق می توان به این ارزش رسید و به عملی شدن برنامه های مسئله محور در جامعه امیدوار بود.

نیک روش ضرورت انس حوزه های علمیه با ادبیات مسئله محور و مطالبه گری را بیش از پیش دانست وگفت:حضرت امام خمینی حوزه های علمیه را در کنار سایر جوامع دانشگاهی و علمی خطاب قرار داده اند و بنا برهمین اصل این دو نهاد باید در یک راستا و با تعاملی بیش از گذشته به جریان سازی علمی بپردازند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشت:رهبری معظم ملت ایران بویژه جوانان را به تکیه بر ظرفیت های داخلی و تقویت روحیه جهادی فراخواندند و ازاین رو افزایش و جهش در پیشرفت و رسیدن به یک تمدن نوین اسلامی نقطه ی قابل انتظار با توجه به این تاکیدات عالمانه خواهد بود.

نیک روش افزود:حل صحیح مسائل با توجه به وسعت کشو در همه موضوعات با کمک تمام توان و ظرفیت های حاضر موجب گام های بلندی در جهت حل مشکلات کلان کشور خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد:رفع موانع با شیوه های عالمانه و مطاله علمی در نهضت و پویش جوانان انقلابی و دغدغه دار که نهاد بسیج دانشجویی در کشور پیش قراولو آغازگر آن است یک تجربه ارزشمند برای نسل جوان است که امیدواریم شتاب در این حرکت را بیش از پیش شاهد باشیم.

شایسته ذکر است جشنواره نجم سال گذشته همزمان با سالروز تشکیل سازمان بسیج دانشجویی به فرمان حضرت امام در دوم آذر ماه ۹۸ با حضور ۴۵۰۰ نفری دانشجویان علاقمند به حوزه مسئله محوری و سخنرانی آیت الله رئیسی و حجت الاسلام پناهیان برگزار شد.

انتهــای متن/ص

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳:۳۱

شناسه خبر: 92959

مطالب مرتبط :
۱۱

در دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری؛

مسیر جدید در بدنه دانشجویی با اهداف پژوهشی

رئیس سازمان بسیج علمی استان، مسئول بسیج دانشجویی استان با رئیس پارک علم و فناوری استان در سالن جلسات معاونت علمی استان دیدار کردند.

۲۵۴

جانشین فرمانده سپاه قائم «عج» استان سمنان؛

سمنان| توجه بیشتر به جهاد علمی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب

جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: جهاد علمی از مؤلفه‌های کلیدیمطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب توسط امام امت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

۱۴۷

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

پای حرف های بانوی خستگی ناپذیر کارآفرین

یکی از فعالیت های کارآفرینی و هنرهای دستی در سمنان هنر میناکاری روی مس توسط بانوی هنرمند سمنانی است که چندسالی است در کنار چند تن از بانوان دیگر این خاک مشغول به فعالیت هستند.

۴۵۶

درآیین اختتامیه جشنواره نجم مطرح شد؛

قالیباف:گشایش گره سومدیریت و انفعال در کشور به دست جوانان دغدغه مند

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران ویژه این مراسم به طور مستقیم و ویدئویی از محل مجلس شورای اسلامی با جوانان وحاضرین این جشنواره به ایراد سخن پرداختند.

ی

یادداشت

هفته ای برای تقدیر از مردان خدایی

مقام معظم رهبری(مدظله العالی): "بسیاری از پیشرفت ها و موفقیت های نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف، مرهون تفکر بسیجی است و بسیج مجموعه ای است که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می کند."

میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد

حمایت از ۳۰ طرح و پروژه فناورانه در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد گفت: به طور متوسط بسیج علمی استان یزد سالانه از قریب به ۳۰ پروژه و طرح حمایت مادی و معنوی می کند.

تولید دستگاه اولتراسونیک توسط هسته های فناور تهران بزرگ

تولید دستگاه اولتراسونیک

هسته های فناور تهران بزرگ دستگاه اولتراسونیک با قابلیت تولید گان و ماسک فیلتر دار پزشکی را در جهت پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ تولید کردند.

بب

مدیر قرارگاه محرومیت زدایی دهستان سیدابراهیم(ع) شهرستان دهلران گفت:

اقدامات سپاه در عمران و آبادانی مناطق محروم قابل تقدیر است

سید قدرت اله حسینی : سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در راستای محرومیت زدایی و عمران و آبادانی مناطق محروم گام‌های ارزشمندی برداشته است

علی پور

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : بدلیل شرایط حساس و بحرانی کرونا در استان ، جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب