دغدغه‌های یک نخبه:

نخبه‌های ناکار آمد نسازیم/ باید نگاه ظرفیت‌مدارانه را تقویت کنیم

نخبه بوشهری با اشاره به اهمیت جوان‌گرایی و تخصص‌گرایی گفت: این موضوع بهترین مکمل مدیریت در هر زمینه است اما باید در بحث نخبه‌سازی دقت کنیم که نخبه‌های ما ارق ملی داشته باشند با بوجود آمدن کوچکترین مشکل در کشور، از کشور جدا نشوند و بمانند و با مقاومت مشکلات را برطرف نمایند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ دکتر حسین دستار، فارغ التحصیل رشته بازرگانی از دانشگاه تهران، در گفتگو با خبرنگار ما  از چالش‌ها و دغدغه‌های بازرگانی و مدیریتی و صنعتی می‌گوید: کشور ایران همانند بسیاری از کشورها دارای نقطه ضعف و قوت است، مهم این است که نگاه ما به این مسئله چه باشد و این نقاط قوت و ضعف به چه میزان در پیشرفت ما می‌تواند موثر باشد.

 

ایرانِ فرصت‌ها و نگاه پول محور...

 

وی افزود: ما در بخش‌های بسیاری از کشور در بخش تولید، دچار عقب‌ماندگی شده‌ایم؛ این عقب ماندگی‌ها می‌تواند آینده کشور را به چالش بکشند و تنها موضوعی که می‌تواند نقاط ضعف این بخش را بر طرف کند، نوآوری به جای دنباله‌روی است؛ هرجایی که نوآوری جایگزین دنباله‌روی شده است و حرکت متمایز صورت گرفته است، پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم.

دستار با بیان اینکه، تفکر پول محور را باید کمرنگ و حذف کنیم اظهار داشت: تاب‌آوری ما در بحث مدیریت‌ها و مدیریت بازرگانی محدود است و به شاخص‌های مالی وابسته‌ایم و متاسفانه در صنعت‌مان از تمام ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم و مبنای ما، مالی است که این موضوع باعث شده تا موفقیت  صرفا در شاخه‌های مالی منعکس شود و نتوانیم به توسعه و جایگاه‌های برتر دنیا دست بیابیم پس به این نتیجه می‌رسیم که باید نگاه‌مان به علم و پژوهش را از نگاه مادی‌گرایی‌ به نگاه عاشقانه و نتیجه‌گرا تغییر دهیم.

نخبه‌های ناکار آمد نسازیم

وی افزود: جوان‌گرایی و تخصص‌گرایی، بهترین مکمل مدیریت در هر زمینه است اما هرچقدر نخبه‌سازی کنیم و نخبه‌های ما ارق ملی نداشته باشند و احساس مسئولیت نسبت به مملکت را نداشته باشند، در آینده از کشور جدا خواهند شد و با کوچکترین مشکل در کشور مهاجرت کرده و خود و سوادش را در خدمت بیگانگان قرار می‌دهد.

مدیران ارشد نخبه‌سازی کنند

دستار با اشاره به ظرفیت‌ها و استعداد‌های استان بوشهر تصریح کرد: در استان بوشهر بهترین نیروی انسانی موجود است اما جایگاه این انسان‌های نخبه، کجای صنعت است؟چرا به دنبال توانمند‌سازی نیرو های بومی نرفته‌ایم؟چه مقدار به دنبال نخبه‌گرایی در صنعتی که بخش عظیم در آمد کشور را تامین می‌کند، رفته‌ایم؟ این‌ها سوالاتی است که ذهن هر فردی در این استان را مشغول می‌سازد و برای استان بوشهر که یک استان صنعتی است اما از لحاظ بیکاری در کشور، جایگاه مناسبی ندارد، خوشایند نخواهد بود پس باید مدیران ارشد از نیروی نخبه استانی استفاده کنند و اجازه ندهند تبعیض و نگاه تعصب‌گرایانه، تیر خلاصی بر قلب نخبگان باشد.

 

باید نگاه ظرفیت‌مدارانه را تقویت کنیم

وی در ادامه بیان داشت: کشور ایران بهشت فرصت‌ها است، از گردشگری گرفته تا صنایع نفت و گاز...آیا فرصت‌های لازم به جوانان  داده خواهد شد؟ آیا نگاه نفت محور ما در بودجه تغییر می‌کند؟ تنها یک راه حال مانده  است و آن تقویت بنگاه‌های اقتصادی زود بازده با کمترین هزینه و بیشترین در آمد و اهمیت به سازمان‌های علمی پژوهشی در استان است که باید صنایع پایین دستی فراموش شده، را پیدا کنیم و خام‌فروشی را برای همیشه به خاطره‌ها بسپاریم.

گفتنی است: یک نگرانی همیشه هست و آن این است که انسان‌های خلاق و صاحب ایده در جامعه فراموش شوند و هیچ یک از مسئولین برای رشد جامعه از این‌ها استفاده نکنند و این بی توجهی عواقب بدی برای جامعه نخبگانی ما همراه خواهد داشت که در بسیاری مواقع می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای ما داشته باشد پس باید به این افراد فرصت داد تا توانمندی‌های خود را نشان دهند.

مصاحبه کننده: علی فاطمی

 

خبرنگار:حسینی مفرد

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳:۱۵

شناسه خبر: 92965

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب